Формування загальнолюдських цінностей у дітей

Опис документу:
Стаття розкриває організацію роботи з педагогами та батьками з формування загальнолюдських цінностей на засадах творчої спадщини В.О.Сухомлинського у ДНЗ до 100 – річчя від дня народження видатного українця, славетного педагога – гуманіста, мислителя і дитячого письменника В.О. Сухомлинського. До статті додається розробка тренінгу "«Формування ціннісних орієнтацій на засадах педагогіки кордоцентризму В. Сухомлинського» з метою використання у роботі педагогами для формування людських

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дошкільний навчальний заклад №12 «Ромашка»

ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ У ДІТЕЙ

Петренко О.Є.,

вихователь ДНЗ №12

Ніжин – 2020

Василь Сухомлинський, видатний українець, славетний педагог – гуманіст, мислитель і дитячий письменник, віддав своє серце дітям. Справі навчання, виховання, гармонійного розвитку гуманної особистості він присвятив самовіддану і титанічну працю. Він створив авторську систему гуманістичних поглядів, що стали органічною складовою розвитку сучасної освіти й педагогічної науки в Україні, в якій все зосереджено навколо дитини – людини.

Основними завданнями освіти на сучасному етапі є виховання компетентної, соціокультурної особистості, у якої сформовані загальнолюдські цінності, яка шанує історію та культуру свого народу, яка примножує його здобутки, передає його досвід, поважає культуру та історію інших народів. Саме на реалізацію завдань полікультурної освіти, окреслених Концепцією національно-патріотичного виховання, що визначені Базовим компонентом дошкільної освіти спрямована діяльність педагогічного колективу закладу дошкільної освіти №12 «Ромашка».

Лише творчий колектив педагогів-однодумців реалізує поставлені освітою завдання, а впровадження ідей Василя Олександровича робить цей процес творчим. Досвід В.Сухомлинського подорожуючи світом, як і його творчі здобутки, перекладені різними мовами, птахом оселився у Саду творчості закладу дошкільної освіти №12 «Ромашка». Краса квітки у цьому саду не могла з'явитись без кропіткої роботи колективу, розквіт якої відбувся ще у 2000 році. Саме після відвідування шкіл та садочків Кіровоградщини , меморіального музею В.О.Сухомлинського народилась ідея про впровадження педагогіки Великого Добротворця у нашому закладі. Дороговказом до втілення ідей стали вибрані твори В.Сухомлинського і його вислів «про квітучий сад троянд», який педагог порівнював із досвідом роботи: «Передусім потрібно вивчити грунт свого поля, додати те, чого у ньому не вистачає. Підготувати цей грунт, а потім вже пересаджувати, неоголюючи коренів». З того часу розпочалась робота над пересаджуванням «квітучого куща троянд», яка продовжується у теперішній час і, переконані, ніколи не втратить своєї актуальності у освітньому процесі нашого закладу.

Восени 2018 року в Україні та світі відзначали 100-річчя Василя Олександровича Сухомлинського – видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча, автора багатьох педагогічних праць, колишнього директора Павлиської середньої школи. У Ніжині проходила низка заходів, приурочених ювілейній даті.

            25 жовтня 2018 року на базі будинку дітей та юнацтва, ліцею та ДНЗ № 12 проведено міську конференцію «Погляд у майбутнє Нової української школи крізь призму ідей Василя Сухомлинського». У конференції взяли участь представники Управління освіти Ніжинської міської ради, представник кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, викладачі НДУ ім. М. Гоголя, представники батьківської громадськості, методисти ММК, директори й заступники директорів з навчально-виховної, виховної роботи, педагоги закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти. 

          Учасники конференції проаналізували як співзвучні компоненти Нової української школи та ідеї Василя Сухомлинського. Науковці, педагоги, батьки, які взяли участь у полілозі, висловили власні точку зору щодо упровадження ідей великого педагога, проте були одностайні у тому, що через поєднання теоретичних узагальнень з багатим практичним досвідом педагогічна спадщина Сухомлинського В.О. й досі не втрачає своєї актуальності та значущості.

        Учасники конференції мали змогу переглянути фільм про життєвий та творчий шлях В.О.Сухомлинського, ознайомитись з матеріалами тематичної виставки, відвідати майстер-класи у тематичних локаціях.

      25 жовтня у рамках міської конференції «Погляд у майбутнє Нової української школи крізь призму ідей В. О. Сухомлинського» на базі ЗДО №12 «Ромашка» відбувся тренінг  «Формування загальнолюдських цінностей у дітей», активну участь в якому взяли вихователі закладів дошкільної освіти, керівники шкільних методичних об'єднань  вчителів початкової школи та батьки вихованців.

         Педагогічний колектив та вихованці закладу презентували  пріоритетний напрямок роботи  щодо організації освітнього процесу на засадах ідей В.О.Сухомлинського,  творчий доробок щодо формування загальнолюдських цінностей у дошкільників.  У тренінгових групах  педагоги та батьки  створювали «ромашки та соняшники  цінностей», а також важливу для сьогодення Книгу життєвих  цінностей на основі реалізації завдань  БКДО, ДСПО, цінностей родинного виховання, творчої спадщини  В.Сухомлинського. Учасники тренінгу опанували методикою проведення  психологічних етюдів, спрямованих на подолання дитячого негативізму та агресивності,  наповнення дитячих сердець  добром, любов'ю, чуйністю, аналізу творів В. Сухомлинського, спрямованих на виховання совісті з використанням методики «Ромашка Блума»,   аналізу цінностей, закладених в основу     колискової  пісні.         

Ідеї Нової української школи – дитиноцентризм, педагогіка співробітництва, компетентність, проблеми  наступності  у формуванні ціннісних орієнтацій  у  сім'ї,  садку та  школі   на засадах педагогіки кордоцентризму  В.Сухомлинського стали лейтмотивом творчої зустрічі, ще раз переконали в тому, що серця педагогів, як і серце В.О.Сухомлинського,  світяться любов'ю до  дітей. А особливо щемною була акція милосердя щодо збору коштів на лікування хворою дитини, адже турбота – одна з головних загальнолюдських цінностей.

Додаток

«Формування загальнолюдських цінностей у дітей»

Тренінг для вихователів, батьків вихованців закладів дошкільної освіти та вчителів початкової загальної освіти.

Мета: розвивати творчу уяву, усвідомлення поняття „цінність”, її сутності та значущості; спонукати учасників щодо визначення власних життєвих цінностей; активізувати мислиннєву діяльність вихователів щодо обраної професії, її цінності, очікування; систематизувати та порівняти родинні цінності, цінності визначені БКДО та ДСПО,  окреслити спільне та відмінне, виокремити наступність у формування людських цінностей між садком та школою, збагатити знання педагогів про цінності через призму ідей В.Сухомлинського.

ХІД ТРЕНІНГУ

Директор: Жила собі на Землі Людина. Навчалася, трудилася, до школи ходила, свою землю любила… Вирішила Людина красу довкілля людям подарувати – учителем стати. У добрі та радості Людина виховувала гарних красивих людей, здатних нести у світ мир, добро, красу.

Методист: Тією людиною був… Василь Олександрович Сухомлинський, 100-річчя від дня народження якого ми святкували у вересні цього року. У вересні, коли діти йшли до школи, душа його полинула у вічність, залишивши глибокий слід на землі.

Вересень квіти зібрав

Скрізь, де вони пломеніли.

Тихо пройшов і поклав

х на високій могилі.

В ній Сухомлинський лежить,

Вчитель народний по праву,

Як нам його не любить –

Він наша гордість і слава.

Вчитель, герой і поет,

З серцем палаючим Данко.

Справжній поет – гуманіст

Щастя творив до останку.

Він залишив назавжди

Слід після себе у світі.

Слід той не може змести

Славне й величне 100-ліття.

Покладання квітів до портрета В. Сухомлинського

Пісня «Учителю»

Візитка закладу

Доброго ранку!- мовим за звичаєм.

Доброго дня ! - притсутнім ми зичимо!

У ромашковім раї усіх щиро вітаємо,

У Сад ідей Василя Олександровича закликаємо!

Сухомлинський- письменник, казкар і учитель.

Відомо про це усім нашим дітям.

Лунають казки у Палаці дитячому.

Вони – Джерело ідей для вихователів.

Найдорожчий скарб у садочку плекаємо-

Маленьку Людину мислити і жити навчаємо,

Загальнолюдські цінності прививаємо:

«Жити у злагоді і любові»- заповідаємо.

Він Добрий Геній Джерела живої думки

І культу Людини, любові до життя,

Культу Матері і Батьківщини,

Слово рідне нас любити закликав.

Не одне сторіччя будуть актуальні його праці:

Листи, казки, оповідання, наукові видання.

У світі не втрачають актуальність

Його ідеї, що випередили час.

Є імена, які зорею сяють…

Є серця, що згоряють до останку від любові до дітей…

«-Як Сухомлинський,- ми педагогів закликаєм,

Творцями будьте Живої Думки у вогнищі його ідей!»

Щоб привітати дорогу гостину

Давно вже зачекались малюки-

Ромашки нашого зоряного Саду,

Що надихають нас до творчості завжди!

Пісня «Садок» РОМАШКА

Як нам весело в садочку

Тут чекають у рядочку

Наші іграшки чудові,

Виховательки-матусі

Вчать добру нас і любові!

Наш садочок в центрі міста,

Подивіться, як в нас чисто!

І майданчик весь у квітах,-

Тут живуть щасливі діти!

На заняттях ми рахуємо,

З цифрами ми подружилися,

Ліпимо ми і малюємо,

І читаємо, і декламуємо,

І таланти наші тут відкрилися!

Пишемо ми і співаємо!

Це усе тому, що дуже творчих

Вихователів в садочку маємо!

Ми – маленькі патріоти,

Не цураємось роботи,

А вчимося чергувати,

І пташок підгодувати!

Як же нас, малих, навчати?

Зацікавить, розвивати?

Щоб хотіли всі довкола

Йти в нову вкраїнську школу?!

У постійному пошуку в закладі всі:

Діти шукають цікаву стежину навчання,

Директор – спонсорів для процвітання,

Батьки – слова вдячності за умови перебування.

Ну, а педагогічні працівники –

Інноваційні технології розвитку та виховання.

У садочку нині свято!

До нас мудреців завітало багато!

В турботах про діток вони повсякчас,

То ж раді стрічати в «Ромашці» ми вас!

Пісня «САДОЧОК»

Ведуча: - Ось і відбулося знайомство з нашими педагогами та дітьми.

2. Вправа «Знайомство в групах».

Ведуча: - Пропонуємо познайомитись у групах. Перед вами на столах лежать пелюстки. Запишіть на них ваше ім'я та навчальний заклад, в якому працюєте, обов’язково вкажіть цінність, яка вам притаманна. Складіть з пелюсток квітку вашої групи. Назвіть вашу ромашку, відповідно переважної більшості цінностей на її пелюстках.Презентуйте її назву (регламент 2 хв.)

Виконання завдання.

- Надаємо слово представникам І групи.

- Представники ІІ групи запрошуємо презентувати Вашу квітку.

- Запрошуємо до презентації представників ІІІ групи.

3. Повідомлення теми: «Формування загальнолюдських цінностей у дітей»

Один Мудрець сказав:

«Дитя, то книга чиста.

І як її, і хто писав,

Така вона і вийшла».

  У деяких з батьків -

то книга страху та гріхів.

Її ховають, щоб ніхто не бачив

У темних закутках своїх.

Романи ж пишуть лише ті,

У кого помисли святі,

У серці щирість, доброта,

Душа і творча, і проста.  

