Тема:І.Франко «Лисичка і рак»
Мета. Ознайомити учнів із поняттям «літературна казка», вчити виразно інтонувати казку, правильно читати в особах, розкривати мотиви вчинків дійових осіб, риси їх характерів, вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, критичне мислення збагачувати словниковий запас; виховувати почуття дружби, доброзичливого ставлення до людей, інтерес до навчання.
Обладнання: таблиця слів, портрет І.Франка, зображення лисички і рака, картки із завданням для роботи в групах, мультимедійний супровід.
Предметні компетентності.
Учень:
самостійно визначає дійові особи казки;
аналізує і оцінює поведінку і вчинки дійових осіб;
створює власні висловлювання за змістом прочитаного;
пояснює, що літературна казка – це авторський твір.
Ключові компетентності.
Вміння вчитися.
Учень:
вміє доводити роботу до кінця, оцінювати результат своєї роботи;
пізнає нову інформацію.
Загальнокультурна.
Учень:
дотримується норм мовленнєвої культури;
дотримується правил поведінки на уроці.
Інформаційно-комунікативна.
Учень:
осмислює інформацію, отриману з різних джерел;
знаходить у завданні конкретні відомості.
Здоров`язбережувальна.
Учень:
дбайливо ставиться до свого здоров’я.
Соціальна.
Учень:
продуктивно співпрацює з різними партнерами в групі;
виявляє ініціативу.
Хід уроку
І Організація учнів до роботи
Створення емоційного настрою
-Всіх вас рада привітати і найкращого побажати.
Погляньмо всі одне на одного і разом привітаємось:
-Доброго ранку!
Руку другу скоріш протягни
І міцніше долоньки стисни.
Лагідно скажемо : «Щастя тобі, я бажаю всім і собі!»
Діти, подивіться один на одного, усміхніться. Молодці. У вас гарний настрій, бачу, ви налаштовані на плідну працю на уроці.
ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів
- Сьогодні на уроці ми здійснимо подорож по країні Читландії. А для того, щоб було цікаво, требі протягом уроку: думати, уявляти, читати. Тож давайте згадаємо девіз уроку:
Ми багато читаємо,
А тому багато знаємо.
Чітко розповідаємо,
Мову розвиваємо.
А для чого треба читати? (Щоб набиратися розуму, дізнаватись про щось нове…)
Під час подорожі по цій країні вам необхідно правильно вимовляти всі звуки, виразно говорити.
А для цього проведемо мовну розминку.
Мовна зарядка.
Вправи для розвитку дихання.
«Задування свічки»
«Вітер»
«Нюхання квітки»
Артикуляційні вправи.
«Футбол»
«Чищення зубів»
«Кінь»
Мовні вправи.
Робота над скоромовкою
На болоті журавель цілий день збирав щавель.
Назбирав собі на борщ, та якраз вперіщив дощ.















