До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
6
міс.
2
0
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

"І стала піснею Володина душа..."

Опис документу:
"Червону руту" та "Водограй" Володимира Івасюка співають далеко за межами нашої малої Батьківщини. Того далекого дня 4 березня 1949 року родина Михайла та Софії Івасюків не могли й подумати, що маленький Володя стане основоположником української естрадної музики. Пісні В. Івасюка пройшли перевірку часом. Вони достукуються до найглибших закутків душі, пробуджують в нас радість, добро і світло. Й поки лунатимуть «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» житиме й пам'ять про нього.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Бібліотекар

заставка

Все співало у його устах,

Скрізь встигав, уперто йшов угору

Шлях йому стелився у зірках,

Думка рвалась в далеч неозору.

І, здавалось, для таких нема

Ні проблем, ні перешкод, ні втоми.

Сили духу, волі і ума

Досконало поєднались в ньому.

Відеозапис пісні у виконанні автора

Ми знаємо, що Й. С. Бах є засновником всесвітньої поліфонічної симфонічної музики. Йоганн Штраус вважається в усьому світі королем вальсів. Микола Лисенко – засновник української класичної музики. Микола Леонтович – аранжувальник українських народних пісень. А Володимира Івасюка вважають засновником української популярної музики. Івасюк був одержимий піснею, глибоко переконаний, що наш світ створений для того, щоб у ньому лунала музика добра, миру, злагоди між людьми.

Сонце його життя зійшло 4 березня 1949 року в мальовничому буковинському краї, наповненому запахом пахучих смерек, духмяних гірських трав і розкішних квітів на схилах кришталевих потоків. Саме тут в привітній хатині, захованій серед кущів пахучого бузку, в родині вчителів Михайла та Софії Івасюків народився і виростав Володя.

Презентація

  1. Бабуся Олександра Миколаївна обдарувала свого маленького онука дивовижними казками, легендами, піснями, яких знала надзвичайно багато. Дядько Дмитро навчив Володю слухати, розуміти, берегти природу Можливо, саме тому світ його пісень такий багатий на квіти, водограй, його освітлює чистий вогонь любові до рідної землі.

  1. Мама – то була сама ніжність та ласка. Вона ніколи не покидала його, вчила Володю чистоти серця. А тато – то вже був могутній інтелект. Він учив кожну справу доводити до кінця, завжди давав синові право зробити вибір самому.

4. Володя з дитинства жив у стихії чистого українського слова, ніжної української пісні. Дуже гарно співала мати, Софія Іванівна. Родом вона була із Наддніпрянщини. I оте поєднання наддніпрянської ніжності, ліричності матері з гуцульським гумором, гострим розумом батька, безперечно, мало вплив на Володю, формувало його як свідомого українця.

5. Хата, у якій мешкали Івасюки, збудована на тому місці, де колись зеленіла левада Михайла Воробкевича, дідуся відомого письменника і класика української музики Сидора Воробкевича. Повз сад дзвінко дзюркотить потік. Місцина, муза і доля Воробкевичів наснажували хлопчика.

6. Чотирирічним він уже грав в дитячому оркестрі народних інструментів, а в п’ять років поступив до місцевої музичної школи. У 15 років Володимир Михайлович пише свою першу пісню «Колискова на вірші батька, а у рідній школі створює вокально-інструментальний ансамбль «Буковинка» який уже через рік виграє республіканський конкурс.

7.Подальше навчання у медичному інституті не перешкоджає творчості Володимира Івасюка. І вже у травні 1970 року народилася усім нам відома «Червона рута». Наступні роки стали справжнім святом музики, коли його пісні «Червона рута» і «Водограй» стали переможцями всесоюзного телеконкурсу «Алло ми шукаємо таланти».

Бібліотекар.

Володимира Івасюка можна назвати ровесником Ліверпульської четвірки, що стала символом музики останньої третини нашого століття – ансамблю «Бітлз» у складі Рінго Старра, Джона Леннона, Пола Макартні та Джорджа Харісона – тому, як більшість молоді 60-х років, він прийняв і цю новітню форму музикування.

Будучи натурою неординарною, з яскраво вираженою національною приналежністю, Івасюк музику «Бітлз» сприйняв як свою, творчо переніс її на український ґрунт.

Відео з сніданку 1+1

Сьогодні ця мелодія щемна,
Що людей зачаровує звично,

Що нікому в житті зроду-віку не була чужа...

Відспівала душа і в піснях залишилась навічно.

Стала піснею віку Володина світла душа.

Вшанування пам’яті запалюванням свічі пам’яті.

  • 18.03.2019
  • Культура
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Конспект
  • 167
  • 0
  • 3
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись