Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Інформаційна картка "Планета Венера"

Астрономія

Для кого: 11 Клас

02.09.2019

469

11

0

Опис документу:
Інформаційна картка "Планета Венера" містить основну інформацію у вигляді тез. Інформацію зручно розмістити на стенді в кабінеті фізики. Її можна використати як роздатковий матеріал при вивченні теми "Планети Сонячної системи". Картку можна використати і на уроках природознавства у 5 класі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Планета Венера

Друга планета від Сонця, має майже кругову орбіту. Планета Венера проходить поблизу Землі ближче, ніж будь-яка інша планета сонячної системи.

Але щільна, хмарна атмосфера планети подруги Землі не дозволяє безпосередньо бачити її поверхню.

Завдяки парниковому ефекту, поверхня планети розігрівається до сотень градусів. Щільна атмосфера планети Венера - як ковдра з вуглекислого газу утримує тепло, що надійшло від Сонця.

Це призводить до того, що температура атмосфери набагато вища, ніж в звичайній духовці.

Знімки, отримані за допомогою радара, демонструють дуже велику різноманітність кратерів, вулканів та гір. На поверхні декілька дуже великих вулканів, заввишки до 3 км і шириною сотні кілометрів.

Поверхневі породи Венери близькі за складом до земних осадових порід. Знайти Венеру на небі простіше, ніж будь-яку іншу планету. Її щільні хмари добре відбивають яскраве сонячне світло, роблячи планету яркою на нашому небі. У Венери також немає супутників.

За результатами проведених досліджень і спостережень припускають, що Венера нагадує Землю не лише деякими зовнішніми параметрами, але і внутрішньою будовою.

У планети присутнє залізне ядро, мантія і кора. Магнітне поле планети складає 0,05 земного.

Сила тяжіння складає 0,9 земного значення, тому маса космонавта в 70 кг- де на Венері становитиме 63,4 кг.

Атмосфера Венери складається в основному з вуглекислого газу, доля якого 96%, та азоту - майже 3%. Атмосфера планети в 96 разів щільніше за земну атмосферу, тому на планеті є наявність так званого "парникового ефекту".

Завдяки щільній атмосфері температура планети Венера велика, вона не остигає. Температура 480 °С, вода відсутня.

При такій великій тепературі, відсутності води та кисню життя на планеті Венера неможливе.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.