"Галерея кімнатних рослин "

Опис документу:
Мета проекту: залучити учнів до роботи щодо озеленення приміщення; викликати інтерес до рослинного світу; розширити знання про кімнатні рослини, їх практичне значення для людини; розвивати пізнавальний інтерес, практичні навики у вирощуванні і догляді кімнатних рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи; здійснювати екологічну освіту та виховання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відділ освіти Голопристанської державної адміністрації

Херсонської області

КЗ «Центр позашкільної освіти»

Голопристанської районної ради

Кардашинська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Великокардашинської сільської ради

Всеукраїнський конкурс -огляд

Роботу виконали – Вихованці гуртка

«Юні овочівники»

Жигало Андрій -12років(7 клас) та

Жигало Олексій-9 років(4 клас)

Керівник гуртка – Жигало Наталія Валеріївна

2018 рік

    Їх любили в давнину,

                                        Їх люблять зараз,

                                                     Їх будуть любити завжди.

        Неповторне диво – квіти! Вони цвітуть для щастя, радості й добра, приносять у світ красу та ніжність. Вражає розмаїття кімнатних квітів.

        Без зелених супутників будь-яке приміщення буде виглядати холодним, незатишним і непривітним.

        Зелені супутники допомагають нам зволожувати повітря. А також поліпшують склад повітря помешкання й очищають від шкідливих речовин. Найефективнішим очисником нашого простору є зелені супутники - кімнатні рослини.

Але сучасна людина відірвана від природи. І це ненормально. Подумайте лише: лінолеум, фарба та лак, якими покриті стіни і меблі, пластик, паркет, синтетичні килими, телевізори, комп'ютери, телефони, телефакси, ксерокси і сканери - словом, все, чим оточила себе сучасна людина, виділяє найшкідливіші хімічні речовини.
Кімнатні рослини спроможні на 30% знизити вашу втому, частково полегшити кашель та біль у горлі, а ще вазони сприяють зменшенню інтенсивності головного болю, поліпшують циркуляцію крові, розслаблюють і знижують рівень стресу.

Також домашні рослини поглинають частину шуму, знижують кров’яний тиск, поліпшують пам’ять і здатність концентруватися. Наші зелені улюбленці додають

Ось і ми вирішили шукати допомоги в природи. Тобто постаралися оточити себе різними рослинами, які, активно вбираючи все шкідливе.

  Батьківщиною багатьох кімнатних рослин є ліси і болота Бразилії, індії, Індонезії, пустині Америки і  Африки. Привезені вони до нас 100, а деякі і 300 років тому. Умови в яких вони там ростуть, своєрідні: багато вологи, дуже тепло і в повітрі багато вуглекислого газу. Вони дуже нагадують кімнатні умови. Тому багато рослин легко прижилися у нас. 

Мета проекту: залучити учнів до роботи щодо озеленення приміщення; викликати інтерес до рослинного світу; розширити знання про кімнатні рослини, їх практичне значення для людини; розвивати пізнавальний інтерес, практичні навики у вирощуванні і догляді кімнатних рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи; здійснювати екологічну освіту та виховання.

Завдання проекту:

 • За допомогою проекту поглибити уміння досліджувати і пізнавати природу;

 • Активізувати пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність учнів;

 • Зацікавити кімнатними рослинами ;

 • Зібрати інформацію для використання на уроках біології, географії та природознавства;

 • Покращити внутрішнє озеленення шкільного приміщення;

 • Підготувати матеріал для презентації.

Очікувані результати:

 • Знання про походження, умови вирощування, догляд та вплив на організм людини  деяких  кімнатних рослин;

 • Уміння організовувати і реалізувати проектну діяльність;

 • Творча співпраця між любителями кімнатних рослин;

         Шляхи реалізації проекту:

 1. Постановка проблеми та визначення мети проекту.

 2. Збір інформації(книги, атласи, альбоми, журнали,  газети, фотографі

       Вступ .

Я - один із багатьох, хто любить і вирощує кімнатні квіти,  та й не тільки кімнатні. Моя матуся дуже любить квіти. Любов до них вона прищепила й мені. Кожна квіточка для мами – це щось прекрасне. Те, що зачаровує, викликає щиру посмішку, радість від її споглядання. Саме завдяки матусі я теж навчився помічати цю красу, яка надихає мене, надає сенс для земного життя. Про квіти можна розповідати годинами, оспівувати їхню красу і складати вірші. Це одне із див і окраса нашої планети. Вони захоплюють своєю неповторністю, кольорами, видами, розмірами і багато, багато іншим.

  В моєму будинку багато кімнатних квітів на підвіконнях, меблях, підставках. З кожним роком у нашому «зеленому раю» відбуваються поповнення. Деякі матуся придбала в магазині, інші подарували.  Ці квіти я не тільки бачу, а й любуюся ними, прислухаюся до них. Навіть коли вони не цвітуть, листя, пагони кожної рослини не втрачають своєї особливості, неповторності: традесканція і плющ, струнка стриліція і чепурний хлорофітум, розкішна бегонія.

  Але не тільки вдома я захоплююся квітами, а  і в школі також. Наша школа потопає в квітах. І це все завдяки учням і класним керівникам ,які доглядають квіти. Ми завжди доглядаємо за квітами: пересаджуємо, поливаємо, ставимо на потрібне для них місце. Адже кожна квітка любить свій куточок.

Мені дуже хочеться, щоб усі люди  берегли цей світ, не знищували навколишню красу, садили квіти, а вони обов’язково порадують нас своєю неповторністю.

Актуальність теми:

Людина здавна прикрашала свій дім квітами, хай то були спочатку зрізані прості  польові квіти або кімнатні овочі у горщиках. Квіти - це не тільки втіха для очей, а і історична спадщина. Рослини використовувались не тільки як домашнє оздоблення, а й різних галузях. Рослинні орнаменти широко використовувались не тільки в мистецтві та  в живописі,  а також і  в текстилі, в медицині, різноманітних національних обрядах, святах.  Загалом квіти несуть як естетичну роль в житті людини, так і психологічну.

Історія кімнатного квітникарства:

       Історія кімнатного квітникарства бере свій початок з глибокої старовини: людині завжди хотілося мати поряд з собою красиві рослини, що прикрашають його будинок. Поняття "кімнатна рослина" існує з моменту, коли людина здогадалася кинути сім'я не на полі, а в горщик із землею. Першими видатними колекціонерами рослин були солдати єгипетського фараона Тотмеса III. (3,5 тис. років назад). На розписах в храмі Карнака вони зображені такими, що несуть 300 рослин, узятих в якості трофеїв в Сирії. Храми древньої Еллади прикрашали вазони з рослинами. Перші культурні сорти орхідеї були виведені в Китаї 2500 років тому і там же більше 1000 років тому зародилося мистецтво бонсаї, яке перейшло до Японії і знайшло в країні Висхідного Сонця справжнє визнання. У подальші епохи мистецтво вирощування рослин вступає в нерозривний зв'язок з іншими видами мистецтва: для прикраси інтер'єру і екстер'єру будівель, при створенні тканин.

