Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Інструкція з пожежної безпеки при проведенні екскурсій і туристичних походів до лісу

Опис документу:
ІНСТРУКЦІЯ № з пожежної безпеки при проведенні екскурсій і туристичних походів до лісу І. Загальні положення 1.1. Ця інструкція визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки при проведенні екскурсій і туристичних походів до лісу і є обов’язковою для вивчення та виконання всіма працівниками, які беруть участь у їх проведенні.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАТВЕРДЖЕНО

ІНСТРУКЦІЯ №

з пожежної безпеки при проведенні екскурсій і туристичних походів до лісу

І. Загальні положення

1.1. Ця інструкція визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки при проведенні екскурсій і туристичних походів до лісу і є обов’язковою для вивчення та виконання всіма працівниками, які беруть участь у їх проведенні.

ІІ. Вимоги безпеки перед проведенням екскурсій і туристичних походів до лісу

2.1.Відповідальним за забезпечення пожежної безпеки під час проведення екскурсій і туристичних походів до лісу є керівник навчального закладу ,або особа яка виконує його обов’язки.

2.2. Перед початком проведення екскурсій і туристичних походів до лісу керівник навчального закладу призначає відповідальних осіб за забезпечення збереження життя і здоровя дітей та проводить бесіду з правил пожежної безпеки. Ці особи повинні бути проінструктовані про заходи пожежної безпеки і порядок евакуації учнів у разі виникнення пожежі і зобов’язані забезпечити дотримання вимог пожежної безпеки під час екскурсій і туристичних походів до лісу.

Пожежа - стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.

Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте, що вкрай небезпечно:

  • кидати палаючі сірники;

  • палити суху траву;

  • розводити вогнища.

ІІІ. Вимоги безпеки під час проведенням екскурсій і туристичних походів до лісу

Щоб не допустити пожежі в лісі:

3.1. Вогнище слід розкладати у спеціально відведеному місці або ж там, де його розкладали раніше.

3.2. Там, де вогнище розкладається вперше, рекомендується розкопати дернину на площадці діаметром не менше 1 м, а при відході місце вогнища залити водою та закласти дерниною.

3.3. Не можна розкладати вогонь під кроною і на корінні дерева, поблизу смолистих пеньків. Небезпечно розпалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках з сухим очеретом або сухою травою. У молодому хвойному лісі крони низько опущені, навіть слабкий вогонь може спалити ліс або обпалити тонку кору дерев. У борах легко загоряються сухі мохи, тому багаття не дозволяється розкладати навіть поряд з такими ділянками лісу.

3.4. На кам'янистих розсипах між камінням може нагромаджуватись горючий матеріал, вогонь між каменями може поширюватись на значну площу. На торфовищах торф тліє навіть тоді, коли він здається вологим. Дуже горючим є рослинний матеріал на захаращених зрубах- сонце його тут добре висушує.

3.5. Відповідно до діючих вимог, туристські групи та загони повинні мати протипожежний інвентар. На групу з 6-10 чоловік треба мати одну сокиру і одне відро, а з 11-30 чоловік - 3 лопати, 2 сокири, пилку і троє відер.

ІV. Вимоги безпеки після проведенням екскурсій і туристичних походів до лісу

4.1. Особи, які виявили лісову пожежу зобов’язані негайно вжити заходів до її гасіння. Якщо власними силами це зробити не можливо, повідомте про неї працівників лісового господарства, міліцію.

4.2. Сповістити про пожежу керівника або особу, що його заміщує.

4.3. За потреби викликати медичну службу за телефоном «103».

ІV. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

Якщо Ви потрапили в зону небезпеки:

5.1. Повідомте пожежну охорону за телефоном «101».

5.2. За потреби викличте медичну службу за телефоном «103».

5.3. Швидко проаналізувати ситуацію: напрямок і силу вітру, стан людей, рельєф місцевості. Визначте вогнище пожежі, напрямок і швидкість її поширення й негайно рухайтесь у безпечне місце. У разі швидкого наближення фронту пожежі киньте спорядження, залишіть тільки медичну аптечку, сигнальні засоби. Тікати від пожежі слід лише в навітряний бік (іти на вітер), обходячи вогнище пожежі збоку.

5.4. Небезпечно перебувати в диму – можна задихнутися. Щоб зменшити дію диму треба дихати через тканину (краще мокру), намагайтеся як найшвидше вийти із зони задимлення

5.5. Найпростіші способи гасіння лісової пожежі доступні всім: вогонь заливають водою, збивають гілками, засипають землею. В першу чергу збивають вогонь, який йде за вітром. Якщо діяти швидко і чітко, то пожежа буде ліквідована. Край вогню можна заливати водою або закидати землею, використовуючи при цьому лопати. Велику пожежу гасять спеціалісти. Після того як вогонь загашено, пожарище обходять, ретельно ліквідовують усі ознаки горіння, тліючі об’єкти заливають водою або засипають землею до повного припинення диму. (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.