Гра-конкурс "Знавці історії українського війська"

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Конкурс на знання історії України, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України. Матеріал буде доцільним при підготовці до конкурсів до Дня Українського козацтва, а також проведення заходів до дня Збройних Сил України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтелектуальна гра для старшокласників

«ЗНАВЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА»

(на історичну тематику)

Дана гра є командною, участь бере весь склад рою. Одночасно грають декілька команд, бо відповіді подаються у письмовому вигляді. Завдання команд – за хвилину дати правильну відповідь на запитання ведучого. По закінченні хвилини капітан піднімає руку із карткою відповіді, яку забирає помічник ведучого (якщо команда забарилася із відповіддю більше, ніж на 10 секунд, то помічник не приймає відповідь, і вона не зараховується). Перемагає команда, яка вірно відповіла на більшу кількість запитань.

На початку гри ведучий (а це, як правило, – учитель) нагадує командам–учасницям правила гри.

Оформлення зали:

Ігрові столи (за кількістю команд); перед початком гри на кожному столі лежать 15+1 карток для відповідей (по одній на кожне запитання).

ХІД ГРИ:

І. Вступне слово вчителя.

Вирішення організаційних питань.

Ознайомлення учнів з правилами проведення гри.

ІІ. Підготовка до проведення основної частини гри.

Запитання для перевірки: Як звалися хлопчики-підлітки, яких приймали до козацького товариства і навчали військового мистецтва?

Відповідь: Джури.

Учитель перевіряє подані відповіді, при потребі робить зауваження командам щодо їх оформлення.

ІІІ. Проведення гри.

Запитання:

1. Яке місто України в давнину називали «волинськими Афінами»?

Відповідь: Острог.

2. Ілля Муромець, Альоша Попович, Добриня Микитович. Членами міфічної дружини якого київського князя були ці персонажі?

Відповідь: Володимира Великого.

3. Козацькими старшинами ставали найзаслуженіші, найгідніші козаки, які показали себе в битвах та походах. Обрані на посаду, вони отримували відзнаки, що символізували їхню владу. Такі символи-відзнаки козацької влади називали клейнодами. Булава була символом гетьманської влади. А що було символом влади судді?

Відповідь: Військова печатка.

4. Пам’ятник Богдану Хмельницькому, відкритий під час урочистостей з нагоди 900-річчя хрещення Русі, прикрашає Софійський майдан у Києві. Первісно проект повинен був складатися з десяти фігур, але вдалося відлити одну кінну статую гетьмана. А що стало на заваді повного здійснення задуму?

Відповідь: Затримання фінансування.

5. Як у Запорозькій Січі називалися збори, що збиралися без санкції кошового отамана?

Відповідь: Чорна рада.

6. Юрій Кульчицький, якому мешканці австрійської столиці завдячують перемогою над армією турецького султана Ахмета ІІ у 1684 році, відкрив у Відні кав’ярню. Він написав книгу про свої пригоди, і кожний, хто її прочитав, приходив у його заклад – подивитися на героя і випити кави, до якої сам Кульчицький звик, перебуваючи у полоні у турків. Але напій не дуже подобався відвідувачам. Що став додавати у каву Юрій Кульчицький, щоб зробити її більш приємною на смак?

Відповідь: Цукор.

7. Наші давні пращури – русичі почитали серед своїх богів головного бога – бога грому і блискавки Перуна. Перуна просили у молитвах про дощ у засуху; вважалося, що він повинен особливо охоче виконувати прохання у «свій день». Який день тижня був присвячений Перуну?

Відповідь: Четвер (як згадка про ті часи збереглася приказка «після дощику в четвер»).

8. Це почесне прізвисько носили іспанський король Альфонс Х, візантійський імператор Лев VІ, французький король Карл V, а також ще одна людина, зображення якої ми часто можемо бачити в Україні. Назвіть цю людину.

Відповідь: Ярослав Мудрий.

9. Яке місто сучасної України дістало своє ім’я після переможного штурму Очакова російськими військами під командуванням О.В. Суворова у грудні 1788 року?

Відповідь: Миколаїв (ця подія сталася на день Святого Миколая, на честь якого й назвали невеличке селище-верф).

10. Відмовившись від змагання з «Боїнгом» та «Дугласом», він знайшов нову галузь, зайнявся тим, чим ще ніхто не займався. Не потрібно називати імя цієї людини, назвіть, чим він став займатися.

Відповідь: Почав конструювати гелікоптери (мова йде про Ігоря Сікорського, який до цього займався конструюванням гідропланів, тобто літаючими човнами).

11. Чому гетьман Кирило Розумовський досить часто користувався пудрою?

Відповідь: Нею посипали перуки.

12. Назвіть імя та прізвище Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України.

Відповідь: згідно статті 106 Конституції України Президент України є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України.

13. У день народження Олени Теліги – української поетеси, яка загинула від рук німецьких загарбників в окупованому Києві (21 лютого 1942 року), - 22 липня, жінки з Товариства імені Олени Теліги кладуть до підніжжя Хреста в Бабиному Яру 34 жовті троянди. А чому саме таку кількість?

Відповідь: За числом прожитих поетесою років.

14. Імя цього козака знане було по всій Україні. Та саме цього козака на Запоріжжі ніколи не було. Назвіть його ім’я.

Відповідь: Мамай.

15. У середні віки склався своєрідний орден мандрівних школярів та студентів – вагантів, які блукали шляхами Європи у пошуках знань. Ваганти були вихідцями з різних країн, але їх вірші були зрозумілі кожній освіченій людині того часу. Чому?

Відповідь: Бо ваганти складали свої вірші латиною.

ІV. Підведення підсумків, оголошення переможців.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.