         Відкриття нових земель принесло услід за собою і відкриття нових декоративних рослин. Основна кількість "чудасії" потрапила в Європу під час колоніальних завоювань в кінці XVII - початку XVIII ст., тоді з Америки везли кактуси і орхідеї. З Індокитаю - цитрусові, з Індії - рослини, що давали прянощі. У північних країнах з відсутністю зелені в зимові місяці вічнозелені рослини не могли не викликати захоплення. Пригадаєте трояндовий кущ Кая і Герди. Це не вигадка письменника-казкаря Андерсена. Різноманітність декоративних кімнатних рослин досягалася за рахунок введення в кімнатну культуру дикорослих представників тропічної флори.

        Перша згадка про виняткові результати, отримані при вирощуванні рослин в закритому приміщенні, відноситься до XIII століття. Взимку 1240 р. до Кельну прибув голландський король Вільгельм, якому влаштували пишний прийом в приміщенні, прикрашеному деревами і чагарниками в повному квіті, ніби влітку. Це був найперший в Європі зимовий сад. Видовище було настільки незвичним, що його творця видатного садівника Альберта Магнуса звинуватили в чаклунстві. Але експеримент по створенню зимових садів виявився настільки успішним, що незабаром європейські монархи в прагненні перевершити один одного примушували своїх садівників будувати спеціальні приміщення і вирощувати в них дивовижні рослини. Правда, спочатку це були види, що мають практичний інтерес для імператорських кухонь, наприклад, апельсини, а приміщення, в яких їх містили, почали називати оранжереями. Хоча були виключення - картопля і соняшник, наприклад, заздалегідь завозилися з Америки як квіти. Не встояв перед спокусою і Петро I і побудував  невеликий павільйон для зимового вмісту цитрусових, які влітку розташовувалися на свіжому повітрі.
       В середині XIX століття змінити ситуацію допоміг один, здавалося б, незначний винахід англійця Н. Уорду. Містер Уорд дуже полюбляв тропічні рослини, присвячував їм весь свій вільний час. У його колекції було немало рідкісних видів, привезених зі всього світу. Всі вони прекрасно зростали і квітнули, але містер Уорд був незадоволений: йому здавалося, що він міг досягти більшого, але йому заважало насичене гаром повітря Лондона. Можна було без кінця удосконалювати земельні суміші і застосовувати нові добрива, а ось з повітрям нічого поробити було не можна: лондонці топили каміни і печі вугіллям. Клуби диму витали в сирому повітрі, змішуючись з туманом англійської столиці, жирна кіптява бруднила стіни будинків, старовинні картини і білосніжні манишки джентльменів. Зі всім цим містер Уорд ще міг примиритися, але втрачав самовладання і хмурнів, якщо бачив шар гару на ніжному листі своїх улюблених рослин. Бурмочучи прокльони, він знову і знову намагався очистити їх, вже не сподіваючись знайти вирішення цієї проблеми. Йому хотілося заховати своїх улюбленців, просто накрити чим-небудь… Так, з відчаю і безсилля народився воістину геніальний винахід: містер Уорд вирішив накрити рослини скляним ящиком. Він відмітив, що в невеликій скляній камері навіть ніжні папороті відчувають себе краще. Незабаром з'ясувалося, що, окрім захисту від гару і кіптяви, вживання цього пристосування дозволило підтримувати усередині стабільну температуру і високу вологість повітря. У тераріумі - так назвав свій винахід його творець – можна було тримати навіть ті рослини, які вважалися непридатними до розміщення в кімнаті. Весь цвіт британської спільноти був схвильований цим відкриттям. З’являється нова мода -  встановлювати «ящик Уорда» для вмісту папоротей та іншої екзотики в кімнатах. У 1834 р. Уорд сконструював першу «валізу» для перевезення рослин, яку без побоювання можна було встановити на палубі корабля. Рослини менше потребували поливу і були захищені від солоних бризок і сонця. Тепер в Європу можна було без втрат привозити ніжні тропічні створіння.

       Кімнатних рослин дуже багато. Вони є майже в кожному домі. 

        У кожної рослини, що росте на нашому вікні, своє, мало знайоме нам життя, своя історія, свої особливості. 

                                     Основна частина.

Монстера .

Монстера поширена у вологих тропічних лісах екваторіального поясу Америки. На півдні ареал охоплює майже всю територію Бразилії, а на півночі включає півострів Юкатан і велику частину території Мексики. У XIX ст. монстера була завезена до Південно-східної Азії.

       Монстера утворює  довге від 2 до 6 м., досить тонке стебло, яке потребує опори. Цей ліан має розітнуте листя, розташоване на стеблах по черзі. Точка зростання знаходиться на верхівці ростка. На вузьких стеблах розвиваються шнуроподібні повітряні корені, які звисають донизу і дозволяють рослині прикріплюватися  до опори, а ті , що досягають ґрунту, укорінюються. Листя велике, темно-зелене,серцеподібної форми. В більшості видів молоді листки суцільні, а пізніше стають глибоко розрізаними. 

      Ці рослини вирощують не ради квітів, а ради краси листя. Листки монстери  мають цікаву особливість: перед дощем на їх кінчиках з’являються крапельки води, вона  (квітка) «плаче».

У себе на батьківщині рослина цвіте і дає їстівні плоди, які за смаком нагадують банани, а за ароматом – ананаси.

   Монстера вимагає частого обприскування.  Грунт має бути постійно вологим, але не мокрим. Якщо це можливо, її виставляють під теплі літні дощі. Для поливу і обприскування слід використовувати теплу м'яку воду. Доросла рослина монстери, крім обприскування,  потребує регулярного обмивання листя теплою кип'яченою водою. Якщо нехтувати такою трудомісткою процедурою, то неприємностей не уникнути: запилене недоглянуте листя - улюблений об'єкт шкідників. З віком нижнє листя втрачає минулу привабливість, і їх слід видаляти.

Фікус .

                                                   

   Фікус - звичайна кімнатна рослина. Вона походить із лісів Індії. У природних умовах це повзучі ліани, невеликі чагарники, або ж велетенські дерева. На Цейлоні зустрічаються представники, під кроною яких може сховатися більше як 200 осіб.

    В Індії фікус – це величезне дерево з цілим лісом повітряних коренів, які підпирають його могутні гілки. В наших умовах – фікус використовують для озеленення приміщень. Сучасними квітоводами виведено багато різновидів і сортів цієї рослини.

   Фікуси - чудові рослини для оформлення інтер'єрів. Деревоподібні види (еластичний, ліроподібний, іржаволистий , бенгальський та інші) чудові у групових насадженнях з іншими рослинами. Красиві вони в інтер'єрі середніх та великогабаритних приміщень.

      У стеблі і листі фікуса багатьох видів міститься молочний сік, до складу якого входить до 20%  каучуку. У природних місцях вирощування з нього добувають справжній каучук.

  У кімнатних умовах фікуси досить стійкі, невибагливі до освітлення, можуть добре почуватися біля вікна північної експозиції, але у сильно затемнених місцях гілля тягнеться до світла й рослина виростає з малою кількістю листків.

      Взимку рослину треба розміщувати подалі від батарей опалення. У цей період найкраща для фікусів температура 10-15° С.

      Фікус полюбляє воду. Необхідно мити не лише верхню частину листя, а й нижню, а також стовбур і гілки .

      Фікус росте швидко, він надзвичайно чутливий до добрив. Тому під час інтенсивного росту рослину корисно підживлювати як органічними, так і мінеральними добривами.

       У кімнатних умовах фікуси розмножують лише вегетативно. Найпростіший і найдоступніший спосіб - живцювання.

Кактус 

        

Кактуси... Мужні солдати зеленого світу. В кам’янистих нагір’ях Чилійських Анд, серед випалених сонцем безводних пустель Мексики стоять вони як вартові Життя. Стоять сьогодні, як і тисячі років тому. Далеко в глибину віків сягає їх історія, така ж дивна та незвичайна, як і самі рослини.

Кактуси не могли не зацікавити людину. Вони викликали значний інтерес у корінного населення Американського континенту ще в доколумбову епоху. Проте справжнє „визнання” прийшло до них після повернення в Європу Христофора Колумба.

 Існує близько 2 тисяч видів кактусів.

Вони мають якісь дивні незвичайні форми: і кульки – круглі і ребристі, і стовпчики, і сплюснуті м’ячики. Деякі вкриті колючками різного кольору і розміру, а деякі позбавлені колючок. Кактуси легко переносять жару і нестачу вологи. Однак найбільше захоплення викликають їхні квіти. Вони бувають різного кольору: біло-жовті, червоні, рожеві і навіть зелені.

 Кактуси  здатні дуже довго жити в кімнатних умовах. Багато кактусів квітнуть.

Наші сучасні життя насичене комп’ютерами, телевізорами, електричними приладами. Усі вони випромінюванням шкодять здоров’ю, тому слід розводити кактуси та розташовувати їх біля цих приладів. Кактуси поглинають шкідливе випромінювання.

Відомо, що з деревини кактусів виготовляють вишукані вироби та поліровані оздоблення. Із волокнистої тканини кактусів роблять навіть комірці та манжети, а з м’якоті – сироп, патоку, пастилу, сир. Із волокна – папір. Насіння деяких видів кактусів використовують для виготовлення борошна.  Пластини можуть використовувати як грілки, сік – як ліки проти серцевих хвороб та переломів кісток.Грунт: по 1 частині дернової і листової землі, перегною, торфу,піску.  Освітлення люблять.  Вимагають яскравого світла, особливо взимку. Полив: навесні полив поступово збільшують.  У період з пізньої весни до пізнього літа режим такий, що й в інших кімнатних рослин, тобто в міру необхідності й бажано теплою водою. З кінця літа й до зими, полив зменшують, поливають зрідка й потроху. Вологість повітря: не вимагають додаткового обприскування й зволоження повітря. Пересадка: щорічно, у молодому віці. Новий горщик повинен бути трохи більше за попередній

Алое.

                                 Історична «батьківщина» Алое — посушливі області Африки, Мадагаскару, острова СокотраМакаронезії та на півдні Аравійського півострова. Але завдяки декоративним та цілющими властивостями, а також порівняно легкому і швидкому розмноженню багато видів алое були натуралізовані в країни Середземномор'яІндії, на острів Цейлон, в Мексику, на Кубу. Одним із стародавніх лікарських рослин є алое справжнє, або Барбадоське . Воно було завезено іспанцями до Європи, звідки поширилося на острів Барбадос і в багато країн Південно-Східної Азії. Деякі види культивували в Закавказзі як лікарські рослини. Назва роду походить з арабської мови, в перекладі з якої воно означає «гіркий».

Алое - рід сукулентних рослин родини асфоделевих.  Представники — багаторічні трав'янисті рослини з довгими гладкими м'ясистими листками, вкритими по краю шипами. Квітки червоні або жовті, зібрані у верхівкову китицю.

Лікувальні властивості Алое були відомі ще в Стародавньому Єгипті та Китаї. Перше письмове свідоцтво про лікарські властивості алое було виявлено в  — давньоєгипетськомудокументі, котрий датується 1500 р. до н.е.  Алое справжньому, як втім пізніше й іншим видам, приписувалися магічні властивості. Звичай народів Близького Сходу вішати гілки алое над входом у будинок нібито сприяє довгому життю і процвітанню мешканців будинку. Це, очевидно, пов'язано з тим, що алое без води та ґрунту може жити протягом декількох років. Цей звичай був відомий у древніх Ассирії та Вавілонії ще 2000 років тому. У Єгипті він зберігся до теперішнього часу. У медицині використовують листки і сік. Ліки з нього вживають при захворюваннях очей, астмі, хворобах шлунка. Свіжий сік і потовчені листки прикладають до ран, опіків, відморожених місць.

Всі види алое потребують гарного дренажу. Підживлюють весною та влітку в період зростання комплексним добривом для кактусів. Пересаджують щорічно, або через рік по мірі зростання. Розмножують алое насінням, живцями, бічними пагонами.

Бегонія.

                   

    Великий рід бегоній включає близько тисячі  видів, більшість – вихідці із теплих та вологих лісів Індії. Свою назву дістали на честь любителя і збирача квітів М. Бегона, який жив близько 300 років тому.

     Ця рослина із напрочуд гарним листям привернула увагу і оселилась у багатьох країнах. Для всіх видів  характерне асиметричне, у багатьох покрите дрібними волосинками листя. Ця рослина дуже гарно цвіте, через що і цінується серед інших кімнатних рослин.

