«Гра в детектив»

Опис документу:
Рольова гра

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Рольова гра

«Гра в детектив»

Розбійники пройти не зможуть:

Тут детективи на сторожі!

Уникнути дозволять різних перешкод

Агенти мужні й з ними – сам Джеймс Бонд.

Вступне слово: Ви, мабуть неодноразово чули слово «бестселлер». Що ж цей термін означає? Це – книжки, що користуються найбільшим попитом, що найкраще розкуповуються. Детективна література (книжки, в яких описується скоєння різних видів злочину та їх розкриття) мабуть недаремно входить до списку бестселлерів. Мало кого залишає байдужим заплутаний сюжет, детективна інтрига… І що ж - цьому причина? Кожному приємно відчути себе розумним, хитрим, здогадливим – розгадати таємницю детективу, який зараз в твоїх руках, раніше, ніж цю розгадку дасть автор. Тому кожний читач детективів - сам трохи детектив, але без зайвих неприємностей, які чекають на справжнього детектива (працівника міліції, поліції, або й приватного детектива) чи то у житті, чи то у книжці. Сьогодні ми визначимо, хто ж з вас насправді може претендувати на звання детектива.

Справжній професіонал повинен мати добру підготовку – як теоретичну, так і практичну. Тому наше змагання матиме декілька турів, і за їх результатами ми визначимо команду – переможця. Саме сьогодні у нашому навчальному закладі визначаться люди, до яких можна буде звернутися з проханням про допомогу у разі виникнення якихось загадкових, таємничих справ.

У змаганні беруть участь команди (команди представляють назви своїх детективних агентств, пояснюючи їх).

Шановні експерти (називаються члени журі) оцінять роботу команд.

 1. Теоретичний тур – правознавчі запитання.

Якщо вже ви вирішили відкрити детективне агентство, то ви, мабуть, маєте добру підготовну, принаймні орієнтуєтесь у офіційних правознавчих термінах. Перевіримо. (запитання по черзі задаються командам)

 1. Як називається людина, що бачила злочин? (свідок)

 2. Людина, яка не в змозі сплатити свої борги (банкрут)

 3. Знаходження звинуваченого в час, коли скоєно злочин, в іншому місці як доказ непричетності до злочину. (Алібі)

 4. Як називається лист, на якому немає підпису? (анонімка)

 5. Речі, що належать пасажирам, і які вони здають для перевезення транспортній організації (багаж)

 6. Заклад або його частина, що зберігає документи (архів)

 7. Слідча дія, пов’язана з дослідженням приміщення, ділянок місцевості, одягу підозрюваної особи (обшук)

 8. Документ, що посвідчує право на проїзд (білет)

 9. Заклад, що акумулює гроші та накопичення (банк)

 10. Особа, що добровільно чи вимушено залишила свою країну та оселилася у іншій країні (емігрант)

 11. Спосіб продажу товарів з публічного торгу покупцю, який запропонує найвищу ціну (аукціон)

 12. Емблема держави (герб)

 13. Щорічний відпочинок, що надається працюючим зі збереженням середнього заробітку (відпустка)

 14. Предмети, які були знаряддям злочину, або зберегли на собі сліди злочину, або були об’єктом злочинних дій. (речові докази)

 15. Добування або знищення деяких тварин з порушенням правил полювання, риболовлі або інших вимог законодавства про охорону тваринного світу. (браконьєрство)

 16. Сукупність збройних сил держави (армія)

 17. Таємне перевезення через державний кордон товарів, валюти з порушенням митного законодавства (контрабанда)

 18. Закопані в землю або сховані іншим чином гроші або інші цінні предмети (клад)

 19. Злочин. що виражається у самовільному вибутті з місця відбування покарання (втеча)

 20. Офіційний документ про закінчення середнього навчального закладу (атестат)

 1. Хто залишив сліди?

Гарний детектив повинен бути не тільки грамотним, але й спостережливим, особливо стосовно речових доказів та слідів. Одного разу злочинці чомусь прихопили з собою на місце злочину своїх улюблених тварин, і ці тварини залишили сліди. Визначте, хто який слід залишив? (на картках сліди птахів та звірів, варіанти відповідей – синиця, жайворонок, кроншнеп, трясогузка, полівка, землерийка, дикобраз, треба добрати до сліду відповідну тварину)

 1. Казковий тур

Ви, мабуть, не замислювалися, що досить звичні для нас пригоди казкових героїв підпадають інколи під юрисдикцію правоохоронних органів або можуть бути класифіковані як той чи інший злочин. відгадайте, про яку казку йде мова?

 1. В якій казці сіра особа здійснює підступний план вбивства двох людей і лише завдяки своєчасному втручанню суспільства все завершилося благополучно? («Червона шапочка»)

 2. У якій казці мова йде про спортсмена, який, не маючи достатньої фізичної підготовки, вирушив на змагання з бігу з перешкодами. Хитрість та неабияка витримка дозволили йому підійти до самого фінішу. Але фінал трагічний: виявивши злочинну самовпевненість та грубо порушивши техніку безпеки, він гине. («Колобок»)

 3. Герой якої казки уславився тим, що неодноразово розривав набридлі шлюби не у тому порядку, який передбачений Кодексом про шлюб та сім»ю? («Синя борода»)

 4. В якій казці жінка невизначеного віку, втративши надію стати матір»ю, замислює викрадення чужої дитини? Одночасно в казці приділяється увага вчасному збору врожаю, користі виробів з житньої муки і тому, як в результаті безгосподарності молоко витікає річками. («Гуси – лебеді»)

 5. Можливо, ви й самі можете назвати казки, в яких виведено злочини, що класифікуються у відповідності до Карного кодексу? (додаткові бали)

 1. Зашифрований текст (ребуси)

Уявіть собі, що вам до рук потрапила інформація, яку один зі злочинців хоче передати іншому. Інформація, звісно закодована. Тому вам обов’язково треба вміти розшифровувати різні коди. Я пропоную вам потренуватися на ребусах – це теж своєрідний шифр. (5 ребусів)

 1. Загадка – детектив.

А тепер – практикум для детективного агентства. Кожна з команд отримує детектив – загадку і намагається її вирішити. Час пішов!

СТАРОВИННИЙ ФОЛІАНТ

Про зникнення 12 старовинних книг з відділу рідкісних книжок міської бібліотеки її керівництву стало відомо тільки тоді, коли один з студентів – істориків замовив «Острозьку Біблію», надруковану Іваном Федоровим у 1580 році. Не знайшовши її на полиці сховища, чергова бібліотекар звернулася до директора, а той – у міліцію.

Проводячи перші слідчо – оперативні дії, майор Власенко звузив коло підозрюваних до трьох співробітників бібліотеки – Петрова, Сидорова та Іванова, що мали доступ до сховища. Але після того, як у них вдома було проведено обшук, і у Петрова було знайдено книгу, надруковану у Львові у 18 столітті, увага міліції була звернена тільки на Петрова.

Але незабаром всі зусилля оперативників зайшли у тупик. Знайти докази про причетність Петрова до крадіжки не вдавалося, а його пояснення про походження книги, що, до речі, не зазначалася серед зниклих, схожі були на достовірні.

 • У 1933 році мій дідусь, - розповідав майору Петров, - на той час співробітник НКВС, був направлений на проходження служби до міста Львова. Які тоді були часи, загальновідомо. Так ось, під час обшуку в одного з «ворогів країни», професора університету, дід, палкий книголюб, привласнив декілька старовинних фоліантів. Один з них зберігся і до цього часу як сімейна реліквія, і він зараз перед вами!

 • Поки не знаю, злодій ти, Петров, чи ні, а ось твій дідусь точно порушив заповідь Божу. Якщо ти, звичайно, не обдурюєш нас! – дійшов до висновку майор Власенко.

А як ви вважаєте, шановні детективи, Петров сказав правду?

ВЕЛОСИПЕДИСТ НА ШОСЕ

В тумані автомобіль комісара Версаля висвітив на дорозі людину, що лежала коло велосипеда. Комісар надав потерпілому першу допомогу та викликав по мобільному телефону лікарів і своїх колег. Велосипедист розповів, що приблизно півгодини тому на нього ззаду наїхав автомобіль, який потім поїхав до Гусарського санаторію.

Біля воріт санаторію стояло 3 автомобілі: «Пежо» директора санаторію Шермана, «Міцубісі» відпочиваючого Гранта та «Фольксваген» артистів, які зараз перебувають в санаторії з концертом.

 • Ми приїхали до санаторію о четвертій годині дня, - сказав один з музикантів у гримерній. – програма в нас розрахована на 2 години. Перед тим, як ви прийшли, пан комісар, концерт саме скінчився.

 • Я був на концерті . – Так пояснив місце свого перебування в останній час Грант, якого Версаль знайшов у номері.

 • Ви були на концерті у цьому піджаці? – детектив показав на піджак, який висів на спинці стільця.

 • Та що ви, він же мокрий! – Грант взяв піджак за правий рукав, з якого ще капала вода. – Після обіду я гуляв у парку, ось і потрапив під дощ.

 • Я займався прийомом артистів. – пояснив директор санаторію.

Комісар попросив підозрюваних пройти до автомобілів та ввімкнути сигнали поворотів.

 • Я так і думав, - сказав комісар та висунув обвинувачення одному з водіїв, у якого не працював в автомобілі сигнал поворотів.

Кого, як ви думаєте, звинуватив комісар?

 1. Конкурс нюхачів.

Розрізнити за запахом каву, лавровий лист, кріп та петрушку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!