Гра- подорож у Країну Мудрої Книги

Опис документу:
Мета: формувати інтерес до читання, виховувати любов до книги, бережливе ставлення до неї; підтримувати бажання бути активними читачами. Ми подорожуватимемо під девізом: «Дорога нам книжка кожна. Нам без книг ніяк не можна».Щоб діти вміли бережно ставитися до книг, частіше цікавились літературними новинками, до міста Книгограда, можуть потрапити тільки книголюби і читайлики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гра- подорож у «Країну Мудрої Книги».

Мета: формувати інтерес до читання, виховувати любов до книги, бережливе ставлення до неї; підтримувати бажання бути активними читачами.

Обладнання:вислови про книгу, ілюстрації до казок, станції, ромашка прислів’я, дерево загадок.

Девіз:

Дорога нам книжка кожна.

Нам без книг ніяк не можна.

Хід уроку.

Бібліотекар: Тема нашої години спілкування « Подорож у Країну Мудрої Книги».

Ми подорожуватимемо під девізом: «Дорога нам книжка кожна. Нам без книг ніяк не можна»( хором читають діти).

Я хочу,діти, щоб ви полюбили книгу, вміли бережно ставитися до неї, частіше цікавились літературними новинками – це мета нашої подорожі.

Отже,ми подорожуємо до міста Книгограда, до якого можуть потрапити тільки книголюби і читайлики.

Перша зупинка «Книги- кораблі думки».

Бібліотекар:Дітки, а ви знаєте віршики про книгу?

(діти розказують віршики).

Учень:

Щоб знань багато мати,

Ерудитом стати,

Книгу треба поважати

Й багато читати.

Учениця:

Щоб у навчанні

Досягнуть вершини,

Всі науки мушу знати

Тонко до глибини.

Учень:

Постійно в книгу заглядайте,

Прислівя, приказки читайте,

Народ у них усіх нас вчить,

Як мудро в цьому світі жить.

Учениця:

Найвірніша з друзів – книжка рідна, мила,

Наша в ній надія, в ній і наша сила.

Слався, величайся , зіркою гори,

Українська книжко, серед дітвори.

Бібліотекар: Молодці,гарні віршики знаєте про книжку.

Книга- найкращий друг і порадник на всі випадки життя. Вдячні люди склали про книжку багато прислівїв і приказок.

Наша наступна зупинка

Друга зупинка «Квіткова»

Бібліотекар:

Діти,бачите який засмучений ведмедик, коли він йшов до вас то погубив пелюстки на ромашці. Давайте, допоможемо йому їх позбирати.

На пелюстці квітки написано початок прислів’я вам потрібно його закінчити і приклеїти пелюстку .

Прислів’я та приказки про книгу

  1. Книги – міст у світ знань.

  2. Хороша книга – яскравіше зірки сяє.

  3. Хороша книга – яскравіша сонця.

  4. Золото добувають із землі, а знання - з книги.

  5. З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг – знання.

  6. Знання – сонце, книга – вікно.

  7. Книга для розуму – теплий дощик для посівів.

  8. Прочитав добру книгу – зустрівся з другом.

  9. У книжці шукай не букви, а думки.

  10. Хто багато читає, той багато знає.

  11. В домі без книги, як без вікон, темно.

  12. Книги – ключ до знань.

  13. З ручаїв – ріки, а з книжок – знання.

  14. Розум без книги, як без вікон, темінь.

  15. Розум без книги, що птах без крил.

  16. Книга вчить, як на світі жить.

  17. З книгою подружишся, розуму наберешся.

  18. Книги читати, усе знати.

  19. Одна книга тисячі людей навчає.

  20. Книга для дітей, що волога для полів.

Бібліотекар:Молодці, яка гарна ромашка у нас утворилася.

Наступна зупинка третя.

Третя зупинка «Загадкова»

   (На цій зупинці росте дерево загадок. Кожен учасник по черзі підходить і обирає номер, бібліотекар зачитує загадку, треба дати правильну відповідь і приклеїти листочок до дерева).

