Інформація про "Відкриття Флемінга"

Біологія

Для кого: 9 Клас, 10 Клас

12.09.2021

77

1

1

Опис документу:

13 вересня 1929 року на засіданні Медичного дослідницького клубу при Лондонському університеті англійський учений Олександр Флемінг уперше представив публіці своє відкриття - пеніцилін. У 1945 році Флемінг, Флорі та Чейн отримали Нобелівську премію за своє відкриття.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відкриття Флемінга

13 вересня 1929 року на засіданні Медичного дослідницького клубу при Лондонському університеті англійський учений Олександр Флемінг уперше представив публіці своє відкриття - пеніцилін. Доповідь Флемінга «Культура пеніциліну» особливого інтересу у слухачів не викликала. Навіть після опублікування статті відкриття не було цікавим медикам. А все тому, що пеніцилін виявився дуже нестійкою речовиною. Він руйнувався навіть за короткочасного зберігання. Історія пеніциліну почалася ще в 19 столітті. У 1896 році італійський лікар Б.Гозіо вивів перший у світі антибіотик, найімовірніше, пеніцилін, однак він не отримав практичного застосування і був забутий. У 1913 році американські вчені У.Альсберг і О.Блек отримали з гриба виду Penicillium пеніцилінову кислоту, що має антибактеріальні властивості.

Але війна перервала їхні дослідження. У 1928 році англійський вчений бактеріолог Олександр Флемінг провів простий експеримент дослідження захисту організму людини від інфекційних захворювань. У результаті абсолютно випадково він вивів, що звичайна цвіль синтезує речовину, що знищує збудники інфекції, і виявив молекулу, яку назвав пеніциліном. У 1930-х роках вчені намагалися поліпшити ефективність пеніциліну, але тільки у 1938 році вчені Оксфордського університету Говард Флорі та Ернст Чейн виділили чисту форму пеніциліну. Через велику потребу в лікарських засобах у період Другої світової війни вже у 1943 році почалося виробництво цього антибіотика в великих масштабах. А у 1945 році Флемінг, Флорі та Чейн отримали Нобелівську премію за своє відкриття.

https://www.google.com/search?sxsrf=AOaemvJnrTswaoA8Tms2tXo5Ij3CEg5vcQ:1631471688139&source=univ&tbm=isch&q=картинка+флемінга&client=firefox-b-d&sa

https://www.unian.ua/lite/holidays/13-veresnya-2020-yake-sogodni-svyato-prikmeti-ta-imeninniki-shcho-sogodni-ne-mozhna-robiti-11141552.html

2


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили