Головні слова у реченні

Опис документу:
Узагальнити знання учнів про головні слова у реченні, вміння знаходити їх у реченнях; розвивати мовлення учнів, творчі здібності; збагачувати їх словниковий запас; виховувати інтерес до вивчення мови та любов до природи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Головні слова у реченні

Мета. Узагальнити знання про головні слова у реченні, вміння знаходити їх у реченнях; розвивати мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; виховувати інтерес до вивчення мови

Обладнання. Картки для індивідуальної роботи, таблиця до теми «Головні слова у реченні», презентація

Тип уроку: урок формування та вдосконалення вмінь та навичок

Хід уроку

І.Організація початку уроку(Слайд1)

Девіз уроку (Слайд 2)

Щоб про речення все знати,

Треба швидко працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

- Прочитайте речення, які ви записали вдома.

- Про кого говориться в першому реченні?

- Що говориться про тракториста?

- Назвіть головні слова у другому реченні.

- На які питання вони відповідають?

- Чому вчителя так називають?

2. Робота з індивідуальними картками. (додаток 1)

3. Загадка

Стало біло навкруги-

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую во льди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались? Я…(Зима) (Слайд 3)

- Діти, а яка зараз пора року? (зима)

- З чим до нас приходить зима?

- За що любите зиму?

Гра «Мікрофон»

- З чого складаються речення?

- Що виражає речення?

- Як пишуться слова в реченні?

- Як пишеться початок в реченні?

4. Каліграфічна хвилинка (Слайд 4)

З З Зз зи им ма зима

Зима іде- снігу багато несе.

- Як розумієте цю приказку?

- Дивлячись на ілюстрації про зиму, складіть своє речення із словом зима.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Повідомлення теми і мети уроку

  2. Робота з підручником

Зима пропонує виконати вправу 263

  • Прочитайте текст.

  • Знайдіть у тексті рядки,якими можна описати красу зимового лісу.

  • Знайдіть другий абзац. Спишіть його.

  • Знайдіть виділене речення. Підкресліть головні слова.(Слайд 5)

  1. Словникова робота

  • Прочитайте друге речення.

  • З ким автор порівнює дуби?

  • Що носили воїни витязі?

  • Поясніть значення цього слова.

4. Фізкультхвилинка (Слайд 7)

5. Творча робота (Слайд 8 - 9)

Вставити пропущені слова. Списати речення. Підкреслити головні слова.

Промайнула … . Настала … . Випав білий … . … сховалася в дупло. … забивсь під кущик.

6. Гра «Нескінченне речення» (Слайд 10)

Зима.

7. Скласти речення про зимові розваги дітей взимку. (Слайд 11)

VII. Підсумок уроку

- Як називаються слова в реченні над якими ми працювали?

- На яке питання відповідає слово, яке означає про що або про кого говориться в реченні?

- Як підкреслюють його у реченні?

VIII. Домашнє завдання

Виконати вправу 265

Додаток

КАРТКА 1

Зі слів кожного рядка склади і запиши речення.

Білою ,сніг, землю, вкрив, скатертиною.

Спить, барлозі , ведмідь, у.

КАРТКА 2

Визнач, у яких рядках подані речення. Запиши ці речення.

По небу пливуть білі хмаринки

Ввечері вона радісно

Грає сріблом білий сніг

Високо в небі летіли

Світає

КАРТКА 3

Прочитай. Зміни слова в дужках так, щоб утворилися речення. Запиши

Спить зимовий (ліси). Застигли (дуби). (Дрімати) шумливі сосни. Чути дрібне стукотіння (дятли).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!