До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
5
міс.
1
1
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Хмара слів про засоби масової інформації / Громадянська освіта, 10 клас

Опис документу:
Сьогодні ми живемо в медіа-культурі. Суспільство – це мережа взаємодії між його членами. Соціальна взаємодія є, в значній мірі, комунікацією. Зв’язок підтримується, направляється і формується засобами масової інформації, при цьому повідомлення засобів масової інформації не тільки відображають, а й видозмінюють реальність. Хмара слів і завдання пропонуються на уроки до розділу "Світ інформації та мас-медіа" (Громадянська освіта, 10 клас)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Громадянська освіта

Поняття медіа та мас-медіа,

їхня роль у сучасному світі

Завдання:

  1. Прочитайте вислів, вписаний у «хмару». Чи погоджуєтеся ви цією тезою?

  2. Прочитайте вислови відомих людей про журналістику. Як ви їх розумієте? Які для себе висновки ви робите?

  • З питань журналістів я набагато більше дізнавався про те, що думають люди, ніж журналісти дізнавалися від мене. Гаррі Трумен

  • Я ніколи не мав неприємностей через те, чого я не сказав. Калвін Кулідж 

  • Люди перестають думати, коли перестають читати. Д. Дідро 

Учителю на урок

Сьогодні ми живемо в медіа-культурі. Суспільство – це мережа взаємодії між його членами. Соціальна взаємодія є, в значній мірі, комунікацією. Зв’язок підтримується, направляється і формується засобами масової інформації, при цьому повідомлення засобів масової інформації не тільки відображають, а й видозмінюють реальність.

МЕДІА І МЕДІУМ. Media. Це слово латинського походження в українській мові вживається, як правило, в множині (медіа або медії). Широке його побутування в багатьох сучасних мовах розпочалося з мови англійської. В однині там вживається слово "medium" на позначення окремого засобу передавання інформації. Отже медіа -- це певна сукупність медіумів. У цю сукупність, як правило, включають телебачення, радіо, газети, журнали, кіно, пошту, книги, записи на магнітних носіях чи цифрові компакт-диски і т.п. Як відомо, в латинській "медіум" означало "посередник", засіб зв’язку.

 

МАС- МЕДІА Дуже подібно визначають і "мас-медіа", тобто засоби донесення інформації до масової аудиторії. Ніхто не буде заперечувати, що все вищеокреслене якраз і призначене для широкого загалу. За винятком хіба що персональних поштових пересилань.

"Масова" походить від старогрецького "массейн", що означало "місити", "ліпити", "змішувати". Проте в латинській "маса" вживалося на позначення народу, натовпу, однакової та одноманітної суміші (Махлін П. Не те слово. Досвід перекладу з мови мертвої на живу //www.zn.kev.ua/ie (04.16.03).

Тоді мас-медіа – загальний посередник, засіб масової комунікації.

МАСОВА КОМУНІКАЦІЯ. У латинській 'communico' означає 'робити загальним, спільним, поєднувати'. Мас медіа призначені для масової комунікації. І хоча чіткої межі між масовою і міжособистісною комунікацією ніколи не було, існує нав'язлива спокуса проведення демаркаційної лінії.

Саму масову комунікацію, здебільшого, визначають, як інформаційні потоки, розраховані на велику, гетерогенну аудиторію, як правило, розділену просторовими і часовими бар'єрами. Наприклад, радіосигнали водночас може приймати аудиторія різних віддалених у просторі населенних пунктів. Інші люди через рік, десять чи навіть сто років зможуть переглянути відзнятий сьогодні фільм чи написаний вами текст. Чимало дослідників оцю розділеність аудиторії часом чи простором навіть вважали обовязковою ознакою масової комунікації. Натомість комунікація, яка характеризується єдністю місця і часу, аудиторія якої не розділена часовими чи просторовими бар'єрами (усі присутні тут і тепер, як от лекція чи мітинг), за цією логікою, не вважається масовою.

В Україні діяльність ЗМІ регулюється законами «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про рекламу», «Про телебачення та радіомовлення» та низкою інших.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.