Людина — невід'ємна частина природи, яка історично пройшла шлях від повного підпорядкування довкіллю (привласнювальне господарство) до активного його перетворення (відтворювальне господарство). Посилення впливу людини призвело до вичерпання ресурсів, забруднення та необхідності екологічної відповідальності.












