! В а ж л и в о
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
7
міс.
0
6
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Інформативна газета "Цікавинки" (№6 - капілярність)

Опис документу:
Інформативна газета містить пояснення двох дослідів на капілярність з сірниками, може бути використана на стенді в кабінеті фізики для мотивації вивчення предмету, як роздатковий матеріал при вивченні теми або при повторенні і узагальнені матеріалу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Капілярність і сірник

Дослід І

Поклади на шийку молочної пляшки очеретину паличку, а на неї - гривеник. Спробуй-но скинь цей гривеник у пляшку, не доторкаючись ні до нього, ні до пляшки, ні до палички. Не знаєш, як це зробити?

А адже таке рішення просте! Обмокни палець у воду і на те місце палички, де вона надломлена, впусти одну-дві краплі. Згин палички промік... Кінці розходяться, все більше і більше. Дзінь - і гривеник на дні пляшки!

Дослід ІІ

Для другого досліду знадобляться п'ять сірників. Надломи їх всі посередині, зігни під гострим кутом і поклади на блюдце так, як показано на рисунку. Як зробити з цих сірників п'ятикутну зірку, не торкаючись до них?

Думаю, що тепер ти вже і сам здогадаєшся. Звичайно ж, потрібно опустити декілька крапель води на згини сірників! Поступово сірники почнуть розправлятися і утворюють зірку.

Причина в обох дослідах одна і та ж. Волокна дерева вбирають вологу. Вона повзе все далі по капілярах. Дерево набухає. Його вцілілі волокна "товстіють". Ставши товстунами, вони вже не можуть так сильно згинатися і розпрямляються.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись