Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості використання арттерапевтичних технік у роботі з дошкільниками
»

Інформаційна картка "Планета Нептун"

Астрономія

Для кого: 11 Клас

03.09.2019

549

6

0

Опис документу:
Інформаційна картка "Планета Нептун" містить основну інформацію про планету у вигляді тез. Її зручно розмістити на стенді в кабінеті фізики та використати як роздатковий матеріал при вивченні теми "Планети Сонячної системи".
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Планета Нептун

Нептун восьма планета від Сонця та найбільш віддалена в Сонячній системі і оскільки її неможливо побачити неозброєним оком цю планету відкрили відносно недавно лише 1846 року за допомогою математичних розрахунків.

Планетає є четвертою за діаметром і третьою за масою.

Маса планети Нептун у 17,2 рази більше маси Землі. Планета була названа на честь римського бога морів. Нептун за складом близький до Урану.

Цей газовий гігант дуже швидко обертається навколо своєї осі. Повний екваторіальний оберт займає всього 18 годин.

Рік на Нептуні триває приблизно 165 земних років.

Атмосфера планети Нептун, подібно до атмосфери Юпітера і Сатурну, складається в основному з водню і гелію, присутні сліди вуглеводнів і азоту. Проте атмосфера містить в собі більш високу пропорцію водного, аміачного і метанового льодів.

Ядро Нептуна складається головним чином з льодів і гірських порід. Сліди метану в зовнішніх шарах атмосфери є причиною синього кольору планети.

Магнітне поле Нептуна в 27 разів могутніше від земного.

Гравітація Нептуна всього на 17% сильніше від земної.

У планети існує слабка і фрагментована кільцева система. Кілець – шість. Вони складаються з дрібних частинок криги та пилу.

Атмосфера планети складається з водню та гелію, а також до її складу входить метан. Оскільки газ метан поглинає червоне світло Нептун має насичений синій колір.

На поверхні Нептуна дуже активний і нестабільний клімат. Тут панують шалені вітри та неймовірно низькі температури. У верхніх шарах атмосфери швидкість вітру часто перевищує 600 метрів на секунду.

Нептун має аж 14 супутників найцікавішим серед яких є Тритон, заморожений світ на поверхні якого постійно відбуваються крижані виверження азоту. На думку вчених це найхолодніший світ в Сонячній системі.

Околиці Нептуна відвідувалися лише одним зондом — Вояджером-2, в 1989 році. Зонд пройшов на відстані до 3000 від північного полюса Нептуна і передав на землю перші фото цього блакитного гіганта.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.