і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів
Предмети »

Географічний КВК з теми "Африка"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Географічний КВК для учнів 7-х класів.

Тема: Африка.

Мета:повторити й узагальнити знання учнів з теми «Африка»; активізувати пізнавальний інтерес до оволодіння знаннями з географії;сприяти розвитку мислення, уяви, розвивати допитливість, кмітливість, творчі здібності дітей; виховувати повагу до природи планети.

Обладнання:настінні географічні карти з теми «Африка», глобуси, атласи, таблиці,світлини, комп’ютер,проектор, екран,книжкова виставка «Африка –захоплюючий материк».

Епіграф до заходу: «Людина потребує не трьох аршинів землі, не садиби, а всієї земної кулі, всієї природи, де на просторі вона могла б проявити всі свої якості й особливості свого вільного духу.»

А.П.Чехов.

Проведення заходу:

І. Представлення команд (участь беруть учні 7-А та 7-Б класу).

ІІ. Представлення членів журі.

ІІІ. Слово ведучого:

1.Пізнавати Землю,відкривати для себе нові території – цього вчимося ми на уроках географії. Сьогодні ми спробуємо перевірити свої знання, ще раз відкрити для себе своєрідну і неповторну Африку. У географічному КВК беруть команди:

2. І конкурс «Розминка».

Кожна команда отримує по 10 питань, за кожну правильну відповідь зараховується по 1 балу. Питання командам:

1.Крайня південна точка Африки.(м.Агульяс)

2.Пустеля, розташована на півночі Африки. (Сахара)

3.Найбільший острів біля берегів Африки. (Мадагаскар)

4.Хто відкрив водоспад Вікторія?(Давід Лівінгстон)

5.До якого праматерика належала Африка?(Гондвана)

6.Назвіть найвищу гору Африки. (Кіліманджаро)

7.Де розташована найжаркіша точка на Землі?Тріполі,+58°С)

8.Найповноводніша річка Африки. (Конго)

9.В якій природній зоні розташована країна Єгипет?(Пустеля)

10.Яка рослина є візитівкою пустелі Наміб?(Вельвічія)

1.Крайня західна точка материка Африка.(м.Альмаді)

2.Найбільший півострів на сході Африки.(Сомалі)

3.Яке море відділяє Африку від Азії?(Червоне)

4.Перший українець, що досліджував Африку?(Єгор Ковалевський)

5.Як називається платформа, що лежить в основі Африки?(Африкано-Аравійська)

6.Найдовша річка світу.(Ніл)

7.Кліматичний пояс поблизу екватора.(Екваторіальний)

8.Річка кольору апельсина.(Оранжева).

9.В якій природній зоні розташована країна Нігерія?(савани та рідколісся).

10.Яку тварину називають кораблем пустелі?(Верблюд).

Слово журі-підсумки І конкурсу.

ІІ конкурс »Неграмотний лист».

Кожна команда отримує лист з географічними помилками, треба за 2 хвилини найти у тексті 10 помилок, кількість балів обчислюється за кількістю найдених помилок.

Лист для першої команди:

«Річка Конго розташована в західній частині Південної Америки. Вона бере початок на Східноафриканському плоскогір’ї поблизу гори Мак-Кінлі, тече Амазонською низовиною і впадає в Мексиканську затоку. Річка двічі перетинає екватор, тому повноводна цілий рік. Живлення переважно снігове та льодовикове. На шляху до океану приймає багато притоків, найбільший з яких Голубий Ніл. Це найдовша і найповноводніша річка світу. Річка використовується місцевими жителями для судноплавства».

Лист для другої команди:

«Гори Атлас розташовані в південній частині Африки. Це дуже старі та зруйновані гори, тому що вони утворились у часи байкальської складчастості. На заході гори виходять до Атлантичного океану, а на сході межують з Великими рівнинами. Найвища вершина гора Тубкаль(8848 м).У горах видобувають золото і алмази. Схили гір вкриті сосновими та ялиновими лісами, в яких водяться горили та жирафи».

ІІІ конкурс «Географічна естафета».

За 1 хвилину треба показати на карті якомога найбільше географічних об’єктів Африки. Кількість показаних об’єктів відповідає кількості балів.

ІV конкурс «Продовж речення».

Ведучий читає текст, у ньому пропущені слова в кінці речень, члени команд повинні їх закінчити, кількість балів відповідає кількості вірних відповідей.

Текст для першої команди:

«Літаюча тарілка плавно спустилась на гостинну землю африканського континенту. Чудернацький прибулець вийшов і зацікавлено оглянувся навкруги. Прилади показували 5° по широті в при екваторіальній зоні. Навколо було дуже волого і жарко. Прибулець не знав, що земляни називають цю зону(вологі екваторіальні ліси). Рослинність була дуже буйною, дерева росли кількома (ярусами). Прибулець подивився під ноги. Грунти були (червоно-жовті). Він запросив довідку про рослинність. З’ясувалось, що земляни називають цей ліс (гілеею). Тут ростуть дерево-пекар, яке має назву(хлібне), дерево-«шоколад», яке називають(какао), рослина, яка колись панувала на Землі(папороть). А ще тут ростуть рослини, що паразитують на інших(ліани). Прибулець відчув, що його хтось розглядає. Обернувшись він побачив людиноподібну мавпу, яка стояла між кущів, зріст її досягав двох метрів, а тіло вкривала чорна шерсть. Це була (горила). Раптом навколо зашуміло, по гілкам з гвалтом пронеслися макаки, павіани, шимпанзе. Товста ліана біля прибульця заворушилась. Це був (пітон)».

Текст для другої команди:

«Прибулець вирішив полетіти далі. Рослинність ставала менш буйною, але ярусність ще спостерігалась. Починались безкраї трав’янисті простори – зона(саван і рідколісся). Бортовий комп’ютер видав прибульцю довідку про деяких представників тваринного світу цих зон: тварини смугасті (зебри),цар тварин(лев), найпрудкіша тварина(гепард), птах «при начальнику» (секретар), комаха-снодійне(муха це-це), комахи-будівники (терміти), найсміливіша тварина суходолу (слон), тварина, чий ріг полюбляють браконьєри(носоріг), найвища тварина(жираф). Раптом пролунали позивні базового корабля. Час повертатись… Прибулець зачаровано дивився у скло ілюмінатора і думав, який безмежно різноманітний світ!»

V конкурс «Заморочки із бочки».

Кожна команда по черзі достають із «бочки» заморочки, обдумують відповідь 30 секунд. За кожну правильну відповідь команда отримує 5 балів.

1.Країна збідніла, побудова великої піраміди відібрала попередні багатства. Сильні дощі йдуть у верхівях найбільшої ріки країни і під час повені річка дає підйом води на 6 метрів. Якщо не буде повені, країна зречена на голод. Про яку країну і річку йдеться? (Єгипет, річка Ніл.) 2.Це дуже гарне і живописне озеро з плаваючими на ньому островами, на яке спускаються тільки птахи, дивує нас не одними розмірами. Воно знаходиться на висоті 1134 метра над рівнем моря. На берегах озера лежать великі валуни, які досягають висоти чотирьохповерхового будинку і двічі на рік не дають ніякої тіні. Що це за озеро? (Вікторія).

3.У яких річках періодично не буває води? Чому? Як вони називаються?

4.Послухайте арабське прислів’я «Голова любить гаряче сонце, а ноги – холодну воду». Поясніть, про що йде мова?

5.Це місто на березі моря є другим за кількістю населення містом країни, яка розташована в південній частині Африки. Місто – велика база для спорудження китобійних флотилій. Над містом піднімаються дві відомі гори – Столова та Левова голова. Про яке місто йде мова?

6.Нагіря, де находиться «країна людей з обпаленим сонцем обличчям». (Ефіопське нагір’я).

VІ конкурс «Конкурс капітанів».

За три хвилини скласти оповідання «Як я подорожував Африкою» (максимальна кількість балів-15).

VІІ конкурс болільників.

Поки капітани виконують завдання, пропоную болільникам підтримати свої команди і добавити їм балів. Ведучий читає назви об’єктів, треба сказати хто це чи що це? Кількість балів- кількість вірних відповідей.

Наміб, Чад, Кагера, Гондвана, окапі, оазис, баобаб, туареги, Аххагар, Юнкер, вельвічія, Кенія, Серенгеті, Судан, Каїр, Альмаді, банту, каракал, Аденська, Калахарі, Оранжева, Карасімбі, Єгипет, пігмеї, марабу, Тибесті, Лімпопо, Стенлі, масаї, Ефіопія, Асуан, Рас-Енгела, Тана, сейба, Ньяса, Лівійська.

VІІІ конкурс «Домашнє завдання». Командам треба було найти додаткову інформацію про: І – Суецький канал; ІІ – Єгипетські піраміди.

Журі оголошує результат останнього конкурсу і загальний результат гри.

Слово ведучого:Ось і підійшов до кінця наш географічний клуб веселих і кмітливих. Ми пригадали найцікавіше з теми «Африка». Уже завтра інші материки, річки, моря й пустелі покличуть у незвідані ще нами простори, відкриють свої таємниці, розкажуть про свої багатства й подарують зустріч з новими знаннями. До зустрічі!

Підготувала і провела Мірченко Л.В. вчитель географії та економіки Криворізького Покровського ліцею

6

Опис документу:
Розробка узагальнюючого уроку з теми "Африка", може бути проведений як урок, або позакласний географічний захід.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
354 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти