Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Iнтегроване заняття для дiтей вiком 5 - 6 роки "Космiчна мандрiвка"

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

15.12.2019

308

8

0

Опис документу:
Iнтегроване заняття для дiтей вiком 5 - 6 роки. Тема "Космiчна мандрiвка". На цому заняттi дiти закріплюють знання про планету Земля. Формують цілісний художній образ неба та його мешканців, основу розуміння єдності землі та неба. Збагачують свiй словник: назвами планет та космічних тіл, кратер, западина, гермошлем, конструкторське бюро, ілюмінатор. Усi завдання дiти виконують у цiкавих формах роботи через гру.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕМА : «КОСМІЧНА МАНДРІВКА»

Мета: розвиток пізнавального інтересу і розширення уявлень про навколишній світ. - детальніше познайомити з планетами сонячної системи, розповісти про особливості цих планет; Закріпити знання дітей про планету Земля , збагачувати та активізувати словник: назвами планет та космічних тіл, кратер, западина, конструкторське бюро, ілюмінатор; - закріплювати вміння конструювати з різних матеріалів. Виховувати інтерес до космічного простору, здатність бачити красу зоряного неба. Формувати цілісний художній образ неба та його мешканців; продовжувати розвивати пояснювальне та зв’язне мовлення дiтей, розвивати мислительну та мовленнєву діяльність, зорове і слухове сприйняття; - Формувати позитивне ставлення до занять з логiко-математичного, мовленевого розвитку. Розвивати комунікативні здібності, розв’язання прикладiв на додавання та віднімання, знання бiльше менше, розв’язання задач. Вправляти у чіткій звуковимові звуків, складання речення та запис його схематично, звуковий аналiз слiв. Виховувати витривалість, посидючість. Розвивати пам’ять, увагу, інтонацію мовлення, виразність мовлення, спостережливість, допитливість, творчість, фантазію. Активізувати пізнавальні процеси дітей, закріпити і уточнити знання дітей про дні тижня, місяці; закріпити орієнтування в просторі,. розвивати творчу уяву, естетичний смак, дрібну моторику рук. - виховувати самостійність, активність, ініціативність, вміння працювати в колективі.

Матеріал : карта зоряного неба, площинні геометричні фігури, предметні картинки. світлини на космічну тематику, макети планет, глобус, ширма із зображенням зоряного неба, природні матеріали (каштани, манна крупа), картоннi зiрки, рiзнокольоровi камiнцi.

Підготовча робота.: Ознайомлення дітей з природою Космосу, виготовлення ширми зоряного неба, зірочок, планети, удосконалення навичок дітей до мистецької діяльності –аплікації з використанням різних матеріалів.

Хід заняття:

Звучить космічна музика.

Вихователь: Діти, сьогоднi у нас незвичайне занття. Це заняття – справжнє свято, ми полинем у свiти, мандруватимем завзято юний друже, я i ти. Добре думай, не спiши, знай хоча навчатись важко – легшее буде у життi. Ми з вами завiтали до космiчного музею. Погляньте на цi портрети, ви впiзнали когось?

Діти: - Це перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін, він облетів Землю на космічному кораблі «Восток». Це було в минулому столітті.

- Трохи згодом космос відвідали американські астронавти, вони висадилися на Місяць.

- Перед тим як люди зважилися полетіти в космос , експеримент із польотом у ракеті провели на собаці.

- Так Лайка стала найпершою живою істотою, що побувала в космічному просторі.

- Це Леонід Каденюк, перший космонавт України

- Сергiй Павлович Корольов, перший хто побудував ракету.

Вихователь:Дiти, а ви хотіли б побувати в космосі? А щоб полетіти в космос, як ви гадаєте, на чому можна здійснити політ? (На ракеті, на космічному кораблі) (Малюнок). Я вам пропоную побудувати нашу першу ракету. Згоднi?

Гра «Побудуємо ракету». (геометричних фiгур)

Вихователь.: Дiти, подивiться, з яких геометричних фiгур побудована наша ракета? Молодцi, ракети готові. Але перш ніж розпочати нашу подорож, треба пройти тест на готовність до польоту. Потрiбно викласти цифри по порядку від 1 до 10.На цих цифрах є букви .Перегорніть їх і прочитайте.

К О С М О Н А В Т И

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вихователь:Молодцi, а давайте спробуємо подiлити це слово на склади. Тест пройдено! Екіпажу приготуватися до польоту! Надіньте гермошоломи! Займiть місця в ракеті.

Увага! Приготуватися до запуску ракети. Починаємо зворотнiй вiдлiк 10,9,8…..1! Старт! (Гасне світло, запалюються зірки, фонограма звукових ефектів космічного польоту.)

Я хочу перевiрити, як ви будете мiркувати в станi невагомостi.

-Нас сiм братiв, роками однаковi, а iмена рiзнi? (днi тижня)

-Скiльки пiр року ви знаєте? (4) Назвiть їх.

Дванадцять братiв, один за одним ходять?(мiсяцi)

Скiльки очей у свiтлофора?

-Хто за рiк чотири рази перевдягається?(земля)

-У якої геометричної фiгури немає нi початку, нi кiнця?(круг)

-В якiй країнi ми живемо? В якому мiстi?

-Як називається наш дитсадок?

Молодцi, в станi невагомостi ви також будете думати чудово.

«Ракета»

Ми в ракету дружно сіли (Імітація.)

І у космос полетіли. (Махи руками.)

Повз малі планети й зорі (Стрибки з обертанням руками.)

Летимо, як метеори. (Біг на місці.)

Обігнали ми комету — (Стрибки на місці.)

Повернулись на планету! (Повернення на місця.)

Вихователь: У космосі є багато різних планет. (Малюнок). Всі ці планети – це велика космічна родина. Кожна планета має свою доріжку по якій рухається навколо сонця. Давайте пригадаємо, які планети є в нашій сонячній системі?

Стали всi планети в ряд, нiби справдi на парад. Раз - Меркурій, два - Венера, три – Земля, чотири - Марс, п’ять - Юпітер, шiсть - Сатурн, сiм - Уран, Нептун - це вiсiм, А дев’ятий це - Плутон. Скільки Їх? (9) який порядковий номер землi? Хто планети сусiди? А яка планети найближча до сонця?, а яка най далi? Я вам пропоную уявними дорiжками провести кожну планету до сонечка.

Наша ракета піднімається високо вгору. Будьте уважні! Ведемо спостереження за космічними об'єктами в ілюмінатор. Дiти, погляньте, хто це?

Слайд Афлотун: Я у Космосі живу, Всесвіт дуже я люблю, Мене Афлотунчик, звати Люблю дуже мандрувати.

Вихователь.: Дiтки, привiтаємося з Афлотунчиком. Давайте сядемо зручно у ракетi, I полетімо на iншi планети.

Що трапилося? Наш космiчний корабель не може злетiти. Що ж робити? Давайте попросимо про допомогу у Афлотунчика. Афлотунчик, допоможи нам будь ласка.

Звуко запис Афлотун: Треба запустити бортовий комп’ютер . а для цього кожен з вас має вирiшати космiчнi приклади на картках. Молодці ! залишилося тільки ввести пароль: покладіть на трикутник цифру 4, прямокутник -7 , овал – 5, квадрат – 6. Усе готово, система затвердила пароль. Я вам хочу подарувати на згадку про нашу зустрiч космiчну карту, щоб ваша мандрiвка стала ще цiкавiшою. Можете злiтати.

Вихователь.: Дякуємо тобi, до зустрiчi. Заплющіть очі ми летимо! (Звучить космічна музика) Погляньте, за цією картою ми наближаємося до нашої планети. Але ця карта не проста, на кожнiй планетi, яку ми вiдвiдаємо на нас буде чекати завдання. Перше наше завдання, потрiбно розповiсти про нашу планету.

Слайд (Земля.)

Діти: Земля - єдина планета Сонячної системи, на якій існує життя, а люди, якi там живуть звуться землнами.

Вихователь.: А щоб вам було зрозуміло, як крутиться Земля, ми розглянемо глобус. Ось саме так виглядає наша планета Земля.

1.Синім воду позначають, Океани і моря, Всюди ріки протікають, Розквітала щоб Земля.

Вихователь: Що ще є на Землі крім води? Що означає жовтий колір?

2.Жовтий колір — колір суші. Пояснити слово мушу. Суша — там, де зараз ми, Суша — де нема води.

- На суші є ліси та гори, поля, пустелі, міста та села.На суші живуть люди, тому що на ній зручно будувати свої оселі.

Вихователь: А що означає зелений колір?

3.Що зеленим — то ліси, Планети легені, Неймовірної краси, Зелені-зелені.

Вихователь. А на глобусі, діти, ще присутній і коричневий колір.

4. Ним позначають гори

Вихователь.Отже, планета Земля складається із суходолу і води.

Слайд (Меркурій.)

Вихователь.: Дивіться, дивіться. Ми наближаємося до планети Меркурій.

Діти: Меркурiй найближча до сонця планета, вона сама маленька. Вся її поверхня покрита западинами - кратерами.

Вихователь.: Приготуйтеся до приземлення, зараз ми обережно пройдимо по цих западинах. Діти, а вам цікаво дізнатися, як вони утворилися? Я прошу вас пройти в дослідницьке бюро. Уявіть, що це поверхня Меркурія, а це метеорити, які постійно стикаються з нею. Киньте камені. Що вийшло?

Діти: Западини.

Вихователь.: Давайте вирушати далi.

Слайд (Венера.)

Вихователь.:А зараз ми пролітаємо повз самої красивої планети Венера. Але як всі красуні вона холодна і оповита сірчаними хмарами. I щоб облетiти цi хмари, ми повиннi виконати завдання.

Гра « Космiчнi задачки»

1.У вiконцi видно зорi, Рiзнi, рiзнi, кольоровi, Двi червонi, жовта, сiра, скiльки Їх усiх? (4)

2.Чотири ракети на Марс летiли, Двi з них на Мiсяцi сiли. Скiльки ракет на Марс прилетiли? (2)

3.На планету Юпiтер зробили посадку 4 космiчнi кораблi i 3 ракети. Скiльки всього космiчних машин?

Вихователь.:Молодцi, можемо летiти далi.

Кристина: Слайд (Марс.)

Вихователь.:Діти, ви впізнали планету, до якої ми підлітаємо?

Діти: Марс.

Вихователь.:Як ви дізналися, що це Марс?

Діти: Вся поверхня Марса покрита пилом червоного кольору. Є припущення, що на Марсі можливе життя. (сигнал)

Вихователь.:Ви чуєте, нам подають сигнали? Напевно, це Марсіани. Давайте відповімо їм також. Прочитаємо їх назви i напишимо звуковий ряд.

ЗIР-КА(=•--•),СОН-ЦЕ(-•--•),КОС-МОС(-•--•-).

З чого ви будете викладати слова? (з букв)

Що позначають букви (звуки)

Які бувають звуки ? (голосні та приголосні)

Слайд (Юпітер)

Вихователь.:Дивіться, ми наближаємося до найбільшої планеті Сонячної системи. Що це за планета?

Дiти: Це планета Юпiтер. На планеті Юпітер немає твердої поверхні. Вона складається з отруйних газів, тому жити там неможливо.

Вихователь.:Погляньте на нашу карту, у цієї планети бракує частинок, викладiть їх будь ласка.

Вихователь.: Хто знає назву цієї планети?

Діти: Сатурн.

Вихователь.:Що відрізняє її від інших планет?

Діти: Кільця.Сатурн одна з найдивовижніших планет сонячної системи. Таких великих і красивих кілець немає більше ні в одній планети.

Вихователь.: На нашiй картi є завдання. Склади речення про цю планету i запиши його схематично.

Вихователь.: Будьте уважні, ми летимо крізь зоряні скупчення. Ой, дивіться, ота далека зірочка мигає нам! Мабуть вона хоче, щоб ми з нею погралися. Погляньте на кожнiй зiрочкi завдання, нам потрiбно поставити вiдповiдний знак, бiльше або менше.

Вихователь.: Молодцi, летимо далi.

Слайд (Уран.)

Вихователь.:Попереду я бачу таку незвичайну планету - Уран!

Дiти: Уран - блакитна планета Метановим серпанком одягнена. Під час швидкого обертання звалилася на бік і лежить.

Вихователь.: Дiти, на наших картах по штрих пунтирних лiнiях вiд крапочки не вiдриваючи руки, обведiть цю планету.

Слайд (Нептун, Плутон.)

Вихователь.:Діти, я відчуваю, що повіяло холодом! А ви? А знаєте чому?

Дiти:Тому що ми пролітаємо повз самих холодних планет Нептун і Плутон. Їх поверхня оповита хмарами з крижаних кристалів.

Вихователь.: Зафарбуйте цi планети. Мабуть, нам час погрітися.

Фiзкульт хвилинка(Вiдео)

Вихователь.:Скільки планет і зірок відкрила людина! А ви хочете на згадку про наш політ, прикрасити ось такi чарiвнi зiрочки? Проходьте в бюро першовідкривачів. Перед вами лежать чарівнi камінцi, якими ми прикрасимо нашi зiрочки. Тепер у вас є зірочка, з якою ви щовечора будете зустрічатися, дивлячись на небо.

Слайд Земля

- Ну от, наше міжпланетне подорож закінчується. Готуємося до приземлення. Сідайте в крісло ракети, Мотори завели? (так)- 5,4,3,2,1 старт! Дивіться в ілюмінатори, ми підлітаємо до найпрекраснішої, найгарнішої і улюбленої планети Земля.

(Гаснуть зірки, фонограма звукових ефектів приземлення.)

Покинути ракету, зняти гермошлемы.

(Під музику діти імітують політ )Музика стихає . Вих-ль пропонує стати дітям півколом.)

Вихователь.: - Ну от ми з вами і вдома. Сподобалась вам космічна мандрівка? (так). Це видно по вашим очам. Давайте посміхнемося один одному. Я бачу у вас гарний настрій, зберiгайте посмішку цілий день. Подивіться малята, якими чудовими посмішками зустрічають вас наші рідні земляни (гості). Давайте, їм також подаруємо по зiрочцi, на згадку про нашу чудову космiчну подорож. Я пишаюся вами. На цьому наше заняття закінчується . До побачення!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.