Ігрова діяльність під час проведення свят, розваг в ЗДО .

Опис документу:
Ігрова діяльність займає дуже важливе місце у житті дитини. Гра допомагає йому адаптуватися до навколишньому середовищі, спілкуватися, думати. До ігор дитину потрібно привчати з перших місяців життя: починаючи з примітивних і закінчуючи тими, які передбачають власне мислення малюка. Разом з батьками в вихованні і становленні дитини беруть участь близькі родичі, друзі, а також вихователі в дитячому садку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ігрова діяльність під час проведення свят, розваг в ЗДО .

1) Шоу - гра «Коли мами немає вдома!»
Обладнання: сукні, капелюшки, взуття на підборах, окуляри, шалі, театральні сумочки.
Хід гри. Гра проводиться по типу шоу «У світі високої моди» Учасниці шоу дефілюють у дорослому, цікавому вбрані, як справжні топ – моделі. Ведучий веде коментар до кожного одягу.

2) Шоу - гра «Ексклюзивні капелюшки!»
Обладнання: капелюшки виготовленні власноруч, різних стилів та фасонів.
Хід гри. Гра організовується аналогічно попередній

3) Шоу - гра «У світі високої моди!»
Обладнання: сукні з різноманітного покидькового матеріалу (папір, пластиковий посуд, туалетний папір, диски, поліетиленові пакунки тощо.)
Хід гри. Гра організовується аналогічно попередній.

4) Гра «Що робить мама?»
Обладнання: капелюх, папірці із вказаною дією або відповідні картинки, якщо діти ще не вміють читати.
Хід гри. Діти стоять у колі. Лічилкою з дітей обирають ведучого. Ведучий витягує з капелюха папірець або картинку, на якому зазначена певна дія (наприклад, місити тісто, прасувати білизну, варити суп, в'язати, чистити картоплю тощо) і показує її без коментарів. Діти відгадують, яку дію показує ведучий. Гра триває поки у капелюсі не закінчаться папірці або картинки.

5) Гра-естафета «Підміталочки»
Обладнання: два віника, дві повітряні кульки.
Хід гри. Діти шикуються у дві команди по п’ять чоловік. Навпроти кожної команди стоїть стілець (на відстані 5—7 кроків). Першій дитині в команді дається в руки віник і повітряна кулька. Дитина повинна «домести» кульку до стільця, «обмести» навколо нього, повернутися назад та передати віник наступному учаснику, і все повторюється. Та команда, яка швидше закінчить естафету, оголошується переможницею. Цю гру можна проводити з батьками.

6) Гра-естафета «Варимо суп»
Обладнання: три стільчика, овочі та фрукти порівну, три каструлі.
Хід гри. Створюються три команди дітей по шість чоловік. На столиках навпроти кожної команди лежать овочі й фрукти (наприклад, картопля, цибуля, огірок, морква, лимон, яблуко, ківі, апельсин тощо). Діти по черзі беруть зі столика тільки один овоч або фрукт (той, що, на їхню думку, слід покласти в суп) і переносять його в каструлю, що стоїть на відстані 7-10 кроків від них. Кожний учасник повертається назад і передає естафету наступному гравцеві. Перемагає та команда, яка швидко й правильно виконала завдання – «зварила» смачний суп.

7) Гра для батьків «Впізнай свою дитину»
Обладнання: пов’язки на очі за кількістю бажаючих учасників.
Хід гри. Вихователь запрошує взяти участь у грі мам або бабусь. Вихователь зав'язує очі батькам і направляє їх до дітей, які стоять в колі. Діти проходять кілька кіл та зупиняються. Матінці потрібно впізнати свою дитину, за допомогою рук (дотиком), по зачісці чи комірцю дитини.

8) Гра «Нагодуй свою бабусю»
Обладнання: відповідно сервірований стіл, стільці, дві тарілки з кашею.
Хід гри. Двом учасникам пропонується запросити до гри своїх бабусь, акуратно та швидко почастувати їх кашею. Дитина, яка швидше впоралась з завданням – переможець.

9) Гра «Кутюр’є для бабусі»
Обладнання: набір шалей, капелюшків, перчаток, театральних сумочок різних кольорів та фасонів, жіночі аксесуари, квіти, два стільця, два столика.
Хід гри. Для участі в грі запрошується дві бабусі. Під веселу музику двоє дітей допомагають своїм бабусям зібратися до театру. Потрібно бабусю запросити на стілець підібрати необхідні речі, подати сумочку та квіти. Хто впорається швидко та якісно - переміг.

10) Гра «Клубочок»
Обладнання: пряжа.
Хід гри. До гри запрошуємо дві бабусі. Вони тримають в руках пряжу, а двоє діток змагаються, хто швидше змотає її в клубок. Метраж пряжі має бути однаковий.

11) Гра «Прибери кімнату»
Обладнання: багато повітряних або тенісних кульок двох кольорів, по два віника, совка та відра.
Хід гри. Запрошуємо до гри двох хлопчиків та їх батьків. Потрібно змести віником на совок кульки одного кольору, що розкидані по залу і вкинути їх у відро. Хто зробить швидше, той і переміг.

12) Гра «Комплімент»
Хід гри. Для участі в грі запрошуємо дві подружні пари. Ведуча пропонує чоловікам сказати своїм дружинам якомога більше компліментів. Перемагає та подружня пара, чоловік якої скаже найбільше компліментів.

13) Гра «Сніданок для мами»
Обладнання: столики, підноси, ніж, тарілка, серветки, набір продуктів з яких можна зробити бутерброд.
Хід гри. Для участі в грі запрошуємо дві команди: татусь та дитина. Кожній команді пропонуємо приготувати улюблений бутерброд для матусі, прикрасити його та пригостити маму. Оцінюється швидкість, оригінальність та робота в команді.

14) Гра «Тато – суперпомічник»
Обладнання: два столики та комплекти для сервірування.
Хід гри. Для гри запрошуємо два тата, яким пропонуємо на швидкість засервірувати стіл до свята. Оцінюється естетичний вигляд, швидкість, оригінальність та винахідливість батьків

15) Гра «3бери квіточку»
Обладнання: по три комплекти до квіток: пелюстки (червоні, жовті, сині) та серединки.
Хід гри. В грі бере участь три дитини. Серединки кожної квітки лежать на однаковій відстані одна від одної, а пелюстки перемішані знаходяться за десять кроків від серединок. Під веселу музику дитині потрібно від «серединки» добігти до пелюсток, взяти одну пелюстку відповідного кольору, повернутися назад і прикласти до «серединки». Гра триває до того моменту поки діти не складуть повністю квіти.

16) Гра «Одягни дівчинку»
Обладнання: два фартушки, два чепчики, дві квіточки, два стільчика.
Хід гри. Обираємо два хлопчика і дві дівчинки. Під веселу музику хлопчику потрібно одягнути на дівчинку фартушок, чепчик, посадити на стільчик, сказати комплімент і подарувати квіточку. Хто справиться із завданням швидше і якісно, той переміг.

17) Гра «Просуши білизну»
Обладнання: дві мотузки, білизна, прищіпки.
Хід гри. Казкові герої або хто-небудь із дорослих натягують мотузки. Під веселу музику двом татусям пропонують допомогти мамі правильно розвісити випрану білизну. Хто перший справився з роботою - переміг. Ускладнення – розвісити білизну із зав’язаними очима.

18) Гра «Одягни немовля»
Обладнання: дві ляльки, по два памперса, чепчика та пелюшки.
Хід гри. Запрошуємо до гри двох татусів, яким потрібно наввипередки одягнути на ляльку чепчик, памперс та запеленати у пелюшку. Переможе тато, який усе виконає правильно та швидко.

19) Гра-конкурс «З чого варити борщ»
Обладнання: дві капусти, чотири картоплі, два буряка, дві склянки води, дві склянки кока-коли, квасоля, два огірки, дві помідори, два банана, різні спеції, дві головки часнику, дві цибулини, горох, яблука, два столика, дві каструлі.
Хід гри. Запросити до гри двох татусів та їх синів Їм пропонуються продукти, необхідні для приготування борщу, а також деякі зайві продукти. Потрібно скласти необхідні інгредієнти в каструлю та розповісти рецепт приготування борщу. Приймаються й оригінальні відповіді.

20) Гра-конкурс «Допоможи мамі»
Обладнання: приладдя для прання, шиття, плетіння, два столики.
Хід гри. На столі розкладено приладдя для прання, шиття, плетіння. За сигналом дорослого на столик, що знаходиться в кінці зали, діти мають покласти ті предмети для своєї мами, які необхідні їй залежно від того, що вона збирається робити. Дорослий говорить: «Мама буде прати», «Мама хоче плести рукавички» і т.д..

21) Гра-конкурс «Танцювальний»
Обладнання
: повітряні кульки.
Хід гри. Дівчатка та хлопчики групи розбиваються на пари. Кожній парі видається повітряна кулька, яку вони повинні тримати удвох лобами, животами, плечима залежно від умови гри. Пари починають танцювати, намагаючись не випустити кульку. Перемагає та пара, яка втримала кульку довше, ніж інші.

22) Гра-конкурс «Підбери слова»
Хід гри. У грі приймають участь усі діти, але якщо хтось не впорається, можуть допомогти батьки. Кожній дитині задають одне слово. Потрібно підібрати по черзі до слів чоловічого роду слова жіночого роду (наприклад: кухар – кухарка, чоловік – жінка, вовк – вовчиця і т.п.)

23) Гра-конкурс «Попелюшка»
Обладнання: горох, квасоля, цукерки, сушена шипшина, два столики.
Хід гри. Для гри обирають двох дівчаток. Горох, квасолю, цукерки, сушену шипшину потрібно перемішати. Виконується конкурс із заплющеними очима: необхідно розібрати все на купки однорідних предметів – горох, квасолю тощо. Перемагає та дівчинка, яка за зазначений час (його визначають раніше) збере більшу кількість зерна, ягід, цукерок. Якщо щось із предметів потрапить не до тієї купи, із неї забирають два предмета (як штраф).

24) Гра-конкурс «Наведи лад у маминій сумочці»
Обладнання: дві жіночі сумочки, предмети, які можна покласти до сумочки. А також зайві предмети (іграшки, пістолет, гроші тощо.)
Хід гри. Для гри обирають двох дівчаток, яким потрібно швидко зібрати у сумочку необхідні предмети та прокоментувати для чого вони.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!