і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів
Предмети »

Інформаційно-просвітницька година «Від Соборності України - до єдності української нації"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • 12.01.2019
 • Виховна робота
 • 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
 • Інші методичні матеріали
 • 176
 • 0
 • 16
 • Стежити
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інформаційно-просвітницька година

«ВІД СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ – ДО ЄДНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»

Фанфари Петриненка «Україно»

СЛАЙД «Благословен той день, той час,

Коли з’єднався воєдино,

Народ прадавній український

В одну державу – Україну»

Виходить дівчинка в українському вбранні

Дівчинка: Мені сестричка нині розказала,

Що колись давно, я добре знаю,

У зимовий ранок засіяло

Сонце волі у моєму Краї.

Вийшли люди на майдан Софії,

Де колись лунала княжа слава

Хтось сказав: «Сповнились ваші мрії!

Україна вільна вже держава!»

Хтось сказав, і всі почули люди,

З Києва аж по самі Карпати:

«Україна є, була, і буде!

Вже її нікому не здолати!»

Ще сестричка розказала нині,

І сама я це вже добре знаю:

Знов прийде чарівна ця хвилина

В українському, моєму Краї!

Як тоді, зійдуться ранком люди,

Пролунають знов слова палкії,

Запанує наша воля всюди

І заграє грімко дзвін Софії»

( Під дзвони та музичний супровід виходять ведучі.

СЛАЙД: 22 січня – День Соборності і Незалежності України)

Ведучий 1: Доброго дня, шановні вчителі, шановна наша шкільна громадо.

Сьогодні в нас велике свято – День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави.

Ведучий 2: Ми пишаємося тим, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

Ведучий 3: Ми раді вітати усіх, хто сьогодні тут, разом із нами, від щирого серця відзначатиме 98 річницю від Дня проголошення Акту Злуки між УНР та ЗУНР, якому доленосно судилося увійти в історію як День Української Соборності.

Ведучий 4: Соборність України – одна з найважливіших тем нашої історії. ЇЇ ідея стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною всіх українських визвольних рухів.

Ведучий 5: У грудні 1918 року наш земляк, поет Олександр Олесь писатиме:

О, поведи ж нас, лицарський духу,

По вільній стежці життя і руху,

На тихі води, на ясні зорі,

І в цю велику, старшину годину,

З’єднай єдину, всю Україну!

Ведучий 6: Його слова стали пророчими, адже вже через місяць, буде проголошено про з’єднання воєдино західних та східних українських земель в одну державу – Українську Народну Республіку.

Ведучий 1: Благословен той день, той час,

Коли з’єднався воєдино,

Народ прадавній український

В одну державу – Україну

( СЛАЙД: «Українська Соборність – шлях до незалежності»)

Ведучий 2: У тяжкій та тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав складні та важкі події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Ведучий 3: Поділена між двома ворогуючими імперіями в роки Першої світової війни, розорена економічною розрухою, ослаблена іноземною інтервенцією, кривавою громадянською війною, Україна, здавалось назавжди поховала ідею єдності.

Ведучий 4. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Ведучий 5. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ведучий 6. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.

Ведучий 1: Тодішній політичній еліті української нації вкотре вдалося оцінити важливість територіальної та духовної соборності українців та з’єднатися в одну державу. Тож, якими були історичні передумови Акту Злуки? Повернемося на 98 років назад, у події грудня 1918 – січня 1919 років.

(Відео про проголошення Акту Злуки.)

(СЛ 5. Портрет Ф. Швеця)

Ведучий 2: У своїх спогадах, учасник тих знакових подій, член Директорії УНР Федір Швець напише: «… якщо і тепер спитати мене, що у моєму бурхливому житті було найяскравішим та важливішим, про що я не пошкодую ніколи і у чому неодмінно впевнений, я відповім: укладення Акту Злуки. Бо то була одвічне право, воля та мука великого українського народу, вимушено поділеного та кинутого напризволяще в гирло громадянської війни…»

Ведучий 3: Об’єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам’яті наших співвітчизників. Стали пророчими слова Костя Левицького: «Це така дата, що її будуть вивчати діти прийдешніх поколінь як то Хрещення Русі, битву на Калці, Полтавську битву або зруйнування Січі».

Ведучий 4. Розповісти про значення об’єднавчої акції 1919 року для прийдешніх поколінь просимо вчителя історії Стефанів Т. Є.

Виступ Стефанів Т.Є.

СЛ. Живий ланцюг 1990 року

Ведучий 5. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність покаже світові український народ 21 січня 1990 року. «Живим ланцюгом» між Києвом та Львовом на згадку про Злуку стане майже один мільйон українців. Ця акція увійде на сторінки історії під назвою «Українська хвиля» - хвиля, яку вже не можна було зупинити, хвиля за незалежність.

Ведучий 6: Ставши незалежною, з 1999 року Україна офіційно відзначає День Соборності як державне свято.

Ведучий 1. Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

Ведучий 2. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Ведучий 3. Здавалося б, нарешті ми отримали те, заради чого сотні років відчайдушно боролися й гинули мільйони наших предків, щоб отримати таку бажану свободу.

Ведучий 4. Здавалося, що настали часи, коли вже жодна з країн світу не може нам диктувати свої правила. А ще Україна понад усе прагне до миру, спокою. Сьогодні їй знову приходиться боротися за свою єдність, волю, правду. Наша держава опинилася сам-на-сам зі складними проблемами, які мусить вирішувати не хто інший, як її народ.

Ведучий 5. Але захист Батьківщини – це не тільки мужність, не тільки відданість, це ще і пожертвування своїм здоров’ям, своїм життям заради української ідеї.

Ведучий 6. Вшануймо хвилиною мовчання пам'ять про героїв національно-визвольних змагань, героїв Небесної сотні, борців за свободу людей під час революції Гідності, героїв, що полягли у боротьбі, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність нашої України на Сході. Вічна пам'ять героям, Вічна слава!

Хвилина мовчання

Ведучий 1. Питання єдності та неподільності України сьогодні залишається найболючішою проблемою. Більше півстоліття тому відомий український поет Дмитро Чередниченко написав чудовий вірш «Єдина Україна», актуально звучить він і сьогодні.

Учень 1. Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

Ведучий 2. Наше свято підійшло до закінчення. Сердечно бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

Ведучий 3. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності.

Ведучий 4. Соборність – це символ.

Ведучий 5. Символ боротьби за волю,

Ведучий 6. Порозуміння між людьми…

Ведучий 1. І часточка надії і віри у майбутнє.

Ведучий 2. Так, вір в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

Ведучий 3. Моя Україна, хай доля сія

Волошками синіми в житі,

Моя Україна – домівка моя,

Найкраща у цілому світі

(Пісня _____________, слайдшоу « Україна»

Опис документу:
Сьогодні в нас велике свято – День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося тим, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. Ми раді вітати усіх, хто сьогодні тут, разом із нами, від щирого серця відзначатиме чергову річницю від Дня проголошення Акту Злуки між УНР та ЗУНР, якому доленосно судилося увійти в історію як День Української Соборності.
 • 12.01.2019
 • Виховна робота
 • 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
 • Інші методичні матеріали
 • 176
 • 0
 • 16
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
354 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти