Інформаційна картка "Цікаві факти про метеорити"

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Інформаційну картку "Цікаві факти про метеорити" зручно використати на уроці як роздатковий матеріал з метою активізації пізнавальної діяльності учнів та урізноманітнення форм роботи на уроці при вивченні теми "Метеорити".

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти про метеорити

Найперша згадка про падіння метеоритів, яка дійшла до нас було зроблено в 644 році до н.е., про це писали давньогрецькі філософи Анаксагор і Діоген.

В першому тисячолітті до н.е. римляни навіть карбували на своїх монетах зображення метеоритів.

Наприкінці XVIII століття Паризька академія наук вирішила не розглядати більше повідомлень про падіння каменів на землю, так як на небі їм нізвідки взятися. Лише в 1803 році реальність «небесного» походження метеоритів була ними офіційно визнана. Коли в містечку Егле вибухнув жахливий «кам'яний дощ», усипав землю осколками і це було засвідчено безліччю очевидців, Французька академія наук змушена була погодитися, що це дійсно були «каміння з неба». 

За всю історію запусків супутників з Землі тільки один з них знищив метеорит, який потрапив в нього. Це сталося в 1993 був знищений супутник Європейського Космічного Агенства «Olympus».

Найстаріший метеорит був виявлений в Китаї в місті Сіань. Він впав на нашу планету приблизно 1,9 млрд років тому. Вага приблизно 2 тонни.

Найважчий – метеорит ,,Гоба“ масою 60 т. Його виявив в 1920 році фермер з Намібії. Він складається повністю з заліза і є по суті найважчим з усіх, знайдених на Землі. Метеорит Гоба оголошений національним пам’ятником.

Найбільш загадковим випадком падіння метеорита на нашу планету, безперечно, є Тунгуський феномен (або болід). Є багато версій, що там сталося, але точно відповісти не може ніхто. Це сталося 30 червня 1908 року в районі річки Підкам’яної Тунгуски. Загальна енергія вибуху приблизно дорівнює 40-50 мегатоннам в тротиловому еквіваленті, що дорівнює енергії найпотужнішою підірваної водневої бомби! На даний момент є близько 120 версій його пояснення.

Найсильніший метеоритний дощ відбувся в ніч з 12 на 13 листопада 1833г. Він тривав безперервно протягом десяти годин. На поверхню Землі випало приблизно 240 тисяч метеоритів різного розміру: від міліметрових до декількох кілограмів.

Цікавий факт того, що перше залізо, яке використовувалося людиною, було метеоритним. Це підтверджується багатьма древніми народами в назвах руди, наприклад, стародавні єгиптяни називали його «бініпет», що в перекладі означає «небесна руда». У стародавній Месопотамії егоіменовалі «анбар» – небесний метал; давньогрецька назва «сидерос» походить від латинського слова – зоряний. І навіть древнеармянское залізо – «еркам» – це впав з неба.

Єдиною людиною, в якого потрапив метеорит – жінка з Австралії. У 1954 р. камінь вагою 3,2 кг пробив дах її будинку, і потрапив їй в плече, пошкодивши його. За рахунок того що він втратив швидкість при ударі об дах, він не вбив а лише завдав удар жінці.

15 лютого 2013 р. метеорне тіло вибухнуло в межах челябінської області на висоті 15-25 км. За розрахунками НАСА, тіло було розміром приблизно 17 м і масою близько 10 тис. Тон. Це метеорне тіло увійшло в атмосферу Землі на швидкості 18 км / с. Через 32.5 сек після входу в атмосферу Землі небесне тіло зруйнувалося (вибухнуло). Загальна кількість вивільненої під час вибуху енергії за оцінками вчених НАСА склала 500 кілотонн у тротиловому еквіваленті, за оцінками РАН – всього 100-200 кілотонн. Але від ударної хвилі, як відомо, вибило скло в Челябінську та деяких населених пунктах. Через ударну хвилю постраждали 1586 осіб.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.