Година цікавих повідомлень "Книга в твоєму житті"

Опис документу:
Книга - джерело знань для учнів, студентів, постійний супутник для кожної людини. Ми зібрали тут всю інформацію про книгу: яку роль може зіграти книга в житті людини; видатні люди про книги; вислови про книгу та бібліотеку, загадки та цікаві факти.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Година цікавих повідомлень

Книга в твоєму житті

Мета. Прививати любов до книги, виховувати дбайливе ставлення до книжкових скарбів. Донести до учнів, що книга – надійний друг і порадник на все життя, який допомагає розвивати творче мислення, виховувати культуру читання.

Бібліотекар.

 Книга – це те джерело, яке ніколи не зникне. Саме вона несе нам уяву про навколишній світ, розкриває закони безмежного всесвіту. Це джерело ллється в наші серця, щоб ми розуміли життя, вміли взяти його частинку і передавати мудрість книги іншому. Коли читаємо книги, то стаємо розумними, цікавими, добрими, кмітливими, душевними, патріотами. Адже книги є різними : науковими, історичними, публіцистичними, художніми, пісенними. Вони є для дорослих та дітей. Без них життя було б дуже обмеженим. Книга – великий скарб для нашого серця та розуму. Інтернет – це теж сторінки, так би мовити, сучасної книги, де вони мають електронний вигляд.

Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги.

Книги – наші постійні супутники.

Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини.

Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає.

Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб пізнати світ? Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя. Вік живи, вік учись. Читають книги навчаючись, здобуваючи знання, читають і в час відпочинку. Любов до книги з дитинства і продовжується все життя. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче. Такими книгами є Біблія, “Кобзар” Тараса Шевченка та багато інших – вони ніколи не старіють, не надоїдають. Вони – наші найперші порадники, друзі. Багато людей вважають книгу найкращим подарунком. Отож, шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть. Книга – найбільший винахід людства. Ким бути? Яким бути? На ці запитання дають відповідь книги. Книга відкриває світ пізнання й сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. Книги дарують нам цілющі зерна знань. Вони спонукають до творчого пошуку, прекрасних знахідок і відкриттів. За всіх часів люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт. Книга завжди ототожнювалась із світлом, яке, незважаючи ні на що, намагались загасити варвари, знищуючи книжкові скарби. Книга і сьогодні – важливе джерело знань.

Учениця.

Народ про книгу.

Хочеш пізнати світ – читай книжки.

Мудра книжка – безцінний скарб. Книга – джерело знань.

Книга – найкращий порадник. Книга вчить, як на світі жить.

Хто багато читає, той багато знає. Гарна, мудра книга як вірний друг.

Книга – найкращий подарунок. Золото добувають із землі, а знання - із книг. Хочеш багато знати – читай книжки. Хто багато читає, той горе забуває. Книжка – найдивовижніший винахід людства.

З молоду даремно час не гай, а книжки читай.

Хто багато читає, той швидко на ноги стає.

Як хочеш багато знати, то треба книжки читати.

Не на користь книжку читати, коли вершки лише хапати.

Учениця.

Цікаво знати.

Основною формою занять у середньовічних університетах, школах було читання книг: викладач читав книжку й пояснював незрозумілі місця. Чому ж студенти не читали цих книжок самі? Тому, що книжки тоді в ще не друкувалися, а переписувалися. Такі книжки були дорогі й малодоступні, будь-хто їх читати не міг. Ось звідси й походить вислів “читати лекції”. А книги тоді були не схожі на наші: вони писалися великими літерами, а тому були гігантського розміру – до півметра і більше. Через вагу й розміри носити з собою таку книгу було майже неможливо. Коштували вони дорого, а щоб їх не вкрали, то часом доводилося прив’язувати їх до столу ланцюгами. - Найдавнішою книгою України є Велесова книга – пам’ятка писемності ІХ століття. До найдавніших книг, творів написаних в Україні є “Слово о полку Ігоревім”, Пересопницьке Євангеліє, “Київські глаголичні листки” та інші. Першою друкованою книгою, яку написав українець, була книжка (1483) вченого ХV ст. Юрія Дрогобича. - Якби зібрати всі терміни з усіх галузей наук, то це був би “контейнер” на мільйон або навіть більше слів.

- Найвидатніші книги писалися на пергаменті. Це оброблені телячі шкури. Їх старанно вишкрябували з обох боків, вибілювали у вапні, натягали на раму, сушили, а потім обрізали – і виходив гладенький, тонкий і дуже міцний “папір”. Пергамент був значно міцніший і не псувався так швидко, як папір. В Україні користувалися ним до ХVII століття.

- Перші книги, видані сучасною українською мовою були: “Енеїда” І.Котляревського (1798), “Українські народні думи” (1834), записані М.Максимовичем, “Кобзар” Тараса Шевченка (1840) ...

- Творча спадщина видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача Івана Франка величезна – понад 130 томів (книг), проживши неповних 60 років. Надруковано поки що тільки 50 томів.

- Однією з найменших у світі книг вважається “Кобзар” Тараса Шевченка, створений українським мікро гравером Миколою Сядристим. Книжка має 12 сторінок, кожна з них 0,6 квадратних міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінчиком людського волоса. Книжка зшита павутинкою завтовшки 0,002 мм. Обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. Її прикрашає портрет Тараса Шевченка, а також зображена хата, в якій він народився. На малесеньких листках через мікроскоп можна прочитати 75 рядків невмирущих поезій поета.

- Швидкість читання 160річної киянки Ірини Іванченко – 163333 слова за хвилину з повним засвоєнням прочитаного. Це досягнення офіційно зареєстровано в січні 1990 року. Дівчина проходила спеціальну підготовку в Київському “Центрі розвитку мозку”. А неофіційний рекорд в швидкості читання – 416250 слів за хвилину – належить теж 16-річній киянці Євгенії Олексієнко (1989 р.). Тільки хвилину часу потрібно було дівчині щоб прочитати книжку середнього формату ... Зміст прочитаного вона переказує годинами, не пропускаючи найменших дрібниць.

Бібліотекар.

Яку роль може зіграти книга в житті людини?

Безсумнівно, ця тема дуже злободенна в наш час, адже багато людей перестали цінувати книги, припинили читати класику і часто замість читання гарної книги воліють подивитися її екранізацію . Як сказав відомий літературознавець, «є книги, які не скорочують життя на часи, витрачені на їх читання, а подовжують його». Однак, треба берегтися від «літературного попкорну», тобто від книг, які не несуть ніякого смислового навантаження для людини, що читає їх. Але я твердо переконаний, що справжня книга дійде до читача. Безумовно, ці судження правильні, і я з ним повністю згоден, адже неспроста сам Лев Миколайович Толстой говорив: «Книга – великий скарб знань, бережи її, адже вона тебе наставляє».

Роль книг у житті людини величезна! Доказом цього може служити роман Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». Саме при такій температурі горить папір, і, як не складно здогадатися, в цьому творі описується світ без книг. Цей світ – антиутопія, де через відсутність книг у людей пропала людяність, зникла тяга до прекрасного, і все життя стало схоже на механічне, роботизоване існування.

В якості іншого прикладу можна згадати роман Джека Лондона «Мартін Іден». У цьому творі Мартін – двадцятирічний моряк, виходець з низів, який закохується в Руф Морз – дівчину з багатої буржуазної родини. Мартін вирішує у що б то не стало добитися любові своєї обраниці, тому він починає вивчати літературу, читає багато романів, удосконалює мову і вчить вірші. В результаті наполегливої праці він починає набагато перевершувати в інтелектуальному плані і Рут, і її сім'ю і знайомих, які спочатку сміялися над його неосвіченістю. Рут вже сама закохується в Мартіна і, більше того, він сам починає писати і ставати успішним письменником.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що існують книжки, які не приносять ніякої користі, а є книги, які здатні назавжди змінити життя свого читача. Це, на мій погляд, і є відповіддю на питання, яку роль може зіграти книга в житті людини.

Іноді в житті бувають ситуації, коли неможливо поділитися своїм питанням з кимось, і тоді відповідь доводиться шукати в книгах. Також буває, що коли погано на душі, то ти відкриваєш книгу, проживаєш життя її героя, як своє, і твої проблеми вже не здаються такими великими і страшними, а рішення знаходиться саме собою.

Учениця.

Видатні люди про книги

Хто полюбить книгу,

той далеко піде у своєму

розвитку. Книга рятує

душу від Здерев'яніння.

Тарас Шевченко.

Книжки - це величезне багатство.

Володимир Сосюра.

Люди перестають мислити, коли перестають читати.

Д.Дідро.

Життя без книг - це хата без вікна,

Д.Павличко.

Серед книг, як і серед людей, можна потрапити в гарну і погану компанію.

К.Гельвецій.

Читаючи в перший раз гарну книгу, ми переживаємо ті ж почуття, як і знайомство з новим другом. Знову прочитати вже прочитану книгу, значить знову побачити старого друга.

Вольтер.

Сучасна людина знаходиться перед Гімалаями бібліотек в особі золотошукача, якій треба відшукати крупинки золота в масі піску.

С.Вавилов.

... кращі з книг - ті, які дають більш за все поживи для роздумів, і при цьому на різні теми.

А.Франс.

Книга - це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старця юнакові, який починає жити ...

О.Герцен.

Твір, який читають має теперішнє; твір, який перечитують, - має майбутнє.

О.Дюма-син.

Яке величезне багатство може бути в маленькій дібраній бібліотеці. Компанія наймудріших і найдостойніших людей, вибрана зі всіх цивілізованих країн світу на протязі тисяч років.

Р.Емерсон.

Секрет всесвітнього вічного успіху книги в її правдивості.

О.Бальзак

... істинно вчені бувають не ті, що читають багато, але ті, що читають корисне.

Арістіпп.

Книги - води (соти) і ріки, що переповнюють кожного.

Древньоруська мудрість.

... якщо прочитаєш що-небудь, то із прочитаного запам'ятай собі головну думку. Так поступаю і я: з того, що я прочитав, я обов'язково що-небудь відзначу ...

Сенека.

Друкувати книжки - це значить друкувати гроші.

Народна мудрість.

Читання - ось найкраще навчання.

О.Пушкін.

Книги - води ріки, що наповнюють кожного.

Давньоруська мудрість.

Учень.

Прислів'я, присвячені Книзі.

Без хліба легше прожити, аніж без книги.

Весела книжка - твоя радість.

Грамоти вчиться - завтра знадобиться.

Грамотний - видющий і на все тямущий.

День без книги, що обід без хліба.

Дім без книги - день без сонця.

З книгою жити - з добром дружити.

З книгою подружишся, розуму наберешся.

З ручаїв - ріки, з книжок - знання.

Знайко біжить, а незнайко лежить.

Знання - сонце, книга-вікно.

Золото добувають із землі, а знання - з книжок.

Книга - дзеркало життя.

Книга - міст у світ знань.

Книга - світ, книга-серцю привіт.

Книга - твій друг, без неї, як без рук.

Книга для дітей, що волога для полів.

Книга для розуму, що теплий дощик для посіву.

Книга добру навчит, від дурного відверне.

Книга корисна, коли її читають.

Книга мала, та серцю люба.

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книга подібна воді - дорогу проб'є усюди.

Книги - ключ до знань.

Книги читати - усе знати.

Книгу прочитав - на крилах політав.

Книгу читай, розуму набирай.

Книгу читають не очима, а розумом.

Кому книга - розвага, а кому - навчання.

Молодому книга - крила, старому - кийок.

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.

Нема розумного сусіда - з книгою поговори.

Одна книга тисячі людей навчає.

Письменному книжка в руки

Розум без книги, що птах без крил.

У домі без книги, як без вікон, темно.

У Землі супутник - Місяць, у людини - книга.

Ученому - світ, а невченому - тьма.

Хліб наснажує тіло, книга - розум.

Хороша книга - свято.

Хороша книга яскравіша за зірку.

Хто вчиться змолоду, не знає на старість голоду.

Учениця.

Вислови про книгу та бібліотеку.

Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали "дім життя", "притулок мудрості", "аптека для душі".

"Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною".

В. Сухомлинський

"Книга - казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя"

Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу.

Г. Лейбніц

"Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги"

К. Паустовський

Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.

В. Сухомлинський

Книги - кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Ф. Бекон

"Людину можна пізнати по тих книгах, які вона читає".

С. Самолов

"Без пристрасті до книжки людині недоступна культура сучасного світу, інтелектуальне та емоційне вдосконалення".

В.О. Сухомлинський

Кожна книга - це країна і час.

З минулого в майбутнє час.

<< Прислівя та приказки про книги:

* Книга - ключ до знань.

* Золото добувають із землі,а знання - з книжок.

* З ручаїв - ріки, з книжок - знання

* Хліб наснажує тіло,книга - розум.

* Книга - міст у світ знань.

* Розум без книги ,що птах без крил.

* З книгою подружишся,розуму наберешся.

* Книги читати - усе знати.Книга подібна воді - дорогу пробє всюди.

* Одна мудра книга краща від найбільшого багатства.

* Книга вчить ,як на світі жить.

* Читання - ось краще навчання.

* Хто багато читає, той багато знає.

* Книга - твій друг,без неї ,як без рук.

* Книга допоможе в труді - виручить в біді.>>

Учень.

Прислів'я про книгу

Книгу читай, розуму набирай.

Хто багато читає, той багато знає.

Книга вчить, як на світі жить.

Розум без книг, що птах без крил.

Не на користь книгу читать, коли лише вершки хапать.

Марна праця без науки - частіш бери книгу в руки.

Одна хороша книга краща тисячі скарбів.

Книга подібна воді - дорогу пробиває собі.

Хліб живить тіло, а книга - розум.

В книзі шукайте не літери, а думки.

Поганий читач по книзі очима водить, а думка в нього стороною ходить.

Золото добувають із землі, знання - з книги.

В будинку без книги, як без вікон, темно.

Будем книги читати - будем все знати.

Книга для розуму, що теплий дощик для сходів.

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу почитаю - птахом політаю.

З книгою жити - з добром дружити.

Книга - світ, книга - серцю привіт.

Читання - найкраще навчання.

Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи.

Грамотний уміє читати і рядки, і між рядками.

Одна мудра книга краща від найбільшого багатства.

Учениця.

Загадки про книгу

1. Хто говорить мовчки ?

(Книга)

2. Не вмію читати, а весь вік пишу.

(Ручка)

3. Добре бачить, а сліпий.

(Неписьменна людина)

4. Чорні, криві,

Від роду німі,

А стануть в ряд -

Враз заговорять.

(Літери)

5. Мовчить, а сто дурнів навчить.

(Книжка)

6. Біле поле, чорне насіння, - хто його сіє, той розуміє.

(Папір, літери)

7. Без душі, без тіла за сто миль залетіла,

(Думка)

8. Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не людина, а розмовляє.(Книга)

9. Дивишся - чистенька,

Погладиш - біленька, гладенька,

А станеш читати - спіткнешся.

(Книга)

10. Кожен скільки хоче бере, а все лишається.

(Книги)

11. Без язика, а говорить,

без голови, а все знає,

без ніг, а скрізь буває.

(Книга)

Учень.

Вислови про бібліотеку.

1. "Як тільки я заходжу до бібліотеки, я зачиняю двері і таким чином виганяють жадібність, самолюбство, пияцтво, лінь і всі пороки, джерелом яких є неосвіченість, порожнеча, меланхолія..." (Гейнзіус)

2. "Бібліотекар - розпорядник долі книг. Бібліотекар - просвітник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача".

(Ю.Яковлєв)

3. "Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу".

(Г.Лейбніц)

4. "Праця бібліотекаря завжди здавалась мені надзвичайно відповідальною, значною, благородною по самій суті, вона вимагає не тільки знань, а і серця"

(Л.Кассіль)

5. "Ніде, як в бібліотеці, в цій живій і діяльній енциклопедії, всі ми знаходимо - за допомогою бібліотекарів як консультантів, відповіді на всі і всякі хвилюючі питання"

(Ф. Гладков)

6. "Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху і печаль, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці".

(Леббон)

7. "Бібліотекар в нашій країні не службовець, який дивиться, чи всі книги на полицях, - він приймає участь у формуванні людини, його праця рідна педагогічній і письменницькій. Багато, дуже багато залежить від нього".

(Еренбург)

Бібліотекар.

Цікаві факти

1. Книга - символ всесвіту, знань, мудрості, Бога, істини.

2. У Стародавньому Китаї книги вважалися однією із восьми святих речей, силою, здатною захистити від злих духів.

3. У християнстві книги - це апостоли, які несуть світло знань. Тому Ісус Христос часто зображувався саме з книгою в руках.

4. Книгами книг у світовій культурі вважаються Біблія, Коран, Тора, Костала.

5. У літературі книга символізує джерело знань, мудрості.

6. У Давній Русі книги складались у коробки. Так вони краще зберігались.

7. У далекому минулому книги зберігалися під монастирським склепінням, прикуті ланцюгами.

8. Забудькуваті читачі були в усі часи. Так, у 1975 році в одну з англійських бібліотек була повернута книжка "Вчись в'язати та вишивати". Читачка так захопилась нею, що протримала у себе 30 років.

9. Рекорд неуважності був зафіксований у бібліотеці Кембриджського університету, куди книга була повернута через 300 років!

10. Найменша "бібліотека" в світі в Індійському місті Ашрісторі. В ній зберігається одна книга.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!