Заняття в межак навчально - ігрового проекту.
Тема заняття: "Волонтер-людина доброї волі".
Програмовий зміст: викликати у дітей інтерес до професії "волонтер тварин", заохотити до участі в проекті "Ми-маленькі волонтери". Дати знання про значення терміна "волонтер тварин",про обов'язки та діяльність людей цієї професії. Закріпити знання про особливості догляду за котами та собаками, та про умови їхнього існування. Формувати навички поведінки при зустрічі з безпритульними та домашніми тваринами на вулиці. Розвивати пізнавальну та творчу активність, уяву, логічне мислення, пам'ять. Поповнити словниковий запас дітей словами: волонтер, безпритульні тварини, притулок для тварин, ветеринар. Виховувати чуйне, гуманне та відповідальне ставлення до тварин, бажання допомагати їм по мірі можливості.
Матеріал: іграшковий котик, схеми "Як тварини стають безпритульними?", "Що загрожує домашнім тваринам на вулиці?" (ІКТ), схема "Як волонтери допомагають тваринам?", велике серце, маленькі сердечка, мікрофон, інтелектуальні картки "Кішка" і "Собака", графічні смужки для складання речень, дерево цілей (відбиток собачої лапки), знаки " Правила поводження з тваринами на вулиці", скарбничка, атрибути до сюжетно-рольової гри "Притулок для тварин".
Хід звняття.
Організаційний момент: за дверима чути, як нявкає кошеня.
-Діти, погляньте, хто до нас завітав?!
-Так, це котик. Його звати Мурзик, він загубився. Колись у Мурзика були господарі, але зараз він самотній, у нього немає дому.
-Тваринами, у яких немає дому, називаються безпритульними. А чому тварини опиняються на вулиці і стають безпритульними, ви зараз дізнаєтесь. Увага на екран! (ІКТ)
-В якому стані зараз Мурзик? (Засмучений, голодний, брудний, сумний).
-Від чого він найбільше страждає? (Від самотності, через втрату господарів).
-Хто може допомогти Мурзику? (Людина, у якої добре, щире серце).
-Людей, що допомагають тим, хто потрапив у біду, називають волонтерами. Волонтер-це той, хто за покликом свого серця допомагає іншим. Уявіть, існують служби волонтерів, які об'єднують людей різдних професій в їх прагненні допомагати іншим. Волонтери можуть допомогати як людям, так і тваринам.
-Як саме волонтери допомагають тваринам розповість ось ця схема.
(Звернутися до схеми).
-Так, волонтери знаходять безпритульних тварин і перевозять їх до притулків на спеціальному транспорті, годують тварин і доглядають їх. Якщо тварина хвора або поранена, її лікують. А ще волонтери збирають гроші на корм, ліки та засоби догляду за тваринами.
-Діти, а чи хочете ви стати волонтерами і допомагати безпритульним тваринам?! Я впевнена, що у кожного з вас таке ж добре і щире серце, як ось це серце волонтера. Підійдіть усі до мене і торкніться свого серця; відчуйте, як воно голосно б'ється.
-Я думаю: ви готові стати, волонтерами, давайте прикріпимо до грудей спеціальний значок "Я-волонтер" і урочисто промовимо гасло усіх волонтерів: "Допомогти та не нашкодити". (Діти сідають на місця).
-Чого ж нам ще треба навчитися, щоб стати гарними волонтерами? Створення дерева цілей.
1.Хто такий волонтер?
2.Знати все про тварин.
3.Як доглядати за тваринами?
4.Як лікувати тварин?
5.Як поводитись з тваринами на вулиці.
-Діти, а тепер перевіримо, чи все ви знаєте про наших чотирилапих друзів. Розкажіть про кішку. А тепер про собаку.
(Складання розповіді про кішку та собаку за інтелектуальними картками). Відповідають 3 - 4 дідей.
-Молодці! Ви гарно вмієте розповідати про домашніх тварин.
Фізкультхвилина "Туп, туп веселенько".
-Про те, що потрібно тваринам та як за ними доглядати, нам нагадують смужки, що лежать на партах. Пропоную пограти в гру "Склади речення". Роздивіться зображення і складіть речення про тваринку.
-Молодці, ви, як справжні волонтери, добре впорались із завданням і багато вже знаєте про домашніх тварин.
-Діти, до нас сьогодні завітала в гості наш музичний керівник Штвлько О. П. Олена Петрівна працює в дитсадку і займається волонтерством у нашому селищі. Вона розповість вам про свою діяльність та про правила поведінки з безпритульними та домашніми тваринами. (Виступ волонтера).
-Діти, щоб бути волонтером, треба, перш за все, дуже любити тварин, тоді і з'явиться бажання зробити щось корисне та добре для них. Ви, мабуть помітили, що на великому серці волонтера ще залишилися вільні місця, їх можете заповнити ви. У кожного з вас є маленьке сердечко. Подумайте, що ви можете зробити, щоб допомогти безпритульній тварині?
Коло ідей "Допоможи безпритульній тварині". (Після відповіді діти прикріплюють свої сердечка до великого серця).
-Погляньте, яке чудове, велике, добре серце у нас вийшло! Скільки гарних ідей ми сьогодні почули!
-А ще я пропоную зібрати кошти для безпритульних собак та котів, що живуть у нашому селищі, і віддати їх волонтеру Шталько О. П.
Слоган: "Маєш зайву копійчину, нагодуй одну тварину".
(Дитина проходить зі скринькою, збирає кошти і віддає волонтеру).
Підсумок: сьогодні ми стали волонтерами тварин і зробили добру справу: зібрали кошти для тварин. Надалі кожного дня ми будемо дізнаватися про щось нове, а свої добрі справи будемо заносити до "Щоденника добрих справ". Допомагаючи тваринам, ми допомагаємо собі, тому що в народі говорять: "Врятуй тварину, щоб залишатися людиною".
(Організація ігрової діяльності. Сюжетно рольова гра "Притулок для тварин").