1.Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на …
(Урок)

* * *
2.Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
(Буква)

* * *
3.Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба …
(Школа)

* * *
4.З нам подружить кожен з вас,
Як піде у перший клас.
Бо хоч завжди він мовчить,
Та читати вас навчить!
(Буквар)

* * *

5.Я негарно написала,
А вона усе злизала.
Олівців моїх сусідка,
Ця вертлява-буквоїдка.
(Гумка)

* * *
6.Хутко стрибне на папір,
І, хоч вір, а хоч не вір,
Враз напише нове слово.
Ось і речення готове.
Вправно пише у руці,
Бачать всі старання ці.
(Ручка)

* * *
7.Дерев'яний
Та довгенький,
Маю носик я
Гостренький.
На білому
Слід лишаю
І всіх діток
Потішаю.
(Олівець)

* * *
8.Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга)

* * *
*
9.Пензлик, аркуш та вода…
Де ж малюнок? От біда!
Що іще забув я взяти,
Щоб пейзаж намалювати?
(Фарби)

* * *
10.Він нам, як мама, дорогий,
Він хоче нас навчити.
Любити край чудовий свій
Це мудрий наш …
(Учитель)

* * *
11.Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш …
(Буквар)

12.Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у …
(Пенали)

13.В сумці зошит і буквар.
Хто до школи йде?
(Школяр)

* * *
14.Разом стіл я і стілець.
Хто вгадає – молодець.
(Учнівська парта)

* * *
15.Цю з підручниками скриню
Я щодня ношу на спині.
Як до школи прибігаю,
То тоді її знімаю.
(Ранець)

* * *
16.Букви всі від - А до Я, -
Як одна міцна сімя.
Варто всіх у цій родині
Знати грамотній дитині.
(Абетка)

Бібліотекар: Молодці, все ви знаєте і прислів’я і загадки.

А тепер, ми подивимося , як ви знаєте казочки, чи можна вас назвати казкознавчиками. Наступна наша зупинка «Казкова». На цій зупинці живуть казкові герої. Білочка принесла кошик з гостинцями. У ньому яблука,груші, гриби. Ваше завдання відгадати від кого гостинці.

( на листочках написати загадки казкові)

Четверта зупинка « Казкова»

Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
(Червона Шапочка)

До школи прямує хлопчак дерев’яний,
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Відома ця книжка тобі, чи не так?
(Пригоди Буратіно)

Допоможе завжди вам,
І птахам, і дітлахам.
Він під деревом сидить,
Добрий лікар…
(Айболить)

Працювала я у хатці,
Танцювала у палаці.
Є така у мене звичка —
Десь губити черевички.
(Попелюшка)

Хто моторчик свій заводить?
З даху в гості хто приходить?
І на свято він дістався —
Скажем дружно: «Здрастуй,…»
(Карлсон)

Сидить півник на печі
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить півень рятувати,
В лиса півника забрати.
(Котик і півник)

Я — бичок-беремлячок,
Солом’яний у мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.
(Солом’яний бичок)

Маленьке, сіреньке,
Біди наробило,
Щось біле кругленьке
Хвостиком розбило.
(Курочка Ряба)

На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
(Ріпка)

Підробив він голосок,
Став малим співати.
Здогадалися вони:
Вовк — не наша мати.
(Вовк і семеро козенят)

На сметані замісили,
На вікні охолодили,
Круглий бік, скок-скок —
Покотився…
(Колобок)

Вигнав дід козу із хати —
Та й пішла вона блукати:
Всі козу ту виганяли,
Рак козуню ущипнув,
Зайцю хатку повернув.
(Коза-дереза)

Сидить дівчина в корзині
На ведмежій дужій спині.
А чому ж вона сховалась
До ведмедя не призналась?
(Маша і ведмідь)

Бібліотекар:Молодці,і це відгадали.

Ви напевне трошки стомилися. Пропоную вам пограти в гру. Для цього треба піднятися. Я буду зачитувати слова, а ви повинні зробити таке: якщо слово хоч якимось чином пов’язане з книжкою, ви плескаєте в долоні, якщо ні – присідаєте.

Фізкультхвилинка

  • Парта;

  • Сторінка;

  • Папірус;

  • Яблуко;

  • Читач;

  • Килим;

  • Загадка;

  • Пергамент;

  • Шуба;

  • Кімната;

  • Редактор.

Бібліотекар:Молодці, сідайте. Наступна наша зупинка «Літературний вернісаж».

Пята зупинка «Літературний вернісаж»

Бібліотекар: Потрібно дати правильну відповідь.

1. Літальний апарат Баби Яги? (Ступа)
2. Що загубила після балу Попелюшка у казці Шарля Перро?
(Черевичок)
3. Найбалакучіша жінка в українській народній казці?
(Язиката Хвеська)
4. Кого вигнали Бременські музиканти з хатинки в лісі? (Розбійників)
5. Яку рослину не могли витягнути із землі дід, баба, внучка? (Ріпку)
6. Що купила Муха Цокотуха на знайдену копійку? (Самовар)
7. Ім’я дівчинки, яка жила у семи гномів. (Білосніжка)
8. Який предмет допомагав Аладіну долати всі перешкоди? (Лампа)
9. Веселий чоловічок із моторчиком. (Карлсон)
10. Яка тварина допомогла своєму хазяїнові стати багатим і заможним? (Кіт)
11. Як звали лінивих мишенят? (Круть і Верть)
12. На що перетворилася карета Попелюшки? (На гарбуз)
13. Кого з казкових героїв Сірий Вовк направив на довгу дорогу замість короткої? (Червону Шапочку)
14. У якого птаха перетворилося Гидке каченя? (У Лебедя)
15. Хто знайшов хвостик Іа у казці про Вінні - Пуха? (Сова)
16. За якими квітами послала мачуха падчерку в ліс? (За підсніжниками)

Шоста зупинка «Бюро чарівних знахідок».

Бібліотекар:Наступна зупинка «Бюро чарівних знахідок». В бюро знаходяться речі, але працівники не можуть знайти їх власників. Треба їм допомогти. Ось вони прислали нам мішечок з цими чарівними речами. Подивіться на них уважно і скажіть кому вони належать.

(Показувати дітям малюнки речей, а вони називають казкових персонажів, яким вони належать, наприклад, золотий ключик – Буратіно)

1.Рукавичка. З якої казки ця рукавичка? Хто написав?

(Українська народна казка. «Рукавичка»)

2.Колосок.В якій казці було вітром занесено колосок?

(«Колосок».Укр. нар. казка)

3.Золоте яєчко. У якій казці слід шукати господаря цього золотого яєчка?

(«Курочка-ряба».Укр. нар. казка.)

4.Дзеркальце.У якій казці ми зустрічаємось з дзеркальцем?

(О.С.Пушкін «Казка про мертву царівну і сімох багатирів»)

5.Скорлупа горіха.У якій казці ліжком була горіхова скорлупа?

(Г.Х.Андерсен «Дюймовочка»)

6.Крила гусей-лебедів.У якій казці гусі-лебеді уносили маленьких дітей?

(«Гусі-лебеді»- рос. народн. казка).

7. . В якій казці цей предмет герой відшукує на землі, під водою, навіть за картиною на стіні?   («Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»).

8. В якій казці цей фрукт зміг отруїти головну героїню? (яблуко-«Казка про мертву царівну та сімох богатирів»).

Бібліотекар:Молодці, все ви знаєте все. Я можу вас назвати і читай ликами, і казкознавчиками. Але скажіть будь ласка, а книга – наш найкращий друг?

(звучить пісня нам «Я без книг никак немогу»)

Наступна наша зупинка « Найкращий друг – книга».

Сьома зупинка« Найкращий друг – книга».

Бібліотекар: Діти, а давайте доведемо, що книга дійсно наш друг, що вона нам потрібна, та зясуємо, що книга дає людям.

(з кольорового паперу зробити сонечко, на якому написано « Книга – це світло» і причепити його до дошки, а навколо - хмаринки . Щоби звільнити сонечко від хмар, треба визначити сили сонця(книги), тобто те, для чого книга потрібна. На кожній хмаринці записуємо версії, названі дітьми).

Восьма зупинка «Переможна»

Бібліотекар: Ну ось, наша подорож підходить до кінця. Ви достойно себе проявили і показали свої знання.

(нагородження грамотами).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!