Інформативна газета "Мускульний голод"

Опис документу:
Інформативна газета "Мускульний голод" містить цікаву інформацію, яка може бути використана на стенді в кабінеті фізики підчас вивчення теми "Механічна робота. Потужність" у 7 класі. ,,Мускульний голод" – позбавлення організму мінімуму фізичного навантаження – свідчить про вплив НТР на людину.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мускульний голод

,,Мускульний голод" – позбавлення організму мінімуму фізичного навантаження свідчить про вплив НТР на людину. 

Сучасна автоматизація виробництва супроводжується скороченням штату малокваліфікованих робітників, деяким зростанням питомої ваги некваліфікованих робітників, зайнятих ручною працею

Вплив автоматизації виробництва на санітарно-гігієнічні умови праці також суперечливий. З одного боку, зменшення контактів робітників з рухомими частинами устаткування знижує можливість травм, оберігає людину від впливу інших шкідливих факторів, знижує забруднення повітря на робочому місці, фізичні навантаження тощо. З іншого — збільшення кількості устаткування, що обслуговується, його потужностей, швидкостей зумовлює підвищення шумів, температури, загазованості повітря, позбавляє організм необхідного мінімуму фізичного навантаження ("мускульний голод"), посилює монотонність праці. Зростає нервове, емоційне та розумове навантаження робітників..

Академік А.І.Бергзазначав,що в середині 19 ст. із всієї енергії, що вироблялася та споживалася на Землі, 94% припадало на мускульну силу людей та домашніх тварин, і лише 6% енергії виробляли водяні колеса, вітряні млини та незначна кількість парових машин. У наш час лише 1% енергії виробляє мускульна сила.Тому мільйони людей відчувають "мускульний голод". В’ялість м’язів послаблює організм людини, викликає низку захворювань., які скорочують термін її життя. Вирішити цю проблему допоможуть заняття фізичною культурою та посильним спортом.

Головна особливість м’язів – здатність скорочуватися й розслаблюватися. При цьому змінюється їх товщина і довжина. Це і буде робота м’язів.

Основними умовами ефективної роботи м'язів є: середній темп, середнє навантаження, оптимальний стан нервової системи.

Розрізняють динамічну та статичну роботу. Динамічна робота – робота, при якій м'язи почергово скорочуються і розслаблюються (біг, ходіння, плавання, різні ігри).

Скорочуючись, м’язи виконують певну роботу навіть у тому випадку, коли людина знаходиться у спокої. В цих умовах м’язи діють на суглоби нашого тіла, підтримуючи певне положення.

Для обчислення динамічної роботи величину піднятого м’язом вантажу множать на висоту підйому.

Робота, при якій м’язи скорочуються, не змінюючи своєї довжини, а лише збільшуючи напругу (ізометрично), називається статичною. Наприклад, утримання вантажу в певному положенні. Ця робота визначається множенням піднятої ваги на час її утримання.

Характеристика абсолютної сили деяких м’язів:

литкового — 5,9 кг/см2, жувального — 10 кг/см2, триголового м’яза плеча — 16,8 кг/см2.

Показником ефективності роботи м’язів є коефіцієнт корисної дії – ККД, вимірюваний за формулою (відомої з фізики): ККД = A/Q. Тобто співвідношення виконаної роботи до загальної кількості витраченої енергії.

ККД м’язів людини в середньому дорівнює 25-30%, тобто 30% всієї енергії витрачається на скорочення м’язів, інші 70% – перетворюються в тепло.

Стомлюваність – це тимчасове зниження працездатності, яка настає в результаті праці та зникає після відпочинку. Для боротьби з втомою необхідно чергувати різноманітну діяльність.

Дослідження І.М. Сєченова довели, що працездатність відновлюється швидше при активному відпочинку, тобто зміні одного виду діяльності іншим.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!