Інструкція "Охорона праці при перевезенні організованих груп дітей автомобільним і залізничним транспортом."

Опис документу:
Учитель повинен володіти знаннями щодо збереження життя та здоров'я дітей як у навчальний так і в позаурочний час.. Даний матеріал стане в нагоді при організації безпечної перевозки дітей автомобільним і залізничним транспортом. Мета: забезпечити умови збереження життя та здоров'я дітей. Джерело: Інтернет ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інструкція

з охорони праці при перевезенні організованих груп дітей автомобільним і залізничним транспортом

І. Загальні положення

  1. Безпечні умови перевезень учнів автомобільним та залізничним транспортом забезпечують транспортні організації, які несуть повну відповідальність за технічний стан транспорту, його експлуатацію та закріплення дисциплінованих і висококваліфікованих водіїв, які мають стаж керування транспортним засобом більш як три роки.

  2. Перевезення організованих груп дітей здійснюється на підставі договору разового перевезення ( який укладається не пізніше ніж за 48 годин до виконання перевезення або довгострокового договору).

  3. Перевезення організованих груп дітей виконується тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

  4. Візуальна інформація на автобусі наноситься на попередньому трафареті надписом червоною фарбою «На замовлення», спереду і ззаду автобуса розпізнавальний знак «Діти».

  5. Максимальна кількість дітей при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількість місць для сидіння.

  6. У салоні автобуса повинна бути інформація, яка містить позначення місць, розташування аварійних виходів з зазначенням способу їх відкриття, вогнегасника, аптечки та кнопки екстреної зупинки.

  7. Перевезення організованих груп дітей колоною з п’яти і більше автобусів узгоджується замовником з органами державтоінспекції.

  8. При отриманні дозволу на екскурсію відповідальний за організацію та проведення екскурсії повинен представити у міське управління освіти такі документи:

а)   наказ по навчально-виховному закладу, в якому вказується термін, місце, маршрут екскурсії, кількість дітей, в якому класі вони навчаються, супроводжуючі ( з розрахунку 1 дорослий на 10 дітей, медсестра на 30 і більше дітей), визначені відповідальні за збереження життя і здоров’я дітей;

б)   списки дітей, завірені підписом директора і печаткою навчально- виховного закладу, з відміткою про стан здоров’я кожного учня (з поміткою лікаря «за станом здоров’я всі учні групи допускаються до екскурсійної поїздки»), підписом кожної дитини про те, що вони ознайомлені з правилами поведінки і технікою безпеки під час поїздки;

в)   страховий поліс;

г)   програму маршруту з погодинною розбивкою;

д)   договір про взаємні зобов’язання сторін навчально-виховного закладу і перевізника;

е)   відношення навчально-виховного закладу з проханням дати дозвіл на екскурсію.

1.9. Допущені до екскурсії учні не повинні мати при собі предметів та речовин, що можуть створити небезпеку під час перевезення.

II. Вимоги безпеки перед початком перевезення організованих груп дітей

2.1  Керівник групи повинен мати зі собою похідну аптечку.

2.2  Перевозити дітей на відкритих вантажних автомобілях забороняється.

2.3 Керівник групи повинен провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки та правилами техніки безпеки під час поїздки автобусом чи поїздом.

2.4 Перед початком руху автобуса керівник групи повинен перевірити, згідно зі списком, наявність дітей на місцях.

III. Вимоги безпеки під нас перевезення організованих груп дітей

3.1  Під час перевезення організованих груп дітей автомобільним чи залізничним транспортом керівник групи зобов’язаний:

üзабезпечувати дотримання дітьми належного порядку і правил поведінки під час руху транспортного засобу, а також під час посадки та висадки;

üздійснювати посадку і висадку дітей тільки після повної зупинки транспортного засобу на посадовому майданчику, а у разі його відсутності — з боку тротуару або узбіччя;

üпроходити з організованою групою тільки тротуарами чи пішохідними доріжками, а у випадку їх відсутності — краєм проїзної частини дороги і тільки у світлу пору доби.

3.2          При використанні громадського транспорту посадку в нього здійснювати групами під керівництвом вчителя через задні двері, спочатку учні, а потім керівник групи. В такому ж порядку здійснюється й висадка дітей через передні двері.

3.3          У період перебування в дорозі забороняється виходити з вагонів на платформу під час стоянок, переходити з вагона у вагон без потреби під час руху поїзда, висовуватись із вікон.

3.4         Приймання їжі в дорозі необхідно організувати в певний для всіх учнів час, встановлений розпорядком дня. Не рекомендується брати в дорогу продукти, що швидко псуються (варені ковбаси, січені м’ясні страви, плавлені сирки тощо).

3.5         Медичну допомогу учням під час їх перебування в дорозі надає медсестра, керівник групи, в окремих випадках — за викликом начальника поїзда — пункти швидкої медичної допомоги.

3.6        Доставка учнів від станції відправлення до станції призначення може здійснюватись графіковими пасажирськими поїздами, а в окремих випадках — спеціальними ешелонами.

3.7        Після прибуття до місця призначення керівник групи робить другу перекличку дітей, а третю — перед відправленням у зворотний бік.

IV. Вимоги безпеки після закінчення перевезення організованих груп дітей автомобільним чи залізничним транспортом

4.1. Після закінчення екскурсії керівник групи повинен:

а) привезти учнів на місце, звідки починалася екскурсія, пересвідчитись у наявності всіх учнів, нагадати правила дорожнього руху, відпустити учнів додому і доповісти дирекції школи про закінчення екскурсії;

б) після надання транспортної послуги підписати дорожній лист, замовлення на перевезення, зазначивши в них пройдений шлях, час початку та закінчення роботи, а у разі зміни розкладу руху — її причину.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1.         У разі несприятливих погодних і дорожніх умов, виникнення технічних несправностей, що загрожують безпеці руху, а також при погіршенні здоров’я водіїв — необхідно припинити рух і повідомити про це автопідприємство за місцем роботи водіїв. Підприємство вживає заходів щодо заміни автобуса чи водія, щоб забезпечити перевезення дітей до пункту призначення.

5.2.       У випадку отримання учнем травми надати першу медичну допомогу, а при потребі — визвати швидку допомогу або самому доставити потерпілого у лікарню.

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.