Головні слова в реченні. 2 клас.

Опис документу:
Матеріал дає змогу ознайомити учнів з основою речення; розвивати мислення, мовлення, увагу, пам`ять, фонематичний слух; виховувати охайність, почуття взаємодопомоги, любов до природи рідного краю та до рідної мови

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Предмет: Українська мова. 2 клас.

Розділ: Речення

Тема: Головні слова в реченні

Мета: ознайомити учнів з основою речення; розвивати мислення, мовлення, увагу, пам`ять, фонематичний слух; виховувати охайність, почуття взаємодопомоги, любов до природи рідного краю та до рідної мови.

Обладнання: підручник М.Д.Захарійчук «Українська мова» 2 клас, 2012 р., малюнки із зображенням героїв казки «Колобок» та із зображенням короля і королеви (Підмет і Присудок), пам`ятки про визначення підмета і присудка, ребус.

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організація класу

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо правильно!

Пишемо – гарно!

ІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати в казкову країну Речення, в якій живуть головні і другорядні члени речення. Ми будемо вчитися їх розпізнавати.

  • А поведе нас дорогою в країну Речення казковий герой. Відгадайте, хто він:

Я клубочок не простий,

Я – клубочок чарівний.

Я тобі допоможу і доріжку покажу.

Ти за мною тепер йди

І знання собі знайди. (Колобок)

ІІІ. Хвилинка каліграфії та звуковий аналіз слова.

  • Котиться, котиться Колобок. Перед ним стоїть дерево. Яке?

Я дерево-красень,

А звуть мене … (ясен)

  • Якою буквою починається слово?

  • Скільки звуків означає ця буква? Чому?

  • Запишіть у зошити каліграфічно:

ЯЯЯ яя яс се ясен

  • Зробіть звуковий аналіз слова:

Я с е н – 4 б., 5 зв.

̿

ІV. Актуалізація опорних знань

(На дошці записані речення)

1) Колобок зустрів ясена

2) Ясене, ще далеко до країни Речення ? ! .

3) Дійди до розвилки доріг

4) Дякую тобі, ясене

- Які знаки поставимо в кінці речення? Чому?

- Які це речення за метою висловлювання?

(Оцінювання відповідей)

  • Колобок покотився далі. І побачив на роздоріжжі написи на стовпі:

  • В яку сторону треба котитись Колобку? Де знаходиться речення?

  • Чому ви так вирішили?

(Виражає закінчену думку, слова зв`язані між собою.)

Фізкультхвилинка під музичний супровід.

V. Пояснення нового матеріалу

- Ось і потрапив наш Колобок в країну Речення. У цій країні правлять головні члени речення – Підмет і Присудок . Причому присудок завжди знає, що робить підмет.

Підмет і присудок

  1. Про що розповідається в реченні? – Це підмет. (Хто?Що?) _________

  2. Що робить підмет? – Це присудок .======

  3. Всі інші слова – другорядні члени речення. …………..

Наприклад: Весна чарує нас усіх.

- А щоб легко їх впізнати серед інших жителів речення, я вам роздам пам`ятки, як їх визначити. Прочитайте їх:

- А тепер давайте разом визначимо головні слова в першому реченні, яке записане на дошці.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота з підручником

  • Поки ми розбиралися із членами речення, наш Колобок потрапив у біду. Його хоче з`їсти лисичка. Але, якщо ми серед членів речення вправ 1-3 (с.139-140) знайдемо головних, то вони накажуть їй відпустити Колобка. Адже ж вони правителі цієї країни.

(Впр. 1- колективно; впр. 2 – в парах;

впр. 3 – самостійно)

  1. Творча вправа. Розвиток мовлення

,,,

ЄЦЬ

  • Який звірок заховався у ребусі і хоче з`їсти нашого Колобка?

  • А щоб цього не сталося, складіть і запишіть речення про зайця. А усно розкажіть, що ви знаєте про цю тваринку.

VІІ. Підсумок уроку

  • От ми і визволили Колобка. Він подякував нам і повернувся додому.

  • По якій країні ми подорожували?

  • Які є там жителі?

  • Що таке підмет і присудок?

  • Як їх впізнати?

VІІІ. Домашнє завдання

Правило с. 139, впр. 3 с.140; (для тих , хто виконав у класі – придумати речення про птахів та підкреслити в них головні члени речення.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн