Година пам'яті "Крути: трагедія та подвиг"

Опис документу:
Мета даного заходу : розширити знання учнів про трагічні події січня 1918 року під Крутами; на прикладі подвигу однолітків формувати й розвити мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни; виховувати почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, борців за незалежність України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КРУТИ: ТРАГЕДІЯ ТА ПОДВИГ

Ведуча: Напевно, всі ми замислювались колись: « Що таке рідна країна?» Чим вона особлива? Чим вирізняється поміж інших країн? Моя країна – Україна! Це - славетна історія! Це наш рідний край!

Ведуча: Українська земле! Скільки крові пролила ти?! Скільки болю, скільки сліз та голосіння бачила ти за всю свою історію?! А скільки проклинань та молитв ти чула?!

Ведуча: Кожна епоха породжувала нових героїв. У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

Ведуча 1: 29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Ведуча2: Є така залізнична станція в Чернігівській області – Крути. Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять.

ВІДЕО 1

Ведуча Йшов 1918 рік. Четвертим Універсалом Центральна Рада проголосила Українську Народну Республіку самостійною, ні від кого незалежною, суверенною державою. Проте більшовицька влада не хотіла так просто віддавати свого «молодшого брата». Після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє шеститисячне військо на Київ під проводом М. Муравйова. На Київ просувалися більшовицькі орди. На той час в Центральній Раді не було армії. Київські студенти і гімназисти прагнули захистити молоду Україну. Це була молодь, яка не мала в душі сумнівів і вагань. Вона не знала різниці між словом і справою. Більшість ніколи перед тим не тримала рушниці в руках. У Києві сформувався курінь із студентів та учнів гімназії. Їх було 300.

ВІДЕО 2

Учень: Ви сміло виступили в бій

Хоч ворог був страшний, суворий,

В душі не було молодій

Ані вагання, ні покори!

Сніги зледенілі

І темінь іскриста

Над Крутами в скруту

Зійшлося їх триста.

Моя Україно,

Мій Києве - княже,

Ця юнь безборонна

За тебе поляже.

Ведучий. 29-го січня, вранці, війська більшовиків щільними колами розпочали наступ. Ворогів було більше ніж удесятеро, вони були озброєні в десятки разів краще. Більшовики були певні, що ніхто їм не заступить шлях на Київ. Юнаки мужньо відбивали атаки ворога, не залишаючи своїх позицій. Сили були надто нерівні. Січові стрільці падали під кулями, але не відступали. Коли зачорніла ніч, на крутянських полях лежали сотні трупів.

ВІДЕО 3

Учень: Земля дрижала. Схід вогнем горів,

Сурмили сурми. Гримали гармати.

А в їх очах, вогнистих та завзятих

Палав святий, благословенний гнів

П’янила ниву кров їх чиста

Звершилося: вже бій стихав,

І впали всі героїв триста!

Останніх, смілих – гнів садиста

В полоні всіх закатував.

Ведуча 1: 19 березня 1918 року до Києва приїхав сумний поїзд. Убитих було поховано у спільній могилі на Аскольдовій горі – на аристократичному кладовищі в центрі Києва. 1934 року під час Другої світової війни могили героїв на Аскольдовому кладовищі були зрівняні із землею. І лише в 1991 році ентузіасти із Спілки української молоді встановили на станції Крути хрест із терновим вінком. Увічненням цього є відома поезія Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».

ВІДЕО 4

Ведуча 1: Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки, героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії! Тож гордімося нашою Україною, її відважними героями.

Учень: Народе мій, для всіх завжди відкритий!

Не вір, що воля з’явиться сама ,

Не дай себе підступно обдурити,

Мовляв, дороги іншої нема.

Народе мій, великий, Український!

Як буде в тебе воленька свята,

То буде й коровай і мед по вінця,

Не зразу, та на вічнії літа!

ВІДЕО 5

Шануймо та памятаємо!!!

  • 18.01.2020
  • Позашкільна освіта
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 71
  • 0
  • 14
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
1
0
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!