і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Іменники, що означають опредмечені дії. Навчальний діалог.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект уроку з української мови

3 клас

Тема: Іменники, що означають опредмечені дії. Навчальний діалог.

(с.125-125, впр.298-303)

Мета: сформувати поняття предметності на прикладі іменників, що означають опредмечені дії; закріплювати навички творення іменників від дієслів за зразком, розрізнювати частини мови; розвивати вміння користуватися іменниками у власному мовленні;виховувати почуття відповідальності за свої дії та вчинки, любов до природи, рідного краю.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: картки настрою (смайли),опорна схема «Іменник», м’яч, музичний супровід.

Очікування:

  • навчити утворювати іменники від дієслів, і навпаки;

  • поліпшити настрій в учнів на уроці.

Хід уроку

І.Організаційний момент

- Діти, з яким настроєм ми прийшли на урок? ( показують картки- смайли).

А щоб був гарний настрій, треба потрудитися. Побажаємо один одному успіхів!

( беруться за руки, говорячи: « Успіхів тобі!»)

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

- Згадайте, які частини мови ви вже вивчили? Кому важко згадати, зверніться до підказки, але ці слова зашифровані.

н и к н е м і

п р и н и к т е м к

в о с л о є д і

- Яку частину мови ми вивчаємо зараз?

- Що означає іменник? (назву предмета) (картка ПРЕДМЕТ, ІСТОТА)

- На які питання відповідають істоти? Наприклад.(картка ХТО)

- На які питання відповідають неістоти? Наприклад. (картка ЩО)

- Що таке власні назви? (картка АНДРІЙ, КИЇВ)

- Що таке загальні назви? (картка ХЛОПЧИК, МІСТО)

- Чим виступає в реченні? (картка ПІДМЕТ)

- Яка частина мови називається іменником? (картка ІМЕННИК)

- Від якої частини мови ми утворювали іменники на попередньому уроці?

IIІ. Актуалізація опорних знань

  1. Каліграфічна хвилинка.

  • Відкриємо зошити і почнемо свій шлях до знань з каліграфічної хвилинки.

Са ад ре адреса

Раніше я не знав бабусиної адреси

- До якої групи відноситься це слово? (до словникових слів)

Зверніть увагу на ненаголошені [е], [и].

  1. Проблемна ситуація

-Як, на вашу думку, чи можна з цього слова утворити дієслово, щоб відбувалася дія?

Знайдіть це дієслово, яке заховалось у ряді букв.

К М Р Я Т Р И Ь Р В Ю Ч А К А Д Р Е С У В А Т И Б О Ф В О Ж И Т И С

IV. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ми будемо з вами вчитися утворювати від дієслів іменники і навпаки; будемо вчитися розрізняти частини мови.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Творення іменників від дієслів (вправа 299, с. 125) (Самостійне виконання вправи)

— Утворіть спільнокореневі іменники від поданих дієслів за зразком. Але це завдання я пропоную вам виконати з другого стовпчика. (усно)

Мурує – муляр, читає – читач, тче – ткач, бігає – бігу, плаває – плавець, співає – співак.

-А тепер слова першого стовпчика ви запишите у зошитки самостійно.

Читає – читання, пише – письмо, сміється – сміх, полює – полювання, малює – малювання, літає – літак.

— З однією парою слів другого стовпчика складіть речення.

Муляр мурує стіну. Плавець плаває у басейні. Співак співає на сцені.

— Підкресліть підмет і присудок.

3. Орфоепічна хвилинка

— Порівняйте вимову і написання слів сміється, тче.

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Коментоване письмо (вправа 300, с. 125)(Робота біля дошки)

— Прочитайте вірш.

— Про що розповідає автор?

— Випишіть іменники із залежними від них прикметниками.

— Поставте питання від іменника до прикметника.

(Зима (яка?) весела; зірками (якими?) срібними; димками (якими?) синіми)

2. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 301, с. 126)(Робота біля дошки)

— Розгляньте малюнки.

— Які дії виконують діти?

— Запишіть назви дій іменниками.

Катається — катання, бігає — біг, грає — гра, спускається — спускання.

— З утвореними дієсловами складіть речення про зимові розваги дітей. (усно)

3.Робота за вправою 302 (с. 127)

(ччитає вчитель під музичний супровід)

— Послухайте опис степу.

— Які загальні назви в ньому вжито?

(Степ, вітер, траву, небо, зірками, блакиті, далечінь, лози)

— Запишіть третє речення. Підкресліть підмет і присудок.

— Усно встановіть зв’язок слів у реченні.

Вітер (що робить?) хвилює;

хвилює (що?) траву;

хвилює (як?) злегка;

вітер (який?) передранішній.

-Знайдіть у вправі речення, яке відповідає даній схемі.

________ … … ______

Чорніють здалеку високі лози.

-Запишіть це речення.

4. «До твого словничка» (с. 127)

— Прочитайте слова, дотримуючись правильної вимови.

5. Хвилинка спілкування

-Я вважаю, що слова читання, письмо, малювання є дієсловами. Чи згодні ви зі мною? Поясніть.

VI. Підсумок уроку.

  • Чого ви навчились на уроці?

Чи навчилися ми з вами утворювати від дієслів іменники? Зараз це і перевіримо! Пограємо у «Словниковий футбол»

Від поданих слів утворіть іменники.

Радісний — ...

зимовий — ...

чудовий — ...

дзвінкий — ...

жити - …

дружити - …

допомагати - …

жартувати - …

VIІ. Рефлексія

  • Чи сподобався вам урок? Підніміть свої смайли.

  • А чи задоволена я , відгадайте по цій таблиці. Читаємо,починаючи з останнього стовпчика вгору.

!

И

Д

В

Д

І

І

М

І

А

А

Н

Ц

Я

В

Н

З

Д

Д

Д

И

Е

Е

О

О

І

М

Л

Ж

Г

Л

В

И

О

У

О

О

О

Ш

В

Д

Ь

М

П

А

О

Я

С

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    27.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    3 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    725
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    45
  • Номер матеріала
    IN060975
  • Вподобань
    1
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь