Година спілкування "Ми діти козацького роду"

Опис документу:
Мета: ознайомити дітей з історією виникнення козацтва та особливістю свята Покрови; розвивати знання дітей про Запорізьку Січ, козаків, їх побут, звичаї, традиції; роз¬вивати інтерес до історії України, виховувати гордість за своїх предків; виховувати у дітей шанобливе ставлення до запорізьких козаків, спонукати до наслідування їх кращих рис. Матеріал буде корисним для вчителів початкових класів та вихователів ГПД.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Година спілкування

«Ми діти козацького роду»

Підготувала:

Вихователь ГПД

ЗОШ №18

м. Краматорськ

Селіверстова В.В.

2019р

Тема: «Ми діти козацького роду»

Мета: ознайомити дітей з історією виникнення козацтва та особливістю свята Покрови; розвивати знання дітей про Запорізьку Січ, козаків, їх побут, звичаї, традиції; розвивати інтерес до історії України, виховувати гордість за своїх предків; виховувати у дітей шанобливе ставлення до запорізьких козаків, спонукати до наслідування їх кращих рис.

Обладнання: мультимедійні засоби, відеопрезентація, слайд-шоу, плакат з девізом, картки з висловами, пазли «Козаки», коні-палки, малі м’ячі, відра, медалі.

Хід заняття

На дошці емблема та девіз “Ми діти козацького роду ”.

Вчитель: Сьогодні ми заняття починаєм,

Де про славу козацьку згадаєм,

Аби не забути історію роду,

Аби бути гідним свого народу.

Вчитель: У кожного народу є своя свята і рідна, Богом дана земля, тому її захист – це головний обов’язок народів. Для нас такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, наших працелюбних і героїчних предків. Давайте будемо шанувати героїчну історію нашого народу.

14 ЖОВТНЯ ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, також в Україні - це День захисника Вітчизни. В цей день ми згадуємо героїв нашого славного минулого. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва, тому що козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю покровителькою і заступницею. Саме тому на Січі була заснована церква Святої Покрови. І куди б не заносила доля козаків, завжди був з ними образ Пресвятої Покрови. Ця ікона супроводжувала і оберігала їх у далекій дорозі і у кривавих війнах за нашу Батьківщину. Українському козацтву ми зобов`язані за боротьбу за незалежність нашої держави. Ми є нащадками нашого славного козацького роду, в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних та вільних козаків.

1 . Ми любимо сонце і квіти

І сонце нам шле свій привіт.

Ми — роду козацького діти,

Землі української цвіт.

2 . В яку б не пішли ми дорогу,

Ти, пісне, над нами злітай,

Крокуючи гордо і в ногу,

Ми славимо рідний наш край.

3 .Наш приятель — сміливий вітер,

Відвага — це наш заповіт.

Ми — роду козацького діти,

Землі української цвіт.

4. Що говорить вам козак,

це крилате горде слово.

Чом завжди буває так,

що світлішає від нього?

5 .Козаки - це вільні люди.

Козаки безстрашні всюди.

Козаки - борці за волю,

За народну щастя й долю. 

Вчитель: Слово «козак» – означає «вільна людина». Щоб захищатися від нападників, козаки будували невеликі дерев'яні укріплення, які називали «січами». Згодом вони об єдналися в одну Запорізьку Січ. У Січі був отаман та січова рада, яка вирішувала найголовніші питання життя козаків. Головним у козаків був гетман, ознакою його влади була булава. Головною справою козаків були військові походи та захист рідної землі від ворогів. Під час миру козаки займались різними ремеслами, торгували, випасали худобу, рибалили і ходили на полювання. Козаки були вправними моряками, плавали на легких судах «чайках» вздовж узбережжя Чорного моря, обороняли землю та здобували багато здобичі та визволяли полонених християн. Козакам були властиві добродушність, безкорисливість, щедрість, схильність до щирої дружби. Особливо цінували вони особисту свободу. Через те козаки частіше обирали люту смерть, ніж ганебне рабство. Мандрівники відзначали гостинність, привітність і виняткову чесність козаків.

