Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Інструкція з правил випробування на надійність спортобладнання та спортивного інвентаря

Опис документу:
ІНСТРУКЦІЯ № з правил випробування на надійність спортобладнання та спортивного інвентаря І. Загальні положення 1.1. Заняття в спортивному залі, спортмайданчику дозволяється проводити за умови наявності акта-дозволу на проведення занять. 1.2. Акт-дозвіл оформляється щорічно на початок нового навчального року (не пізніше 30 серпня поточного року).
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАТВЕРДЖЕНО:

ІНСТРУКЦІЯ №

з правил випробування на надійність спортобладнання та спортивного інвентаря

І. Загальні положення

1.1. Заняття в спортивному залі, спортмайданчику дозволяється проводити за умови наявності акта-дозволу на проведення занять.

1.2. Акт-дозвіл оформляється щорічно на початок нового навчального року (не пізніше 30 серпня поточного року).

1.3. При оформленні акта-дозволу обов’язково враховується технічних стан спортивного обладнання та спортивного інвентаря.

1.4. Технічний стан спортивного обладнання, спортивного інвентаря визначається шляхом проведення перевірки технічного стану, надійності кріплення та встановлення.

ІІ. Вимоги безпеки перед початком випробування

2.1. Провести перевірку на надійність та випробування спортобладнання.

Перевірка здійснюється:

- методом візуального огляду (тріщини, відсутність болтових зєднань, деформації нестійкість установлення та кріплення тощо);

- методом статичного навантаження елементів спортивного обладнання певної величини (кгс).

2.2. Результати перевірки (випробувань) оформляються актом встановленої форми (додається). Підписи членів комісії завіряються печаткою закладу.

2.3. Відповідальний за безпеку життєдіяльності в спортивному залі, на спортивному майданчику протягом навчального року перед кожним уроком перевіряє технічний стан та надійність кріплення спортивного обладнання, яке використовується на уроці.

Методи випробувань гімнастичного обладнання

1. Бруси

Основні розміри, мм, і методи випробування гімнастичних снарядів

Відстань по довжині між стояками – 2300 мм

Відстань по ширині між стояками – 1300-2100 мм

Висота жердин від підлоги – 520 мм

Міцність установлення різновисоких брусів визначається дією вантажу 1,35 кН (136 кгс), прикладеного посередині жердини, встановленої на висоті 14 ПП мм. Еластичність жердини повинна відповідати прогину жердини в межах 60 (+;-) 6 мм.

2. Перекладина

Висота стержня від підлоги – 1450-2550 мм

Довжина стержня перекладини – 2400 мм.

Діаметр стержня перекладини – 28 мм.

Площа для установлення перекладини – 9000 х 4500 мм

Міцність становлення перевіряють так: до середини грифа на висоті 2500 мм прикладають навантаження, що дорівнює 2,2 кН (220 кгс), прогин повинен бути в межах 100(+;-)10 мм. Після зняття навантаження гриф перекладини повинен набути початкового положення.

3. Колода

Висота колоди по верхній кромці від підлоги – 750-1200 мм

Довжина колоди – 5000 мм

Ширина опорної поверхні – 100 мм

Товщина колоди – 160 мм

Міцність установки перевіряється так: до середини колоди, установленої на висоті 1200 мм, підвішують вантаж 1,35 кН (135 кгс).

Прогин колоди не повинен перевищувати 8 мм.

ІІІ. Вимоги безпеки під час випробування

Забороняється:

3.1. Експлуатувати спортивне обладнання яке не пройшло випробування на початок навчального року. Наявність акта випробувань – обов’язкова.

3.2. Експлуатувати технічно несправне, ненадійно закріплене спортивне обладнання.

3.3. Проводити уроки з фізкультури у разі відсутності акта – дозволу на проведення занять.

ІV. Вимоги безпеки після закінчення випробувань

4.1. Вчитель проводить візуальний огляд обладнання з метою перевірки його технічного стану.

4.2. У тому разі, якщо спортивний снаряд на наступному уроці не використовується, його необхідно перенести в снарядну. Перед перенесенням спортивного снаряду всі учасники перенесення проходять цільовий інструктаж відповідного змісту.

4.3. Забороняється проводити заняття з рухливих, ігрових видів спорту в спортивному залі у разі знаходження там спортивних снарядів.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У випадку будь - якої аварійної ситуації під час уроку негайно повідомити керівника закладу відповідні аварійні служби та виконати наступні дії:

- у разі пожежі вчитель зобов’язаний:

а) негайно повідомити про пожежу у найближчу пожежну частину за телефоном 101, дати сигнал тривоги для місцевої добровільної пожежної частини;

б) вжити всіх можливих заходів щодо евакуації дітей з приміщення ( дітей молодшого віку евакуюють в першу чергу). Евакуацію дітей треба починати з приміщень де виникла пожежа, а також із приміщень, яким загрожує небезпека її поширення.;

в) направити евакуйованих дітей у безпечне місце (будівлю);

г) негайно почати гасити пожежу своїми силами й наявними в установі засобами пожежогасіння;

д) для зустрічі викликаної пожежної частини або дружини треба виділити особу, яка повинна чітко проінформувати начальника частини (дружини) що прибула, про те, чи всі діти евакуйовані з будівлі, яка горить або задимлена і в яких приміщеннях є ще люди.

- у разі відключення електроенергії, терміново вимкнути все електрообладнання яке знаходиться в роботі.

- у разі аварії в системі водопостачання чи каналізації необхідно терміново перекрити крани водопостачання і викликати аварійну службу водоканалу.

- у разі травмування працівника закладу або дитини (учня, вихованця) необхідно надати першу долікарську допомогу і якнайшвидше відправити потерпілого до медпункту, викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.