     Бегонії своїм цвітінням милують око людини цілий рік. Вони характеризуються багатющою гамою кольорів: від білих до різних відтінків жовтого, рожевого, червоного, жовтогарячого та інших .

Навесні і влітку бегонії потрібно виставляти на яскраве світло, але затіняти від прямого сонячного проміння. Вони добре ростуть при температурі близько 150С, підливати слід 1-2 рази в тиждень, а якщо жарко — то й частіше. У жовтні кількість поливів зменшується, а в листопаді зводиться до мінімуму, щоб рослина могла перейти у стан спокою. Бегонії з опушеними листками не можна обприскувати, оскільки, потрапляючи на листя, вода може залишати бурі плями. Рослини нормально цвітуть при хорошому провітрюванні й освітленні кімнати.

Навесні, не раніше квітня, пересаджують в горщики з пухкою поживною суміщу з листової та дернової землі, перегноя, торфа і піска (3:0,25:0,25:1:1). Влітку треба підживлювати органічними та мінеральними добривами один раз на 10-12 днів.

Хлорофітум         

      

       Хлорофітум належить до родини лілійних. Батьківщина хлорофітума  - Південна Африка.

     Багаторічна розеткова рослина з бульбоподібний потовщеними коренями. Листя до 60 см довжиною і 3 см шириною, вузьколанцетні або лінійні, поступово звужені до основи і до верхівки, жолоби, з негострим кілем з нижньої сторони, ясно-зелені, голі. Квітконоси до 20 см висотою, виходять з пазух листя, що гілкуються, несуть по всій довжині дещо гроноподібних суцвіть з 2-6 зеленувато-білих, дрібних квіток. Плід - трьохгнізда коробочка

      Температура помірна. Взимку не нижче 18°С. Звичайно невибагливий хлорофітум не загине при несприятливих температурах, але це обов'язково позначиться на його зовнішньому вигляді. Від холодних протягів, біля не утепленого вікна шкодять рослині.

     Яскраве розсіяне світло. Добре росте біля східного або західного вікна. Може рости і на північному вікні, але в дуже темному місці рослина втрачає декоративну привабливість. На південному вікні потрібне притінення.

     Полив рясний з весни до осені. Грунт повинен бути весь час вологим. Помірний взимку. Проводять поливання удобрення 1 раз на 2 тиждні з березня до серпня комплексним добривом для декоративно-листяних рослин.

Влітку час від часу листя корисно обприскувати і влаштовувати теплий душ. Обов'язкове обприскування, якщо рослина міститься поряд з опалювальною системою.

    Розмноження вкоріненням дочірніх розеток, а також розподілом при пересадці.

     Пересадка щорічно в лютому - березні. Крупні рослини або старі пересаджують через два роки, але підгодовують щорічно. Грунт - 2 частини дернової, 1 частина перегнійної, 1 частина листової землі і 1 частина піску. Хлорофітум має великі товсті корені, якщо вони розростаються, то горщики тріскаються біля дна. Тому хлорофітуму дають просторий посуд.

Хлорофітум - рекордсмен рослинного світу з очищення повітря: його ефективність перевершує спеціально створені з цією метою технічні пристрої. Вчені проводили всілякі досліди й дослідження. Наприклад, помістили в спеціальну невеличку камеру рослини кількох видів і, добре освітивши її, закачали туди гази, що забруднюють повітря. Міряючи потім поглинений рослинами об’єм газів, вони виявили найбільш «працездатні». Таким чином з’ясувалося, що за одну добу хлорофітум повністю очищає повітря дослідної камери від усіх шкідливих домішок. З якихось, поки що невідомих, причин ця рослина асимілює шкідливі гази з феноменальною швидкістю. Одного хлорофітуму цілком достатньо для ослаблення впливу окисів азоту в приміщенні, де горить газ. Тому на кухні, що оснащена газовою плитою і є потужним джерелом формальдегідів, корисно вирощувати хлорофітум. Додаткове використання фільтрів, вміщених у грунт, ефективніше ліквідує шкідливі домішки в повітрі. Так, наприклад, введене в горщик із рослиною активоване вугілля помітно посилює очисні властивості хлорофітуму. 

Сансевієрія чи щучин хвіст («тещин язик»)

Рослина-змія, язик тещі, — у цього зеленого куща багато народних назв. Він ефективно очищає повітря, збагачуючи його киснем.

Ця недорога рослина навіть увійшла у список NASA 12 найкращих природних очищувачів повітря.

В народі давно це невибаглива рослина називають тещин язик. Може тому, що листя його досягають декількох десятків сантиметрів, а може завдяки невгамовній спразі до життя, яку неможливо викорінити ні зниженою вологістю, ні рідкісними поливами, ні затененностью. Сансевієрія є лікарською рослиною завдяки вмісту великої кількості сапонінів, які мають жовчогінну, проносну, відхаркувальну, протизапальну дію. А ще відомо, що «тещин язик» є потужним очищувач повітря, рекомендована для приміщень з великою кількістю людей.   Незважаючи на свою простоту, корисне для дому рослина. Невибагливо, відмінно росте і на сонці, і в півтіні. У мене найкраще стала рости на східному вікні — і світло є, і від прямих променів захист.
Плюси: відмінно поглинає запахи, рекомендується ставити на кухні. Якщо поруч розмістити герань — завжди свіжий запах на кухні забезпечений. Генератор кисню — друге ім’я цього чудового рослини. До того ж сансевієрія здатна підвищувати імунітет , охороняти від застуди, охороняти від атмосферних перепаді

Золотавий епіпремніум

Він також є у переліку NASA і має видатні здібності до очищення повітря, тож здоровий сон вам забезпечить. Епіпремніум росте каскадом і його листя може гарно оповити меблі.

Він потребує небагато уваги і меншої кількості світла, тому його варто обирати заклопотаним людям.


Монстера

   Дуже гарні листки — великі і розрізні. Може виростати великим, розлогим кущем, любить вологу. Дуже красива для декору приміщення. Листя потрібно протирати частіше, так як монстера збирає на себе весь пил з навколишнього повітря.
Плюси: добре очищає повітря, а також зволожує його. Активує мозкову діяльність, тому хороша для офісних приміщень. Також плюсом цієї рослини є його здатність згладжувати конфлікти, нейтралізувати людський «вампіризм» і фільтрувати негативні емоції. У поєднанні з дуже позитивною геранню може скласти відмінний тандем для будь-якого приміщення.
Мінуси: сік рослини отруйний, необхідно тримати подалі від дітей і акуратно з ним спілкуватися.
Порада: монстера буде ідеальна для віталень і інших загальних кімнат, так як привносить спокій, гармонію і позитивну активну енергію.
Народні прикмети: Не добре тримати монстеру в спальні, вночі висмоктує енергію з сплячих. Але, тим не менш, монстера також витягає з людини і всю шкідливу енергетику. Якщо болить голова, потрібно сісти на кілька хвилин під монстеру і вона помітно полегшить стан.
Порада: відмінно тримати цю рослину в кімнаті хворих діабетом і гіпертонією . Входить у десятку найбільш корисних для людини рослин.