Перегляд відеопрезентації «Дітям про козаків».

Вчитель: Давайте поглянемо на вбрання козаків.

(Демонстрація слайд - шоу)

Основний одяг козака - шаровари, шапка, груба вишита сорочка, широкий пояс. За поясом козаки також носили пістолі і люльку, а до пояса на ремінець прив’язували ще й порохівницю з порохом. Загалом запорізький одяг мав ту перевагу, що не сковував рухів людини й був пристосованим до гарячого клімату країни.

- Діти, ви знаєте, як називається чуб на голові козака? (Оселедець) .

Вчитель: Запорізькі козаки захищали рідний край, показуючи свою відвагу, витримку, сміливість. А у вільний час вони розважались, граючи у різні ігри і забави. Щоб розвивати свою силу і витримку они дуже часто змагались між собою.

Давайте і ми з вами розділимось на команди і позмагаємось.

6 . Ми сюди прийшли сьогодні,

Щоб вести запеклий бій,

Тільки ні, не кулаками,

А в веселій дружній грі.

Діти вишикуються в дві команди.

  1. конкурс «Вершники».

Вчитель: Діти, чи ви знаєте, хто був вірним другом козака? Правильно - кінь. Кінь і козак - нероздільне поняття, вони одне ціле, але для того щоб бути вправним вершником, треба багато тренуватися.

Завдання: «сісти на коня», проскакати дистанцію і передати «коня» наступному гравцеві.

(Грає музика)

  1. конкурс «Мисливці».

Вчитель:Козаки ходили на полювання й були влучними мисливцями. (Учасники поціляють малими м’ячами в ціль).

(Грає музика)

3 конкурс «Впізнай друга».

Вчитель: Діти, як ви гадаєте, а як козаки впізнавали один одного в темряві?

Вони впізнавали один одного по голосу. Давайте ми спробуємо впізнати свого друга по голосу. Нам потрібно 6 учнів (по 3 з кожної команди).

Я позав’язую вам по одному очі, а ви по голосу повинні впізнати, хто сказав фразу «Ми веселі козачата». Переможе та команда, яка зробить менше помилок.

(Грає музика)

4 конкурс «Пісенний».

Виконання пісні «Козаки» ( музика , слова Ю. Воронюк)

(Звучить фонограма)

5 конкурс «Робота в парах».

Вчитель: Козаки були розумними та кмітливими, а також швидко знаходили вихід у складних ситуаціях. Давайте і ми з вами позмагаємось у швидкості і кмітливості.

Завдання для 1класу - скласти пазли «Козаки»

Завдання для 2 класу - відновіть прислів'я.

Степ та воля – козацька доля.

Де козак, там і слава.

Хліб та вода – то козацька їда.

Береженого Бог береже, а козака шабля стереже.

Вчитель: А ви діти молодці,

Справжні козаки й козачки,

Перешкоди подолали,

Свою спритність показали.

Вчитель: Ви гідно впоралися з усіма завданнями і не посоромили звання нащадків славних українських козаків, тому нагороджуєтеся медалями та солодкими призами.

7 .Українка я маленька,
Україна — моя ненька,
В неї щира я дитина,
Добра, люба та єдина.

8. Українець я маленький.
Україна — край рідненький.
Вірний син я свого роду
Українського народу.

9. Вірна я дочка народу,
Бо з козацького я роду.
Щиро я свій край кохаю,
Краю кращого не знаю.

10.Так завжди я буду жити,
Рідний край буду любити,
Українцям помагати,
Україна — моя мати!

Вчитель: Ось і завершилося наше свято. На ньому ми з вами перегорнули одну зі сторінок історії українського народу – козаччини. Пам ' ятайте, що ви є нащадками славного козацького роду, то ж любіть Україну, шануйте її народ і себе. Виростайте здоровими, сильними, мужніми. Хай кожен із вас своїми добрими ділами стверджує, що ми діти козацького роду !

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!