• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Інтегроване заняття для дітей різновікової групи з розділів програми «Мовлення дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в соціумі» "Школа мудрої Сови"

Інтегроване заняття для дітей різновікової групи з розділів програми «Мовлення дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в соціумі» "Школа мудрої Сови"

Опис документу:
Зміна видів діяльності за змістом і за формою сприймання запобігає втомі дітей. Цікава пальчикова гімнастика (віршовані рядки про цеглинку LEGO) та фізкультпауза. Під час проведення дидактичної гра «Будь уважним», мозковий штурм, діти аналізували запропоновані варіанти вирішення проблемних ситуацій, обирали найприйнятніший варіант. Цікавими для дітей були логічна вправа «Лабіринт» та дидактична гра «Що не так?». Використання цеглинок LEGO допомагало в розв’язуванні проблемних завдань.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегроване заняття

для дітей різновікової групи

(з розділів програми «Мовлення дитини»,

«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»,

«Дитина в соціумі»)

Вихователь

ДНЗ №3 «Веселка»

Чорна А.І.

2018 р.

Програмовий зміст: закріпити кількісну та порядкову лічбу в прямому напрямку в межах 5, площинні геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник), кольори (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій). Узагальнити та систематизувати знання дітей про диких і свійських тварин й птахів, називаючи схожі та відмінні ознаки. Продовжувати вчити дітей розв’язувати проблемні завдання (використання цеглинок LEGO), робити елементарні висновки. Орієнтувати дітей на самостійне виконання завдань (відтворювати зразок вихователя). Викликати інтерес у дітей до пізнавальної діяльності шляхом впровадження різних методів і прийомів навчання та виховання, продовжувати знайомити дітей із методом «мозкового штурму». Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, пам'ять, увагу, моторику, уміння міркувати. Забезпечувати пізнавальний та комунікативний розвиток. Виховувати увагу, ініціативність, організованість, дисциплінованість, дружні взаємини.

Обладнання: іграшки: Сова, Буратіно, Жабеня, Черепаха; паперова квітка з пелюстками-завданнями; декорація лісової галявини; магнітофон, мольберт, олівці на кожну дитину, картки «Лабіринт», площинні геометричні фігури, математичні набори, загадка про сову, цеглинки LEGO.

Хід заняття.

Вихователь: Діти, я дуже рада всіх вас бачити!

Нагадайте мені - які слова ми говоримо щоразу, коли зустрічаємося з друзями, рідними, просто знайомими? Так, це слова привітання! Малята, ви помітили, що сьогодні до нас завітали гості. Давайте привітаємось з нашими гостями та один з одним, а допоможуть нам цеглинки LEGO, роз’єднайте цеглинки своїх башточок.

Усміхнемось всім навколо - (всі усміхаються)

Небу, хмарам, Блакитна Синя

Сонцю, травам, Жовта Зелена

Квітам, людям, Червона Оранжева

І тоді обов’язково

День для всіх привітним буде!

Вихователь: Мені здається, що у всіх хороший настрій. Ми можемо працювати.

Діти, сьогодні до нас завітає ще одна гостя, ви дізнаєтесь, хто це, коли відгадайте загадку:

Уночі гуляє,

А вдень спочиває,

Має круглі очі,

Бачить серед ночі. (Сова)

Так, діти, це - Сова! Ви впізнали її? Вона до нас вже прилітала! Наша гостя - незвичайна Сова, а яка? (дуже мудра, вона багато всього знає).

Мудра Сова: Добрий день, малята! Я знаю, що ви допитливі, розумні та кмітливі. І сьогодні я несла вам в подарунок – «Квітку знань». Але на жаль, всі пелюстки цієї квітки розлетілися. А щоб зібрати «Квітку знань» треба хотіти багато знати, все пам’ятати, бути активними та уважними!

Вихователь: Не хвилюйся, Мудра Сова! Наші діти справді розумні та кмітливі. І вони залюбки допоможуть зібрати пелюстки квітки, тому, що вони знають,

Щоб усе запам’ятати,

слід частіше повторяти,

треба все запам’ятать:

раз-два-три-чотири-пять.

Якщо все запам’ятати,

будете веселіше грати.

Якщо все запам’ятати

вмить навчишся рахувати!

Якщо все запам’ятати,

то навчишся і читати.

Треба все запам’ятати,

щоб усе на світі знати.

(кольори пелюсток співпадають з кольорами цеглинок LEGO).

Вихователь: Цікаво, діти, хто ж знайшов пелюстки?

Черепаха. Я знайшла пелюстку! Але щоб її отримати, ви маєте мені допомогти!

У мене сьогодні день народження. Для своїх гостей я приготувала тортик. Відгадайте, скільки мені років?

Дидактична гра «Будь уважним» (використання LEGO)

- Як ви думаєте, скільки років виповнилося Черепашці?

- Як ви здогадалися? Покажіть цифру, яка позначає число 5. Викладіть перед собою стільки ж цеглинок.

Черепаха. А ви можете мені щось сказати про свічки на тортику?

Діти - Так!

Вихователь: Давайте розглянемо їх. (свічки на тортику не однакові).

Питання до дітей (мозковий штурм):

- Яка свічка горітиме довше за всі? Чому ви так вважаєте?

- Яка свічка згорить швидше?

- Які свічки однакові за розміром?

Черепаха. Я до дня народження прикрасила свою домівку - повісила кульки та ліхтарик.

Дидактична гра « Логічні задачі» (використання LEGO)

Вихователь: Скільки кульок, покажіть цифру, викладіть стільки ж цеглинок.

- Скільки ліхтариків?

- Скільки всього прикрас? Як ви здогадалися?

На свято завітали друзі. Скільки їх?

Черепаха пригощала своїх друзів тортиком.

- Який шматок з’їли більше? Менше? Чому?

Друзі грали в різні ігри.

- Скільки дітей сховалося?

Як ви здогадалися?

Молодці!

Черепаха. Дякую вам! Отже - перша пелюстка ваша! (якого кольору) Знайдіть цеглину схожу за кольором.

Вихователь: А далі треба шукати наступну пелюстку.

Черепаха. З цим вам допоможе Жабенятко-Квак, я коли йшла до вас, побачила Жабенятко з пелюстками в ставку, взяла його з собою. До побачення!

Вихователь: Жабенятко каже, що віддасть нам другу пелюстку, коли дізнається відповіді на запитання.

Мовна гра «Так чи ні»

(використання LEGO)

(На відповідь «так» – показуємо зелену цеглинку, на відповідь «ні» – червону)

По небу пливе крокодил?

Ворона зимуючий птах?

У поросяти є крила?

У кота 4 лапи?

Взимку ростуть квіти?

Молоко білого кольору?

Білка полює на зайця?

Яблука ростуть на городі?

Капуста це овоч?

Вовк на зиму лягає спати?

Вихователь: Ось – і друга пелюстка наша! (якого кольору) Знайдіть цеглину схожу за кольором.

А тепер Жабенятко хоче, щоб ми допомогли йому розібратися з цими картинками.

Дидактична гра «Чим схожі і чим відрізняються»

- вовк і собака;

- гуска і лебідь;

- кінь і зебра.

Ну що ж, молодці!

Вихователь: Третю пелюстку ви отримаєте, коли допоможете Жабенятку знайти доріжку додому.

Для виконання цього завдання нам потрібно розім’яти пальчики.

Пальчикова гімнастика «Цеглинка»

Вихователь пропонує дітям взяти по одні цеглинці в кожну долоню та стискати і розтискати кулачки.

Ця цеглинка – фантазер

Та чудовий масажер.

Візерунчастий бочок -

Розвиває кулачок.

Міцно ти її здави

Свою силу прояви.

- Тепер наші пальчики готові працювати, запрошую всіх за столики.

Логічна вправа «Лабіринт»

«Допоможемо Жабенятку дістатися додому»

(Індивідуальна робота дітей на картках).

Вихователь: Ось – і третя пелюстка наша! (якого кольору) Знайдіть цеглину схожу за кольором.

Вихователь: Де ж нам шукати наступну пелюстку, четверту?

(забігає Буратіно)

Буратіно: А я знаю, я знаю! Але отримаєте пелюстку, коли допоможете мені.

Буратіно дістає площині геометричні фігури, але не знає, що це.

Вихователь: Діти, підкажіть, що це? (геометричні фігури). Я можу скласти з них візерунок.

Отже беремося до роботи, але є одна умова. Скажи…(Кароліна), що це за фігура (трикутник), якого кольору? Таким же чином вводяться інші геометричні фігури, а саме: квадрат, коло, прямокутник.

Подивіться, будь ласка, на килимок. З чого утворений візерунок? (з геометричних фігур).

Дидактична гра «Розташуй правильно»

Діти розглядають візерунок, зразок ховається, діти викладають візерунок по памяті.

Буратіно: В мене ще є ось такі картинки, я сам малював (показує)

Вправа «Допоможи художнику»

Мета: розвивати мислення, сприйняття та пам’ять.

Вихователь показує дітям малюнки, на яких є недомальовані елементи. Малюкам потрібно відповісти чого не вистачає.

Буратіно: У нас, в ляльковому театрі, всі весь час рухаються під веселу музику, а ви хотіли би? А шикуватися ви вмієте, ставайте один за одним (діти з Буратіно ходять під музичний супровід, виконують рухи).

Вихователь: Поки ви не розійшлися і стоїте в шерензі, я вам пропоную пограти в гру.

Гра «Запам'ятай порядок»

Діти стоять один за одним у шеренгу. Ведучий дивиться на них і запам'ятовує, хто за ким стоїть. Відвернувшись, він має сказати, хто стоїть перший, останній, посередині.

Буратіно: Молодці! (дає пелюстку).

Вихователь: А ось і четверта пелюстка. Якого кольору? Знайдіть цеглину схожу за кольором.

Буратіно: В мене є ще одна пелюстка, але я дуже хочу пограти з вашими цеглинками.

Вправа «Гуляєш-запамятаєш» (використання LEGO)

Вихователь: Буратіно, розклади цеглинки (4) на аркуші паперу (А4) і сховай їх, щоб діти не бачили.

Діти, підійдіть до цеглинок, роздивіться уважно (10 секунд), поверніться на місця і візьміть свою башточку, роз’єднайте цеглинки, відтворіть побачене. (Дозволяється тричі підходити, щоб скопіювати розташування цеглинок).

Вихователь: Як запам’ятати розташування цеглинок? Може хтось дасть пораду, як швидше запам’ятати.

Буратіно: Які ви всі молодці! А ось і остання пелюстка - п’ята. Знайдіть цеглину схожу за кольором.

Вихователь: Нарешті ми зібрали квітку знань! Складіть кожен свою квітку (використання LEGO - 5 пелюсток, синя - серединка).

(З’являється Сова)

Сова: Діти, ви зібрали квітку знань! А це тому, що ви – уважні, кмітливі та дуже розумні!

Людина в світ прийшла, щоб жити,

Старанно вчитись, труд любити.

Щоб все на світі знати, вміти,

Й добро на цій землі творити.

Рефлексія заняття

Вихователь: Скажіть, хто до нас сьогодні завітав у гості?

Що сподобалось вам на заняття?

Що найбільше?

Які завдання були важкими для вас? Ви всі, діти, молодці!

Заняття вже закінчилося.

Давайте за руки візьмемося

Та ласкаво посміхнемося.

А тепер, мої маленькі,

Вам сказати хочу я:

«Працювали ви старанно,

Завдання виконували гарно.

Я бажаю, мої милі,

Жити в злагоді і мирі!

І щоб чарівний вітер перемін

Приносив радість вам усім.

Вихователь: Скажемо до побачення нашим гостям!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!