Грошове дерево (толстянка)

Рослина не примхлива. Поливати вчасно, та розмовляти з ним ласкаво — йому більше і не потрібно нічого.
Плюси: очищає повітря, знімає втому, всілякі стреси, і в цілому поліпшує енергетичний стан людини.
Порада: якщо дерево скинуло листя — значить, полив був недостатній, або поливали холодною водою. Щоб сформувати деревце, потрібно спочатку відщипувати бічні відгалуження, а потім — верхівку. Таким чином, ви зможете сформувати даний міні-дерево.
Народні прикмети: сама назва « грошове дерево »говорить про його призначення для фінансового успіху в сім’ї. Вважається, що найкраще рослина садити в червоний горщик, і класти туди монетки. Мої знайомі в гілки рослин кладуть великі купюри, і стверджують, що тому у них гроші завжди водяться. Спробувала — начебто запрацювало! Треба ще додати їй в компанію плектрантус — кажуть, що така дружба посилює грошовий ефект. А якщо вже у вас розквітне толстянка (що буває вкрай рідко ») — то на вас звалиться величезне багатство

Гібіскус (китайська роза)

Це досить витривала рослина і не дуже вимогливо до вирощування в домашніх умовах. Зростає дуже швидко. При належному догляді має рясне цвітіння, буває, що зацвітає навіть взимку. Найголовніше, що необхідно гібіскусу – це яскраве освітлення, постійний полив і обприскування квіток.Розміщувати його бажано у місці, захищеному від вітру, але ретельно освітленому. Періодично вімагає прикормки: протягом усього часу вегетації приблизно 1 раз у 14 днів у поливну воду додають мінеральне добриво. Спочатку весни разом з пересадкою квітка підрізають, це допомагає галуження рослини.

Гібіскус кімнатна рослина, яке необхідно постійно обприскувати і поливати. У літній час можна двічі в день, а навесні досить одного разу. Взимку, як правило, полив зменшують, а під час вегетації рясно поливають. Земля постійно зобов’язана бути в світові вологою і розпушеному. Поливати гібіскус бажано м’якою і відстояною водою.

Рослина віддає перевагу розсіяне природне освітлення. У літній час його бажано розміщувати на східному або західному підвіконні. Якщо вікна розташовані з південної сторони, то краще встановити гібіскус подалі від вікна або захистити рослину від прямих променів сонця, закривши його тканиною. У теплу пору гібіскус можна виставляти на вулицю, але потрібно захищати від вітру і прямих сонячних променів.

Найбільш підходяща температура для гибискуса під час активного росту 17-24 С.

Сенполія (фіалка кімнатна) – багаторічна трав’яниста компактна рослина з гарними різнокольоровими квітами, з овальним темно або світло зеленим листям, зібраним у прикореневу розетку із родини геснерієвих.

На сьогоднішній день налічується декілька тисяч гібридних видів фіалок, у природному середовищі сенполіяросте у тропічних і субтропічних околицях Південної Америки, Африки, Азії, Австралії і досягає розміру до 30 см висоти.
Назву квітка отримала завдяки одержимому квітникареві, колекціонерові орхідей Ульріху фон Сен-Полю, у XIX ст., який мандрував у джунглях Сх. Африки у пошуках нових видів рослин і натрапив на невідому квітку, яка була названа на його честь.

Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см. Існують також і ампельні види сенполії, які мають розгалужене стебло і кілька розеток. Завдяки безлічі гібридних видів фіалок ми можемо обрати рослину за кольором і формою квітки. При правильному догляді ці красиві квіти будуть милувати Ваше око своїм довготривалим цвітом/

 

Фіалки досить стійкі рослини і можуть витримати значне зниження температури взимку. Температура повітря, весна – осінь повинна бути від 18 до 24 градусів С, а у зимку може бути знижена до 10-15 градусів С (рослину при таких умовах перебуває у стані спокою, тобто сповільнюється або призупиняється ріст, обов’язково скорочуємо полив і не підживляємо). Для нормального росту і розвитку фіалки допустиме коливання у 2-3 градуси між денною та нічною температурою. При температурі 20-24 градуса фіалка добре цвіте, щоб цвітіння у дорослої фіалки продовжувалось якомога довше і квіти були великими, знижуємо температуру до 20 градусів С.Для діток, нещодавно відокремлених від материнської рослини, оптимальна температура 23 - 25 ° С.
Підвищення температури до 30-35 градусів С фіалки переносять гірше, квітки дрібніші, деформовані, влітку фіалки краще не виснажувати цвітінням..

Підливати фіалку потрібно по міри висихання землі, в жодному випадку не допускайте переливу, і пересушення землі, краще не долити ніж перелити. Вода повинна бути м’яка, відстояна кімнатної температури. Підливати потрібно дуже акуратно, наливаємо воду під листки, а не зверху, так щоб не залити прикореневу розетку . Іноді потрібно поливати фіалку методом занурення горщика у воду.

Фіалці потрібна висока вологість повітря не менше 50% .Обприскувати Сенполію можна, але дуже акуратно, щоб вода не залишалась на листках. В період цвітіння обприскувати фіалку не можна, попадання води на квіти може призвести до втрати квітів.

Грунт для фіалки повинен бути легким і стерильним. У квіткових магазинах можна придбати готовий грунт для квіткових, також підходить грунт для розсади, а можна приготувати землю і самостійно. Беремо грунт для розсади(2л), більша половина склянки вермикуліту( збільшується кислотність грунту, забезпечує повітрообмін і проникнення кисню до коренів), склянку сфагнуму(має антибактеріальні і дезінфікуючі та протигрибкові властивості, завдяки протигнильній речовині робить грунт легший і повітропроникнений), пів склянки подрібненого дерев’яного вугілля(хороший антисептик, він запобігає гниттю грунту, а також абсорбує солі і покращує структуру ґрунту. Використання деревного вугілля знижує ризик бактеріозних захворювань кореневої системи рослин) 1 скл Перліту - практично нейтральний матеріал, роблячи суміш більш легкою, повітропроникною, пухкою, що запобігає ущільненню грунту. Завдяки цим властивостям у рослини добре розвиваються коренева система і не порушується повітрообмін.

Пеларгонія (Герань) – це напівчагарникова або трав’яний янистий квітка, який відноситься до групи геранієвих. Понад 400 її сортів знаходяться у всіх куточках світу. Свою назву вона отримала назву від греків з-за форми плодів, які схожі на журавлиний дзьоб, а в Німеччині цей квітку називають «носом лелеки».

В Европу пеларгонія була завезена з Африки в 17 столітті. Своєрідний запах, і декоративність рослини завоювали їй велику популярність в аристократичних колах, а після герань почала з’єднання являтися і в садах інших станів. В нашу країну пеларгонія потрапила в 18 столітті, і з цього часу стала улюбленою квіткою практично всіх садівників. Це пояснюється її красивими квітками, активному росту і невибагливістю у догляді.

У природному середовищі налічується близько 250 видів герані. Розробки селекціонерів дозволили створити численні гібриди і сорти, що відрізняються формою, кольором листя і суцвіть.

Забарвлення пелюсток теж відрізняється своєю різноманітністю. Вони можуть бути кольоровими, двоколірними або одноколірними, з облямівкою або без. 

Лікувальні властивості герані

За унікальні цілющі властивості багатьох видів герані, болгар її називають «здравниця». І на насправді, вона відмінно допомагає при багатьох хворобах:

 • Зубний біль проходити, якщо потримати герань не довго в роті;

 • Запалення і відчуття болю при отиті можна зняти розім’ятим листям пеларгонії запашної, якщо закласти їх у слуховий прохід;

 • Настій герані відмінно підходить при стресах і неврозах, а також лікує подагру і простудні хвороби;

 • Прикріплений на зап’ясті лист герані стабілізує тиск;

 • При свербінні, ранах, набряках і екземі використовують ванночки з листя;

 • Аромат цієї квітки усуває дратівливість, безсоння і головний біль;

 • Також рослина допомагає домашнім тваринам при лікуванні вушного кліща;

 • Відвари коріння і листя використовують при хворобі нирок, відкладення солей і діабеті.

Орхідея

Орхідеї досить вимогливі до температурного режиму і поливу. Досвідчені рослинники рекомендують починати з сортів простіше. Але якщо перший квітка прижився в будинку, мікроклімат ідеально підходить не тільки для його зростання, але і цвітіння, то гарантована відданість йому на все життя.

Бегонія Бауера (тигрова)

Різновид бегонії, квіти якої не мають ніякої декоративності. В період цвітіння квітконоси видаляються, щоб не забирали життєві соки у красивих листя. Легко розмножується, швидко росте, потребує регулярної пересадки. Для кращого росту надземної частини бажано, щоб коріння було трохи затісно в горщику.

Папоротеві

Кімнатні папороті вирощуються не тільки завдяки гарною ажурною листі, але і їх невибагливості, спокійному відношенню до півтіні. Часто їх листя використовуються для оформлення букетів. Найбільш популярні папоротеві: венерин волосся, оленячий ріг, аспленіум, орляк, дуже схожий на ростуть у наших лісах папороті, і нефролепис.

Драцена

Нескладний догляд за цією рослиною полягає в наданні достатнього освітлення і рясному поливі. Легка в розмноженні драцена відмінно уживається в будь-яких, навіть самих маленьких приміщеннях. очищає повітря в приміщені, у якому вона стоїть. Видаляє з повітря більше 70% шкідливих домішок, які можуть виділятися з неякісних синтетичних покриттів, лінолеуму і ДСП. Драцени переробляють всі ці шкідливі сполуки, а також знищують половину всіх існуючих мікробів. 
Драцену можна віднести до найпотужніших зелених "фільтрів". Вона здатна поглинати через листя та коріння такі отрути, як ксилол, бензол, формальдегід і трихлоретилен, і знешкоджувати їх.

декоративно-листяні рослини

Невимогливість у догляді, цілорічний пристойний зовнішній вид декоративно-листяних рослин зробили їх популярними не тільки в домашньому квітникарстві. Дуже часто їх можна зустріти в офісах, лікарнях та інших приміщеннях загального користування.

Вікторини, загадки,кросворди

про квіти.

Вікторина «Кімнатні квіти»

Мета. Ознайомити з назвами кімнатних рослин та легендами про

них. Розвивати пізнавальні інтереси, спостережливість,

поповнити знання про походження кімнатних рослин, їх цілющі властивості. Виховувати бережливе ставлення до кімнатних рослин, естетичні смаки, повагу до професії квітникаря.

Обладнання. Тексти запитань, кімнатні рослини, про які йтиме

мова, фотографії кімнатних рослин.

Запитання вікторини.

 1. Відомо, що на мексиканському гербі викарбувані орел, змія, скеля, вода і одна рослина, яка є майже у кожного з нас. Що це за рослина?( актус)

 2. У древніх греків ця рослина була квіткою печалі і смерті. Але в цей же час була вона і символом весни, оживаючої природи . У древніх римлян вона називалася квіткою Юпітера. (Фіалка)

 1. Стародавні греки вважали цю рослину священною, адже за легендою паросток цієї рослини відвернув смерть від самого бога Діоніса. Назвіть цю рослину . (Плющ)

 2. Яку рослину називають рослиною – космонавтом?(Традесканцію)

 3. Існує легенда, що ця рослина в кімнатних умовах цвіте раз у 100 років. Називають її колючим лікарем. (Алое)

 4. Ця рослина відома в народі під назвою «грошового дерева» (Товстянка)

 5. На Гавайях цю рослину вважають національною. Це - одна з найвідоміших рослин родини мальвових . «Квітка чудових жінок» ,- так називають її у Китаї. В перекладі з давньогрецької її назва означає «шток-роза» - прості квітки цієї рослини дуже нагадують шток рози, чи мальви. (Мова йде про всім відомий гібіскус)

 6. Цю рослину називають кімнатним кленом, бо його листки нагадують кленові, а ще – канатником. (Абутилон)

 7. Сік цієї рослини спричиняє сильні опіки та подразнення , але , незважаючи на примхливість рослини, ця «тропіканка» вже давно увійшла в наші інтер’єри. Названа рослина на честь німецького ботаніка . ( Диффенбахія).

 8. Ця рослина здавна перебуває в людській пошані. Інші її назви – смоковиця, фігове дерево. Рослину вважають символом миру, вічного життя, здоров’я і щастя. (Інжир)

 9. Ця рослина була і залишається символом слави та звитяги. Культ її існував ще, мабуть, за доісторичних часів, а зберігся до наших днів. Слово лауреат походить саме від назви цієї рослини. (Лавр)

 10. Ця рослина має запашні квіти, але є отруйною. У культурі вона вирощувалася ще в садах Стародавньої Греції та Риму. Під час розкопок Помпеї були знайдені фрески із зображенням букетів та гірлянд з квітів цієї рослини. (Олеандр)

 11. В давнину цю рослину називали цитроном. Перші згадки про цитрон знаходимо у Теофаста (біля 300 р. до н. е). У другій половині ХVІІІ століття цю рослину було завезено в Москву, а потім в Україну - в місто Умань. (Лимон)

 12. Раніше цю рослину називали “свиняче вухо”. Існує сотні різних її видів, які поділяють на три групи. Вже у 18 столітті ця рослина була однією із популярних рослин. З того часу інтерес до неї не зменшується. (Бегонія)

 13. Дихоризандра у народі називається живий волос, кукурузка. Рослина стає лікувальною після того, як на ліаноподібних відростках утвориться не менше дев’яти відростків – вусів. Яка ще народна назва існує у цієї рослини? (Золотий вус)

16. Дуже декоративна рослина - вічнозелене дерево з тонкими звисаючими гілками. Різновид фікуса. (фікус Бенджаміна)

17. Ця рослина добре відома під назвою «щучий хвіст». За довжину листків у багатьох країнах цю рослину називають «тещин язик», а за поперечні смуги – «зміїна шкіра». Яка літературна назва цієї рослини? (Сансев’єра)

18. Про здатність цих рослин захищати від електромагнітного випромінювання комп’ютерів, телевізорів та іншої техніки складено легенди. Вони нейтралізують злість і гнів, заспокоять, допоможуть не концентрувати увагу на переживаннях (Кактуси)

19. Ця рослина більш відома в Україні під назвою «калачики». Вона вбирає в себе чад, вологу, освіжає затхле приміщення. Попутно допомагає зняти внутрішню напругу. (Герань, пеларгонія)

20. Рослину вважають хорошим очисником повітря від різних хвороботворних мікроорганізмів. За добу рослина може знищити біля 80% хвороботворних мікроорганізмів, які знаходяться в приміщенні. (Хлорофітум чубатий)

21. У назві цієї рослини відображений страх, який вселяють людині ці ліани зі своїм величезним листям і повітряним корінням, що химерно переплітається. (Монстера)

22. За свою властивість квітнути в грудні рослина зигокактус отримала головне народне прізвисько - декабрист. А друге прізвисько - Варварина краса - йому дали знову ж таки з-за цього місяця: у грудні православні відзначають свято св.Варвари. Як іще називають цю рослину? (Різдвяник)

23. Ця рослина має понад 4000 квіток, але після цвітіння гине. Її сік містить понад 10% цукру, з нього виготовляли патоку і цукор. Індіанці їли цю рослину сирою, печеною і вареною, з неї виготовляли спирт і папір, мило та волокно сизаль. (Агава)

 Кросворд "Квіти - рослини"

По горизонталі:

1. На тонких бринять стеблинках

Між травинок і пеньочків

Сині-сині, звуться дзвінко

Лісові квітки ... (Дзвіночки).

2. Стоять у лузі сестрички:

Золотенькі очка, біленькі вії. (Ромашки)

3. Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті. (Лілії)

4. Лікувальну силу маю,

Жовтим цвітом розцвітаю.

Називають — ключ весни.

Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)

5. Поле вбралося в обнову,

Сукню одягло бузкову,

І над нею залюбки

Цілий день гудуть бджілки.

Пречудово в літню днину

Зацвітає ... (Конюшина).

6. Цвіте синьо, лист зелений.

Квітник прикрашає.

Хоч мороз усе побив —

Його не займає. (Барвінок)

7. Фіолетова, рожева, синя квітка ця.

А яка вона духмяна, ароматна, запашна! (Фіалка)

8. В чистім полі він росте:

На високих ніжках,

В зелених панчішках,

Квіточки блакитні,

Оченьки привітні. (Льон)

9. Червона, солодка, пахуча, росте низенько, до землі близенько. (Суниця)

10. Я перший розцвітаю серед гаю

І білий, наче сніг, я колір маю.

Хто я? Відгадайте!

Ви мене не ображайте.

Не зривайте, не топчіть,

Хочу довго-довго жить.

Тож хто я? (Підсніжник)

11. Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло.

Згодом стало біле- біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

По вертикалі:

1. На просторах поля золотого

Сині зірочки тремтять.

Мов шматочки неба голубого,

Виграють, виблискують, горять. (Волошка)

2. Повна діжка жита п’ятачком накрита. (Мак)

3. Золотисте ситечко

Покотилось в літечко.

Загляда в віконечко,

Наче справжнє сонечко. (Соняшник)

4. Цвіте травневою порою,

Її знайдеш в затінку лісовому,

На стебельці, як намистинки в ряд,

Квіти духмяні висять. Хто я? (Конвалія).

5. Весною перша прокидається.

А злюща! Жалиться, кусається.

Як добре кип’ятком ошпариш —

Зелений борщ із неї звариш. (Кропива)

6. Ці квітки такі, мов те небо голубе,

Тоненькі, тендітні, ласкаві вони.

Послухай, як срібно дзвенить голосок:

Не треба, не треба зривати квіток. (Пролісок)

7. На стеблинці волохатій

Шість пелюсток лікувальних.

Гарна квітка — навіть в сні.

Хто я? (Сон-трава)

8. Я — ніжно-біла квітка весняна.

В середині гаряче серце пломеніє,

І довге листячко моє

Легенько вітер колихає,

Чудовий аромат квіток моїх

Усюди розвіває.

Хто я? Відгадайте. (Нарцис)

Вікторина «Чи знаєте ви квіти?»

1.    Яку квітку називають королевою квітів? (Троянда)
2.    Назвіть улюблені квітки таких країн:
— Індія (лотос);
— Китай (піон);
— Японія (хризантема);
— Італія (ірис);
— Болгарія (троянда);
— Голландія (тюльпан);
— Україна (волошка, мальва, чорнобривці).
3.    Які квіти розкриваються лише вночі? (Матіола, декоративний тютюн)
4.    Назвіть, які квіти ніколи не бувають у природі:
— синіми (гвоздика, троянда, шавлія, ромашка, гладіолус, календула, жоржина, лілія);
— червоними (дельфініум, волошка).
5.    Що символізують такі квіти:
— лілія (чистота);
— фіалка (скромність);
— айстра (журба);
— незабудка (пам’ять);
— мак (молодість);
— гвоздика (вірність);
— троянда (кохання);
— волошка (ніжність);
— жоржини (новини);
— барвінок (вічне кохання);
— білий бузок (самотність).
6.    Яку квітку в Америці називають квіткою богів? (Чорнобривці)
7.    Яку квітку першою взяли під охорону? (Едельвейс, 1878 р. у Швейцарії)
8.    Яка квітка вважалася священною в Стародавньому Єгипті? (Лотос)
9.    Які квіти «плачуть» перед дощем? (Бальзамін, монстера, кали, плакуча трава)
10.    Назвіть традиційні квіти українського віночка? (Барвінок, мак)
11.    Які квіти використовують у парфумерії? (Троянда, конвалія, ірис)
12.    Що означає назва «айстра»? (Зірка)
13.    Назвіть народні назви таких квітів:
— ірис (півники);
— гладіолус (косарики);
— примула (ключики).
14.    Чому одну з ранньовесняних рослин назвали мати-й-мачуха? (Листки цієї рослини зверху блискучі та на дотик холодні, знизу поверхня листка вкрита м’якими ніжними волосинками. За таку будову листка в народі назвали нижню частину — «мати», верхню — «мачуха»)
15.    Яка з квіткових рослин найменша? (В Україні — ряска, водяна рослина; у світі — вольфіл, теж водяна рослина)
16.    Яка рослина є символом тріумфальної перемоги? (Лавр)
17.    На державному прапорі якої країни зображено кедр, а на прапорі якої — листок клена? (Кедр — на прапорі Лівану, листок клена — на прапорі Канади)
18.    Національною емблемою якої країни є квітка хризантеми? (Японії)
19.    Чому гіацинт називають квіткою дощів? (Гіацинт швидко зацвітає після теплих весняних дощів)
20.    Які рослини цвітуть найдовше і скільки днів? (Орхідеї цвітуть 90 днів)
21.    Чому в одних квіток первоцвіту стовпчик маточки короткий, а в інших довгий? (Щоб запобігти самозапиленню квіток)
22.    Квіти яких рослин цвітуть лише один день? (Квасенції, тигрідії)
23.    З яких квітів виготовляють ефірну олію? (Троянда, жасмин, конвалія, фіалки, лаванда)
24.    Які квіти широко використовують у медицині з лікувальною метою? (Конвалія, наперстянка, строкатка, мальва)
25.    Назвіть перші весняні квіти. (Підсніжник, первоцвіт, фіалка, медунка, сон-трава) 
26.    Назвіть рослини, квіти яких мають сильний і приємний запах. (Троянда, матіола, левкой, запашний горошок, резеда)
27.    Суцвіття яких рослин називають кошиком? (Ромашки, айстри, соняшника декоративного)
28.    Чи є квіти, що пахнуть медом? (Алісіум)

висновок: 

  Старовинна китайська традиція говорить про те, що кожна освічена людина повинна оволодіти 7 науками.

Одна з них – квітникарство. Квіти можуть не тільки покращувати настрій , а і енергетику людини. Будь – яке приміщення без кімнатних квітів здається нам холодним та непривітним. Рослини очищують повітря та наповнюють дім життєвою енергією. 

В повітрі наших квартир та офісів знаходиться величезна кількість мікроорганізмів і шкідливих речовин. Ми дихаємо випарами з вулиці та ввімкненої техніки, нікотином, пластиком та іншими шкідливими речовинами. Виправити цю ситуацію допоможуть корисні кімнатні рослини. Вони прикрасять інтер'єр і принесуть частинку природи у ваш дім, з ними ви будете насолоджуватися чистим, ароматним повітрям. Завдяки їм, осінні депресивні і застудні періоди не зможуть проникнути у ваш будинок.

Наприклад на кухні, підійде всім відомий хлорофітум – він очищає кімнату від шкідливих газів та запахів лише за кілька годин. Оздоровити повітря допоможуть також монстера, аспарагус, алое, спатіфіллум. Пеларгонія врятує від головного болю. Крім того, вона знижує артеріальний тиск і забезпечує міцний сон. Періодично ці рослини треба виносити на свіже повітря, щоб вони відновилися.

Якщо у вашій квартирі душно, а взимку ще й сухо, виростіть сансевьєру. Це справжня фабрика з виробництва кисню. Крім того, вона захистить від шкідливих речовин, що виділяються з пластику, лінолеуму, та лаку меблів.  А допоможуть зволожити і наситити повітря киснем  фікус Бенджаміна. Якщо ви працюєте за комп'ютером, поруч з кондиціонером, принтером, ксероксом, то мабуть вам доводиться відчувати сильну втому, а іноді слабкість і головну біль, до кінця дня. Поставте кактус .  Якщо ви багато працюєте за комп'ютером та спілкуєтесь з людьми - влаштуйте собі куточок відпочинку, де будуть рослини з листям різних відтінків (фікус, Диффенбахія). Споглядання за ними допоможе вам заспокоїтися, зніме втому очей, і скоро ви зможете продовжити роботу з новими силами.  

Від мікробів захистять: цитрусові. Від формальдегідів та фенолів, що виділяються з нових меблів, позбавлять драцена, хлорофітум, алое.

 У кожному будинку є такі місця, в яких через деякий час погіршується самопочуття, з'являється депресія. Це геопатогенні зони, людині в таких зонах довго перебувати не можна. В таких місцях рекомендується розмістити рослину, яка буде забирати на себе негативну енергію: пальму, фікус.  
Вберегтись від комарів, москітів, та мух допоможе евкаліпт. Вони не виносять його своєрідний аромат.

Подружіться з кімнатними рослинами, забезпечте їм найкращі умови для росту і розвитку, і вони обов'язково вам віддячать. 

Квіти завжди. приносять людям красу, радість, задоволення, здоров'я, естетичну насолоду.

Я сподіваюсь, що, отримавши всю цю інформацію, ви ще більше полюбите наших скромних зелених друзів - кімнатні рослини. І вони уже не знемагатимуть від спраги на ваших підвіконнях, а будуть бадьоро зеленіти й цвісти, обдаровувати вас своїми приємними плодами, чарувати запашними та яскравими квітками. Бережіть рослини.

  Участь у озелененні та благоустрої території шкільного подвір‘я та класних кімнат КардашинськоїЗОШ І-ІІ ст.,беруть учні, класні керівники,батьки.     

Учні всіх вікових категорій працюють над озелененням своїх класних кімнат та шкільних коридорів.

 

        

   

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.