Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Інформаційна картка "Планета Меркурій"

Астрономія

Для кого: 5 Клас, 11 Клас

01.09.2019

334

7

0

Опис документу:
Інформаційна картка "Планета Меркурій" містить цікаву інформацію, яка може бути використана на стенді в кабінеті фізики або як роздатковий матеріал при вивченні теми "Планети Сонячної системи". Картку можна використати і на уроках природознавства у 5 класі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Планета Меркурій

Планета сонячної системи Меркурій - це найближча до Сонця планета, тому Сонце на Меркурій світить та гріє його у 7 разів сильніше, ніж Землю.

На денній стороні Меркурія дуже жарко, там вічне пекло. Виміри показують, що температура там піднімається до 400°С.

Зате на нічній стороні завжди лютий мороз, температура там наближується до - 200°С.

Отже, планета Меркурій ― це царство пустель. Одна його половинка - дуже гаряча кам'яна пустеля, інша половинка ― крижана пустеля, напевно вкрита замерзлими газами. Супутників у Меркурія немає зовсім.

Меркурій - найближча до Сонця планета Сонячної системи. У планети щільне металеве ядро, поверх ядра розташовується оболонка, як у Землі мантія і кора.

На планеті Меркурій є також магнітне поле, воно складає 0,5 земного. Однак, оскільки діаметри планет різні, то на Меркурії і на Землі магнітні поля приблизно рівні.
Сила тяжіння планети складає 0,38 земної величини, тому астронавт на Землі з вагою рівною 70 кг буде важити на Меркурії 26,5 кг.

Атмосфера на планеті Меркурій практично відсутня, води теж немає.
Температура на планеті днем коливається від 380°С до 430°С, ніччю - до 180°С.

При такій великій температурі, відсутності атмосфери і води життя на планеті Меркурій неможливе.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.