Художній образ. Інтонація. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Опис документу:
Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Літературне читання
Вчитель: Долгова
Місце проведення ,...2клас

Тема

Художній образ. Інтонація.

Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати

читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про

прочитане; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Мовленнєва розминка

1. Вправи для розвитку дихання
«Задми свічку»;
«Понюхай квіт
«Пий чай із блюдца
«Подми на кульбабку
«Насос»:
«Годинник».

2. Читання скоромовки «дощиком»
Діти читають хором:

накрапає дощ (тихо); дощ сильнішає (голосніше); злива (голосно): дощ слабшає (тихіше); дощ припинився (читання припиняється). Скрекоче сорока сороці:

  • А к у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:

  • А і яєчко сороче!

О. Орач

3. Робота над чистомовкою

Ку-у -ну! . . Посадили огірки!,

Сидить пташка на сучку! Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Ки-ки-ки, ки-ки-ки ! Люблю сир та молоко!

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?» 'Конкурс на краще виразне читання вірша.

іу. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

Відгадайте загадку.

Буркотливий,вайлуватий, Одягнувся в кожушину,

Ходить лісом дід кошлатий: Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати, Як зачує він весну —

А зимою — в лігві спати. Прокидається від сну. (Ведмідь)

Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон
Воронько.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

/. Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)

^ Хто живе' в лісовій зеленій хаті?

2. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Вереда — вередлива людина; той, хто вередує. Кошівка — те саме, що кошик.

2) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.
Поснули набрида

шепоче ведмежата найменіпийв кошівці

Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.

3. Читання вірша учнями

  • 3 якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)

  • Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)

4. Гра «Торнадо»

  • Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

  • Яким ви уявляєте синка-ведмедика?

  • Якою — його маму?

  • Як поетові вдалося створити такі художні образи?

5. Гра « Читає Незнайко»

Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.

В лісі є красива (зелена) хата, Каже: «Я не хочу спати,

... Там поснули ведмежата, Утечу мерщій (вночі) із хати,

А найменший — вереда, Коли меду не даси,

Любій (сивій) мамі набрида. Риби, масла (сала), ковбаси!»

6. Вправа «Крісло автора» - робота за ілюстрацією

  • Розгляньте малюнок.

  • Кого на ньому зобразив художник?

  • Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?

VI. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»

  • Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

  • Хто є його автором?

VII. Домашнє завдання
Виразно читати вірш.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
4
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!