! В а ж л и в о
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
7
міс.
0
9
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Інформативна газета "Цікавинки" (№5 - про інерцію)

Опис документу:
Інформативна газета містить пояснення трьох дослідів з монетою, може бути використана на стенді в кабінеті фізики для мотивації вивчення предмету, як роздатковий матеріал при вивченні теми або при повторенні і узагальнені матеріалу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Три досліди з монетою

Гарний досвід можна зробити з важкої монетою, найкраще з металевою гривнею. Смужку гладкою папери поклади одним кінцем на край рівного столу. На цю смужку постав на ребро металеву гривню.

Тепер, притримуючи лівою рукою вільний кінець смужки, різко вдар по ній пальцем правої руки. Папір зісковзне зі столу, а монета залишається на місці!

Дослід з монетою можна зробити і трохи по-іншому. Постав її ребром на поштову листівку так, щоб приблизно дві третини цієї листівки виступали за край столу. Звичайно, як і в попередньому досліді, це місце столу не повинно бути покрито скатертиною.

Потім лінійкою вдар по виступаючому кінця листівки. Цей дослід важче попереднього, тут доведеться потренуватися. Але ти обов'язково навчишся ударяти так швидко і так сильно, що листівка буде вилітати, а монета навіть не ворухнеться!

Ще один дослід, важче, теж з монетою. Підніми вказівний палець лівої руки і поклади на нього квадратик, вирізаний з листівки. А зверху поклади важку монету. Якщо ти даси квадратика різке клацання, то вибєш його, а монета залишиться у тебе на пальці!

У чому ж секрет усіх цих дослідів? І монети, і шашки, і шахівниця в розказаній мною історії - всі вони перебували на місці, не рухалися. Якщо б їх не чіпали, вони, звичайно, завжди залишалися б в колишньому положенні.

Потім ми приводимо в рух скатертину, папірець, нижню шашку в стовпчику. Здавалося б, це рух має передатися монет, шахів, шашок. Але якщо предмети легко ковзають один по іншому, а рух досить різке, воно не встигає передатися. Верхні предмети залишаються на місці!

Тут проявляється загальна властивість усіх предметів, або тіл, як кажуть фізики.

Всяке тіло прагне зберегти стан спокою.

Ось цю властивість тіл і називають ІНЕРЦІЄЮ.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Географічні задачі»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись