Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
ТЕМА. Гарний півник є у мене.
МЕТА: уточнювати та узагальнювати знання дітей про свійських птахів, а саме - про півника, його зовнішній вигляд; учити описувати півника, узгоджувати іменники з прикметниками; розвивати мовлення дітей та збагачувати активний словник; закріплювати сенсорні еталони (колір, форма, величина); учити розуміти поняття «багато», «один»; спонукати розповідати вірші, чітко вимовляти слова, не поспішаючи, з відповідною інтонацією; вправляти дітей в умінні виконувати рухи згідно з віршованим текстом під час пальчикової гімнастики; виховувати бережне ставлення до природи, бажання піклуватися про птахів, доглядати за ними.
ХІД ЗАНЯТТЯ
ВИХОВАТЕЛЬ. Як багато тут вас, друзі,
Ніби квіточок у лузі
І чорнявих, карооких,
І білявих, синьооких,
І кмітливих, розумненьких,
І товстеньких, і худеньких.
Радо всіх я вас вітаю
І здоров’я всім бажаю.
Я бачу, що настрій у вас гарний, оченята так і сяють, ніхто не сумує. Привітаймось з гостями.
За казковою хатинкою посередині зали чути голос півника КУ-КУ-РІ-КУ!
Діти, хто це так гарно, голосно і дзвінко співає?
Півник!
Де ж півник? Звідки ми почули його дзвінкий голос? Де півник живе? Як він співає?
ПІВНИК. Ку-ку-рі-ку, ку-ку-рі-ку, ку-ку-рі-ку!
Я вам пісню заспіваю
Гарну і дзвінку! Ку-ку-рі-ку.
ДІТИ. Гарний в півня голосочок –
Він лунає, мов дзвіночок.
Скажем дружно співаку:
-Молодець! Ку-ку-рі-ку!
ВИХОВАТЕЛЬ. Погляньте на півника. Діти, який він? (діти описують півника: гарний, яскравий, поважний, голосистий, добрий, великий, барвистий…)
ВИХОВАТЕЛЬ. Малята, а подивіться на півника краще, на мою думку, він чимось стурбований, сумний. Чого ж йому бракує? (кольорових пір’їнок у хвостику)
- Діти, що могло трапитись з півником? (Лисичка хотіла його впіймати, собачка напав, чи можливо бився з іншим півником)
ПІВНИК. Лисичка-сестричка хотіла мене впіймати, проте їй це не вдалося.
ВИХОВАТЕЛЬ. Малята, а як ми можемо допомогти півнику, чим зарадити, щоб настрій у нього з’явився, щоб він не сумував? Пошукаймо його пір’ячко.
Д/гра «Знайди пір’ячко»
- Ось воно! Скільки пір’їнок ми знайшли? (багато) Скільки пір’їнок у тебе Настя? (одна). Де ти, Миколко, знайшов пір’ячко? (на столику) Якого кольору у тебе, Андрійку, пір’ячко? У Ані пір’я якого розміру: велике чи маленьке?
(Діти встромляють у хвіст велике, барвисте пір’я)
Діти, покажімо, як поважно ходить Півник.
Фізкультхвилинка. Ходить півень на току,
У червонім чобітку.
Будем півника просити:
- Ходи жито молотити:
Ось так, ось так!
Ой, який гарний Півник, веселий став! Діти, який у нього хвіст? (різнокольоровий, гарний, пишний, красивий, барвистий, яскравий)
ВИХОВАТЕЛЬ. Півнику, у наших діток вдома теж є півники і вони хочуть про нього прочитати вірші.
Півник гарний є у мене
Шия довга, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт
Він малятам шле привіт «ку-ку-рі-ку!»
Хто нас будить як будильник?
Ну, звичайно, це наш півник.
Він щоранку в курнику
Всім кричить: ку-ку-рі-ку!
Пальчикова гра «Півник, півник»
Півник, півник, молодець,
Золотенький гребінець,
Голівка гладенька,
Борідка червоненька,
Що раненько устаєш,
Пісню гучно співаєш,
Діткам спати не даєш?
ПІВНИК. Гарні вірші ви знаєте про мене, я вдячний за те, що допомогли мені віднайти моє пір’ячко і за своєчасно надану допомогу я хочу всіх вас почастувати (під музику із кошика роздає гостинці)
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»