і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Гоголь і Україна

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №SF786449
За публікацію цієї методичної розробки Сороківська Тетяна Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №SF786449
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Тема: Гоголь і Україна

Слайд № 2

«Гоголь - величина мирового значения. Второго Гоголя человечество не получит никогда. Он неповторим как художник и его притяга-тельная человеческая красо-та души также неповтори-ма.» Перед Гоголем слід благоговіти як перед людиною, обдарованою найглибшим розумом і найніжнішою любов'ю до людей. Т. Г. Шевченко

Слайд № 3

Яку роль відіграла Україна та її історичне минуле у творчості М. Гоголя? Життєвий шлях М. Гоголя, зв’язки з Україною, про роль України у творчості письменника. В яких умовах формувалася творча на­тура М. Гоголя? Україна в творах Гоголя. Чи можна, виходячи зі змісту твору, судити про ставлення Гоголя до України? Гоголь – український чи російський письменник?

Слайд № 4

Слайд № 5

Микола Васильович Гоголь Василь Афанасійович Гоголь Марія Іванівна Гоголь

Слайд № 6

Слайд № 7

Остап Гоголь Василь Гоголь Микола Гоголь

Слайд № 8

Ніжинська гімназія вищих наук князя Безбородька Гоголь-гімназист

Слайд № 9

«… Я бачив цю п'єсу і в Москві, і в Петербурзі, але завжди вважав, що жодній актрисі не вдавалася так добре роль Простакової, як її зіграв 16-літній Гоголь» К. Базилі

Слайд № 10

«Исторический вестник». Історично-літературний журнал

Слайд № 11

«Якби наш край не мав такої скарбниці пісень, я б ніколи не зрозумів історії його, тому що не збагнув би минулого…»; «Моя радість, життя моє! Як я вас люблю! Що всі холодні літописи, в яких я тепер риюся, перед цими дзвінкими, живими літописами! Як мені допомагають в історії пісні!..»; «Це народна історія, жива, яскрава, барвиста, правдива, що розкриває все життя народу». «Я палав незгасним прагненням зробити своє життя потрібним для блага держави, я жадав принести хоча б найменшу користь. Тривожили думки, що я не зможу, що мені перепинять шлях, завдавши мені глибокого суму. Я поклявся жодної хвилини короткого життя свого не втрачати, не зробивши блага» М. Гоголь. Робота Б. Карпова. 1951 р.

Слайд № 12

М.В. Гоголь в Петербурзі. Портрет роботи Горюнова. 1835 р. «Ганц Кюхельгартен». Перший друкований твір. М. В. Гоголя. Титульный лист. 1829 р.

Слайд № 13

“Вечори на хуторі біля Диканьки”. Титульний листок першого видання.

Слайд № 14

Збір у В.А. Жуковського. Зліва на право: О.В. Кольцов, М.В. Гоголь, О.С. Пушкін, М.І. Глінка, І.А. Крилов. Художники О.М. Мокрицький, Г.К. Михайлов та ін. 1830-е рр. «Все лето я прожил в Павловске в Царском Селе. Почти каждый вечер собирались мы: Жуковский Пушкин и я. О, если бы ты знал, сколько прелестей вышло из-под пера сих мужей!»

Слайд № 15

«Нічого не робив я, нічого не писав без його ради» М.В. Гоголь

Слайд № 16

М.О. Максимович М.В. Гоголь .Художник О.О. Іванов. 1841 р.

Слайд № 17

Перші видання книг “Арабески”, “Миргород”. 1835 р.

Слайд № 18

Афіша першої вистави "Ревізора" в Москві

Слайд № 19

Слайд № 20

М.В. Гоголь. Робота Г.О. Мішина

Слайд № 21

Могила М.В.Гоголя в Свято-Данилівському монастирі в Москві 1902 р. Малюнок «Гоголь», зроблений з натури маловідомим художником Ястребцьовим

Слайд № 22

Подорож М.В. Гоголя по Україні

Слайд № 23

Слайд № 24

Слайд № 25

Слайд № 26

«Йому творити, писати та видавати було важливіше, ніж націоналістичні забавки». «Гоголь був митець, і в труні видав всю цю політику і всі ці «розборки». Для нього головне було творити мистецтво, а якою мовою – справа десята» «Гоголь писав російською не тому, що йому російська мова була краща, а тому що фактично змушений був писати імперською офіційною мовою». Це була цікава дискусія, але не обґрунтована фактами. Просто і я, і мій опонент приводили свою думку, виходячи зі своїх знань, відношення до мистецтва і націоналізму. Але тепер я випадково натрапив на деякі факти. А саме на цитати Миколи Васильовича Гоголя.

Слайд № 27

1. «Есть у русского человека враг, непримиримый, опасный враг, не будь которого он был бы исполином. Враг этот – лень». Чому Гоголь говорить про «русского человека»? Не українця, а русского? Хіба він не розуміє, що це окремі народи? А може, він вважає себе «русским»?! 2. «Нет слова, которое было бы так замашисто, бойко, так вырывалось бы из под самого сердца, так бы кипело и животрепетало, как метко сказанное русское слово». 3. «Мои мысли, моё имя, мои труды будут принадлежать России». Русского слова, ви розумієте? Не українського. Якщо можна припустити, що писав Гоголь на російській, бо був вимушений так робити, то говорити такі слова його точно ніхто не змушував. Як бачимо, не правий був пан …, все ж таки російська мова була для Гоголя краща. Ай-ай-ай, уявляєте, Росії, а не Україні! Жахливо, чи не так? Такий визначний, талановитий українець, і то російська йому краща за «малоросское наречие», то свої думки, ім'я і труди він віддає Росії. То може він взагалі зрадник, га? З точки зору «форматних» придурків так воно і є, можна не сумніватись

Слайд № 28

Трохи доповним Ваше «дослідження» цитатами з інтерв’ю з внучкою Єлизавети Василівни Гоголь – 93-річної полтавчанки Софії Миколаївни Данилевської: Геній Миколи Гоголя по крові й за мовою належить трьом великим державам – Україні, Росії та Польщі. А тим, хто огульно звинуватив письменника в зраді рідної мови, Гоголь коротко і ясно відповів ще 1830 року в листі до своєї матері: «Я буду писать на иностранном языке!» Не великоросійською мовою, як заведено було тоді говорити, а саме іноземною. – Софіє Миколаївно, ще й сьогодні точаться суперечки: Гоголь – український чи російський письменник? (…) Проте геній, чиї предки з боку батька приїхали в Україну з Польщі більш ніж за сто років до його народження, завжди почувався українським письменником. Працюючи за кордоном багато років, він незмінно в усіх анкетах у графі національність писав – «українець». У мого батька, племінника Гоголя, було дев’ятеро дітей. І в нас у паспорті записано, що ми – українці! Слід Підкреслити, що в сім’ї Гоголя всі розмовляли рідною українською мовою!

Слайд № 29

Ви взагалі читали публікацію? На «иностранном языке», а чому? Саме про це я і розмірковую в статті. І в своєму наступному коментарі ви знов повторюєте набридливу тезу «за таких умов було просто ризиковано друкуватись українською», котру я в публікації цілком аргументовано спростував. Доречі, своїм коментарем ви даєте ще один доказ: з нього видно, що листа матері Гоголь також писав російською, і, очевидно, друк тут ні до чого. Погодьтесь вже, Гоголь писав і розмовляв російською, бо вона йому більше «подобалась», ніж «малоросское наречие»

Слайд № 30

Завдання. Підготувати питання до вікторини за творчістю М.В. Гоголя

Слайд № 31

Літературна вікторина: 1. Де народився М.В. Гоголь? 2. Майбутній великий письменник Гоголь з'явився на світло в селі Великі Сорочинці Полтавської губернії в цей веселий весняний день (по новому стилю). Що це за день? 3. Чи вірно, що М.В. Гоголь народився в MDCCCIX року, а помер в MDCCCLII року? 4. Якому літераторові, натякаючи на його прізвище, одного разу сказали: «Якщо ви і птах, то небесний!»? 5. У якого російського класика були два носи? 6. Як називається повість М.В. Гоголя «Ніч перед...»?

Слайд № 32

7. Про кого Гоголь говорив: «Нічого не робив я, нічого не писав без його ради»? 8. Яку назву носить один з циклів повістей Гоголя? 9. Яку європейську столицю М.В. Гоголь, довго проживши в ній, називав батьківщиною своєї душі»? 10. Які твори відображають історію, культуру України? 11. В яких містах України жив і працював М. Гоголь? 12. Смертельно боячись саме цього, Гоголь наказав домашній челяді будити його кожну годину, що погір-шило здоров'я письменника. Чого ж так боявся письменник?

Слайд № 33

Домашнє завдання. Прочитати повість «Тарас Бульба», повторити відомості про козацьку добу, отримані на уроках історії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  139
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  SF786449
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти