Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості використання арттерапевтичних технік у роботі з дошкільниками
»

Інформаційна картка "Планета Сатурн"

Астрономія

Для кого: 11 Клас

02.09.2019

420

9

0

Опис документу:
Інформаційна картка "Планета Юпітер" містить основну інформацію про планету у вигляді тез. Її зручно розмістити на стенді в кабінеті фізики та використати як роздатковий матеріал при вивченні теми "Планети Сонячної системи".
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Планета Сатурн

Сатурн - 6-та планета від Сонця. Він обертається на відстані приблизно 1,4 млрд км (9,5 АЕ) від Сонця.

Один день на Сатурні проходить за 10,7 земних год. За цей час планета робить один повний оберт навколо своєї осі. Рік на Сатурні дорівнює 29 земним рокам. Тобто ця планета обертається навколо Сонця за 10 тис. 756 днів.

Сатурн класифікують як газовий гігант. У зв'язку з цим він не має твердої поверхні.

Атмосферу Сатурна переважно становлять водень і гелій.

Структура атмосфери і магнітосфери цієї планети схожа з Юпітером, але нам відома планета Сатурн саме своєю системою кілець.

Завдяки швидкому обертанню навколо своєї осі Сатурн сплюснутий у полюсів.

Швидкість вітрів на екваторі досягає 1800 км/год. Ширина кілець планети Сонячної сисеми Сатурну 400 000 км, але в товщину вони мають всього декілька десятків метрів, фрагменти до сотень метрів в поперечнику.

Маса Сатурну перевищує земну в 95 разів, але він є найменш щільною планетою Сонячної системи. Щільність цієї планети можна порівняти з щільністю звичайної води. Навколо Сатурна обертається 62 супутники.

Сатурнгазова планета, вона не має щільної оболонки. Температура на поверхні планети приблизно 140°С.

 З 2004 року вона перебуває під наглядом міжпланетної станції "Кассіні". Саме вона надає нову інформацію про Сатурн.

На Сатурн відправляли тільки 4 космічні апарати: "Піонер-11", "Вояджер-1", "Вояджер-2" і "Кассіні". Останній апарат понад 10 років займається дослідженням газового гіганта, його кілець і супутників.

В 1609-1610 роках, вперше спостерігаючи Сатурн через телескоп, Галілео Галілей помітив дивні об'єкти на кожному боці планети. Пізніше з'ясували, що ці вони насправді - його кільця.

На Сатурні є яскраво виражена зміна пір року. Один сезон триває більше семи земних років.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.