Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
________________________
Урок № _________
ТЕМА. І. Крилов — видатний російський поет-байкар. Байки І. Крилова
Мета: зацікавити учнів біографією байкаря І. Крилова; працювати над виразним читанням байок; розвивати навички аналізу літературного твору, уміння зіставляти байки Езопа і Крилова; виховувати прагнення до високих моральних цінностей.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Докладний переказ байки Ж. де Лафонтена «Зачумлені звірі».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Знайомство з біографією І. Крилова (1769–1844)
2. Читання і аналіз байки І. Крилова «Вовк і Ягня»
- Яке враження справила на вас байка?
- Що вразило в байці «Вовк і Ягня»?
2) Читання байки за особами
Бесіда
- Якою мовою написаний твір?
- Визначте головних героїв
-Де відбувається дія твору? Коли?
- З яких частин складається байка? Як вони називаються?
- У чому особливість моралі цієї байки в порівнянні з байками Езопа?
- Які епітети використовує поет, щоб описати Вовка та Ягня?
- Як звертаються герої один до одного?
- Які звинувачення на адресу Ягняти висуває Вовк?
- Доведіть, що ці звинувачення безпідставні.
- Напишіть промову адвоката, який захищає Ягня.
3) Робота над схемою
Які риси характеру уособлюють образи Вовка та Ягня?
В образі Ягняти зосереджені позитивні риси, а в образі Вовка — негативні.
Парадокс: позитивний герой страждає, а негативний живе далі, ніби нічого не
трапилося. Чому? («У сильного безсилий винен»: сила втілює владу, гроші, соціальний стан.)
Крилов указує на поширеність подібного явища: «Тому в історії ми темряву
прикладів чуємо». Чи відомі вам приклади з життя, що підтверджують слова
великого байкаря?
3. Порівняння байок Езопа і Крилова
І. А. Крилов часто запозичував сюжети для байок в Езопа і Лафонтена, але
при цьому докорінно змінював деякі моменти, створював нові літературні твори.
- Знайдіть подібність у сюжетах байок.
- Що нового привніс в байку російський поет?
4. Складання порівняльної таблиці
Спільне і відмінне у байках Езопа та Крилова
Езоп | Крилов |
Спільне
| |
Відмінне | |
|
|
5. Читання й аналіз інших байок Крилова.
- Що ви знаєте про російського баснописця І. А. Крилова?
- Проти яких людських пороків і суспільних вад спрямована байка «Вовк і Я гня»?
- Чого вчить байка «Ворона і Лисиця»?
Виразно читати байку «Вовк та Ягня», принести текст байки «Квартет».
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»