Фрагмент уроку (підручник з математики 1 клас С.О. Скворцова)
Тема: Число і цифра 6
Мета: формувати в учнів поняття числа як кількісної характеристики класу скінченних еквівалентних множин, формувати поняття про число 6; учити писати цифру 6, співвідносити число предметів і цифру, розвивати мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: підручник з математики 1 клас С.О. Скворцова, Роздатковий матеріал: (трикутники, кружечки..), цифра-шершавичка, роздруковані цифри від 1 до 6 для дидактичної гри.
Хід уроку
ІІІ. Формування нових знань і способів дії
Сьогодні ми вивчатимемо число 6. Давньогрецький математик і філософ Піфагор вважав число 6 дивовижним. Числа 1, 2, 3 — це три послідовні числа, і при їх додаванні одержимо 6.
Перевіримо це: покладіть 1 кружок ліворуч і 3 кружки праворуч; в центрі — 2 кружки. Усього — 6!
Також тіло людини має шість частин: голова, тулуб, дві руки й дві ноги...
Що можна сказати про кількість трикутників, чотирикутників, кругів які перед вами? (підручник ст. 23 завдання 3)

(Трикутників стільки ж, скільки чотирикутників... Усіх фігур порівну)
Закрийте рукою трикутник праворуч. Скільки залишилось трикутників? Що треба зробити, щоб трикутників стало стільки ж, скільки прямокутників?
(Треба додати 1 трикутник)
Число, яке позначає в даному випадку кількість трикутників, квадратів і кругів,— це число 6. Число «шість» на письмі позначається цифрою 6. Уважно розгляньте друковану та рукописну цифру 6. На що вона схожа?

Із яких елементів вона складається?
«Цифра 6 — немов замок:
Знизу круг, вгорі гачок».
Повчимося писати цифру 6.
А зараз ви уважно подивитесь як я буду писати цифру 6 на дошці.
Перед вами є «цифра-шершавчика», потрібно провести по шершавій поверхні пальчиком.
А тепер закрийте очі і знову проведіть пальчиком.
Згадуємо вірш про цифру „шість” і прописуємо її у повітрі
«Цифра 6 — немов замок:
Знизу круг, вгорі гачок».
Зараз записуйте цифру 6 в зошитах, спочатку по пунктирних лініях, а потім самостійно.
Полічіть числа (підручник ст. 23, завдання 2)

1–6 у прямому та зворотному порядках. Розгляньте числовий промінь, поданий у завданні. На числовому промені числа розташовують за порядком — від меншого до більшого. Перевірте, чи всі числа на промені стоять на своїх місцях.
Після якого числа розташоване число 6?
Що підказує стрілочка між 5 і 6? (Щоб одержати 6, треба попереднього до нього числа 5 додати 1) Отже, 6 — це 5 і 1, тобто 6 = 5 + 1.
Назвіть наступне число до числа 6. Як одержати 6 із 7? (Від наступного числа 7 відняти 1)Отже, 6 — це 7 без 1, тобто 6 = 7 – 1.
Групове завдання
Дітки, перевірте чи правильно позначено кількість точок на доміно і кількість елементів у множинах.

Гра «Утвори числовий ряд»
Грають дві команди, в кожного учня є картки з цифрами від 1 до 6, за моїм сигналом команди мають утворити числовий ряд зліва направо (потім справа наліво)Фрагмент уроку (підручник з математики 1 клас С.О. Скворцова)
Тема: Число і цифра 6
Мета: формувати в учнів поняття числа як кількісної характеристики класу скінченних еквівалентних множин, формувати поняття про число 6; учити писати цифру 6, співвідносити число предметів і цифру, розвивати мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: підручник з математики 1 клас С.О. Скворцова, Роздатковий матеріал: (трикутники, кружечки..), цифра-шершавичка, роздруковані цифри від 1 до 6 для дидактичної гри.













