Геометрія. 9 клас. Декартові координати на площині

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Геометрія, 9 клас

УРОК № 27

ТЕМА. ДЕКАРТОВІ КООРДИНАТИ НА ПЛОЩИНІ. КООРДИНАТИ

СЕРЕДИНИ ВІДРІЗКА. ВIДСТАНЬ МIЖ ТОЧКАМИ

Мета: формувати вміння застосовувати формули відстані між двома точками та

координат середини відрізка до розв’язування задач; виховувати

старанність, уважність, розвивати інтерес до предмета, старанність

Тип уроку: урок закріплення знань, умiнь, навичок.

Обладнання. Презентація ПК.

ХІД УРОКУ:

I. Органiзацiйний етап

Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Перевiрка домашнього завдання

1. Теоретична частина (фронтально) (Слайд 2).

  1. Що таке система координат?

  2. Як називають осі координат?

  3. Яка з координат точки записується на першому, а яка на другому місці?

  4. В яких координатних чвертях лежать точки (10; 3); (4;-2);(-7;5); (-2;-2)?

  5. На яких осях лежать точки (5;0); (0;-7); (-8;0); (0;-1)?

  6. Які координати має початок координат?

  7. Назвіть формулу координат середини відрізка з кінцями А(х11) та В(х22).

  8. Назвіть формулу для обчислення довжини відрізка.

2. Перевірка завдання, заданого за підручником «Геометрія, 9 клас» (А. П. Єршова та ін.) та додатково

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та правильність їх вико­нання. (Слайд 3, 4, 5).

№№ №283, 293 Додаткова задача.

283 Середній рівень

Дано: Δ АВС, А(–6; 5), В(2; –10), С(–13; –18)

Довести: А=С.

Доведення.

АВ=

ВС=

АС=

АВ=ВС, трикутник рівнобедрений з основою АС. Тому А=С.

293 Достатній рівень

Дано: Δ АВС, А(–2; 1), В(–2; 7), С(2; 5)

КХ – середня лінія, КХ||АС.

Знайти: КХ.

Розв’язання.

І спосіб. За властивістю середньої лінії

КХ||АС, КХ=

АС= КС=

ІІ спосіб. Знайдемо координати точки К – середини відрізка АВ:

х= у= К(–2: 4).

Знайдемо координати точки Х – середини відрізка ВС:

х= у= Р(0: 6).

КР=

Підсумок виконання домашнього завдання.

ІІІ. Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою (Слайд 6)

Варіант 1

Варіант 2

1) Точка C — середина вiдрiзка AB. Знайдіть її координати, якщо

A(−5;−1); B(3;1).

A(−8;5); B(1;−5).

2) У трикутнику ABC проведено медіану BM. Знайдіть координати точки M, якщо

A(9;−8);C(4;0).

A(0;5);C(−6;−7).

3) AB—діаметр кола з центром у точці O. Знайдіть координати точки B, якщо

A(6;−3);O(−4;−1).

A(−7;3);O(−1;−5).

4) Знайдіть координати точки перетину діагоналей квадрата ABCD, якщо

A(0;8), C(8;0)

B(5;5), D(0;0)

Взаємоперевірка. (По 3 бали за правильну відповідь). (Слайд 7)

Варіант 1 Варіант 2

1. С(−1; 0). 1. С(−3,5; 0).

2. М(6,5; −4). 2. М(−3; −1).

3. В(−14; 1). 3. В(5; −13).

4. О(4; 4) 4. О(2,5; 2,5).

Підсумки самостійної роботи

IV. Повторення. Підготовка до ДПА і ЗНО (Слайд 8)

Виконання усних вправ

1) Знайдіть гіпотенузу прямокутного трикутника, катети якого дорівнюють 6 см i 8 см.

А) 6 см; Б) 8 см; В) 14 см; Г) 10 см.

2) Відомо, що a||Ox, b||Oy. Яке взаємне розміщення прямих a i b?

А) паралельні; Б) перпендикулярні; В) не перетинаються; Г) співпадають.

3) Встанови відповідність між завданнями (1-3) та варіантами відповідей (А-Д). Знайдіть довжину вiдрiзка AB, якщо:

1) A(3; 1), B(7; 1); 2) A(5; 2), B(5; 8); 3) A(0; 4),B(3; 0); 4) A(0; −8),B(−6; 0)

А) 5; Б) 6; В) 10; Г) −10; Д) 4.

А

Б

В

Г

Д

1

2

3

4

Самоперевірка. (По 2 бали за правильну відповідь). (Слайд 9)

1). Г, 2). Б, 3). 1.Д; 2.Б; 3.А; 4. В.

Підсумки повторення

V. Розв’язування вправ

Задача 1 (Достатній рівень)

Знайдіть периметр трикутника АВС, вершини якого знаходяться в точках

А(5; −4), В(−1; 4), С( 5; 4). Знайдіть його найбільший кут.

Задача 2 (Високий рівень)

Середини сторін трикутника мають координати ( 2; 2), (0; 7), (4; 1). Знайдіть координати вершини трикутника.

Додаткові задачі (Достатній рівень).

3) Чи існує трикутник, вершини якого знаходяться в точках із координатами (3;4), (–1;6), (1;5)?

4) Знайдіть довжини сторін трикутника, якщо вiдомi координати середин його сторін (5; 1), (9; 4), (9; –2).

5) Вершини трикутника знаходяться в точках iз координатами (5;1), (7;2), (9;–2). Знайдіть площу цього трикутника.

VI. Пiдсумки уроку

Закінчіть речення:

  • На цьому уроці я навчилася (навчився) …

  • Мені було важко …

  • Мені сподобалося, що на уроці я…

VII. Домашнє завдання

  1. Завдання за пiдручником

Середній рівень - №279 (2 способи, с.85, с.86).

Достатній рівень - №294.

Високий рівень - №296.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.