Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів початкових класів при проведенні позанавчальних та позашкільних заходів (змагання)

Опис документу:
Інструкція № з безпеки життєдіяльності учнів початкових класів при проведенні позанавчальних та позашкільних заходів (змагання) І. Загальні положення 1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі, на його території та за межами навчального закладу поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в навчальному закладі, на його території та за межами навчального закладу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Інструкція №

з безпеки життєдіяльності учнів початкових класів при проведенні позанавчальних та позашкільних заходів (змагання)

І. Загальні положення

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі, на його території та за межами навчального закладу поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в навчальному закладі, на його території та за межами навчального закладу.

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці» учасників навчально-виховного процесу, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563.

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

1.4. Усі учні зобов'язані пройти медичний огляд.

1.5. З метою попередження отруєнь кожен учень повинен мати, ідучи на позанавчальні та позашкільні заходи (змагання) запас кип'яченої питної води. Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо). Чітко дотримуватися санітарно-гігієнічних норм: мати засоби особистої гігієни, регулярно мити руки перед уживанням їжі, до й після відвідування туалетних кімнат.

1.6. Учням не можна вживати жувальні гумки з метою попередження удавлення дітей та ушкоджень особистих речей учнів.

1.7. Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму навчального закладу.

1.8.У керівництві учнями учителеві допомагають батьки учнів. Бажано, щоб на кожні 10 учнів припадало по 1 дорослому або старшому учневі.

II. Вимоги безпеки перед початком позанавчальних та позашкільних заходів (змагання)

2.1. Перед проведенням заходу керівник повідомляє учнів про мету та завдання заходу та пояснює правила поведінки на протязі всього часу, відведеного на захід.

2.2. Перед проведенням позанавчальних та позашкільних заходів (змагання) роблять перекличку учнів класу і відмічають присутніх.

2.3. Для керівництва кожною групою призначається дорослий. 2.4. Другу перекличку проводять після прибуття на місце змагань, третю – перед відправленням у зворотний шлях, четверту – після повернення із змагань.

2.5. Якщо для доставки учнів до місця змагань використовується громадський транспорт, посадку здійснюють групами під керівництвом дорослого або старшого учня. При цьому в транспортні засоби заходять спочатку учні, а потім особа, яка керує ними. У такому самому порядку здійснюється й висадка дітей з транспортного засобу.

2.6. Можна доставляти учнів до місця позанавчального та позашкільного заходу (змагання) також на спеціально виділених транспортних засобах. Для цього дозволяється використовувати автобуси. Для перевезення дітей транспортними засобами необхідно підбирати найдосвідченіших водіїв, які мають стаж не менш як три роки безперервної роботи водія.

2.7. Вирушаючи на позанавчальний та позашкільний захід (змагання) з дітьми, учитель повинен мати при собі похідну аптечку першої допомоги.

2.8. Відвідати туалет (за потребою).

2.9. Намагатися не переїдати та не вживати зайвої рідини.

2.10. Учні зобов'язані попередити вчителя: 1) про погане самопочуття.

2.11. Перед проведенням масових заходів на базі навчального закладу, а також за межами території визначити дату, час і місце проведення заходу.

2.12. Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації в разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів із учнями.

III. Вимоги безпеки під час проведення позанавчальних та позашкільних заходів (змагання)

3.1. Під час заходу чітко виконувати вказівки учителя.

3.2. Без дозволу не підходити до спортивних предметів на спортивних майданчиках. Бути обережним: рухатися повільно та спокійно, щоб не поранитися, не впасти.

3.3. Самостійно йти із заходу категорично заборонено.

3.4. Чітко виконувати вказівки учителя. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, у якому відбувається захід.

3.5. Під час проведення масових заходів у навчальному закладі слід перебувати у зазначеному учителем класу місці.

3.6. Під час проведення масових заходів потрібно поводитися чинно, пристойно, не галасувати, уважно слухати промовців. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не зіскакувати з місця, а чекати запрошення на сцену.

3.7. Під час переїзду учням забороняється висовуватися з вікон, сідати і висаджуватися з транспортного засобу під час руху.

3.8. Звітувати учителя про свій вихід.

3.9. Якщо масовий захід закінчується пізно, у темну пору доби, обов'язковою є наявність батьків, які зустрічають учнів.

3.10. Після добирання додому, обов'язково слід зателефонувати учителю й повідомити, що все гаразд.

IV. Вимоги безпеки після закінчення позанавчальних та позашкільних заходів (змагання)

Після заходу необхідно:

4.1. Після закінчення масового заходу залишати своє місце й виходити із приміщення слід тільки за вказівкою вихователя або наставника класу, не створювати натовп.

4.2. Заборонено вибігати з приміщення, штовхатися під час виходу з приміщення, у якому відбувався захід.

4.3. Перевірити зовнішній вигляд кожної дитини, чи немає ніяких пошкоджень.

4.4. Оглянути відкриті місця тіла, чи немає укусів шкідливих комах, кліщів.

4.5. Після підбиття підсумків діти миють руки з милом.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі виникнення аварійної ситуації під час проведення змагань слід негайно повідомити учителя.

5.2. Чітко виконувати вказівки учителя, не панікувати, не метушитися, нікуди не йти від учителя.

5.3. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, слід не панікувати і пам'ятати, що безпека твого життя залежить від тебе. Потрібно правильно оцінити ситуацію і діяти в руслі правил та вимог даної інструкції з безпеки життєдіяльності. Намагатися залишити аварійно-небезпечне місце. Потрібно терміново зв'язатися зі службами екстреної допомоги: 101 – пожежна охорона, 102 – міліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба або рідними за мобільним зв'язком, коротко описавши ситуацію, що склалася.

5.3. У випадку пожежі – викликати пожежну службу за телефоном 101.

5.4. У випадку травми необхідно негайно звернутись до учителя по допомогу.

Учитель надає першу медичну допомогу, а в разі необхідності організовує виклик швидкої допомоги за тел. 103.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.