Ведуча: Ми раді вітати в цій залі педагогів за покликанням серця, які прийшли в заклади дошкільної та початкової загальної освіти, щоб віддати свою любов дітям, а також батьків наших вихованців. Ми зібралися, щоб написати наш з спільний «педагогічний роман» про виховання людських цінностей.  

Ведуча: А оскільки ви знаходитеся у садочку «Ромашка», то наша спільна справа сьогодні буде нагадувати «ромашковий бум» творчості і добра.

3. Мозковий штурм «Ваша думка».

Ведуча: - Прошу Вас послухати притчу та пояснити, якими цінностями керуються її персонажі.

Ведуча: - Один подорожній зустрів виснаженого чоловіка з тачкою, в якій було навалено якісь камені і запитав його:- Що ти робиш?

Ведуча: - Ти що не бачиш? Везу камені!

Ведуча: - Трохи пізніше подорожній побачив ще одного чоловіка з тачкою, він був не такий виснажений, але каменів в ній було набагато більше і також запитав його: - Що ти робиш?

Ведуча: - Я працюю, щоб прогодувати сім'ю.

Ведуча: - Подорожній побажав йому удачі і пішов далі, і зустрів ще одну людину, яка швидко штовхала вперед собою тачку, в якій каменів було більше, ніж у перших двох разом узятих, але здавалося ніби камені для нього не важать, з такою легкістю він штовхав перед собою свій вантаж: - Що ти робиш?

Ведуча: - Я будую храм!

- Якими цінностями керуються її персонажі?

Ведуча: - «Виховати людину - не значить тільки вигодувати і виняньчити, але й дати напрямок серцю і розумові», писав Василь Петрович Бєлінський    

Ведуча: - У кожного з Вас є своя життєва Книга цінностей. А є вона і педагогічна – це наш БКДО і ДСПО. Тож наше завдання - порівняти цінності, які зазначені в Базовому компоненті дошкільної освіти, Стандарті початкової освіти та сімейні цінності.

Ведуча: - Перед вами знаходяться зображення ромашки та соняшника (який, до речі) дуже любив В.Сухомлинський). Впишіть у пелюстки цінності за вказаною класифікацією та будьте готові до порівняння. (регламент 3 хв.)

Виконання завдання у групах.

Ведуча: - Прошу представників груп озвучити ваші відповіді та порівняти їх з цінностями які виокремив В.Сухомлинський. Щоб продемонструвати спільність між цінностями ми використали діаграму Венна.

- Прошу зауважити спільні цінності.

Ведуча: - Отже, виховання дітей є нашим спільним завданням. І всі зазначені цінності повинні бути сформовані у дитини протягом життя. Це і є життєві цінності, про які пише видатна поетеса Надія Красоткіна.

В житті у кожного є цінностей багато,
На жаль, багатство в нім не варте ні гроша.
Життя тоді чогось великого і варто,
Як є Сім’я, Здоров’я, Друзі і Душа.

Ці вічні цінності життєві — незрадливі,
На них одних завжди життєвий курс держи.
Ці справжні, незамінні цінності важливі:
Сім’ю, Здоров’я, Друзів, Душу — бережи.

«Азбука моралі» В Сухомлинського

Ведуча: - «Азбука моралі» В Сухомлинського – це неоціненна школа виховання Людини. Василем Олександровичем було розроблено тематику етичних бесід, складено посібники “Хрестоматію з етики для читання учням Павлиської середньої школи”, що включала понад тисячу маленьких оповідань і казок з яскраво вираженим філософсько-етичним змістом, і “Хрестоматію моральних цінностей людства”, в школі діяли “Кодекс людської порядності”, “Внутрішні закони особистості”, “Десять “не можна”, Закони мужності, Закони дружби.

Ведуча: - Наше наступне завдання для роботи в групах - створити «Ромашку цінностей» з пелюсток, які знаходяться у скриньках. Вам необхідно вибрати пелюстки відповідно до отриманого завдання, скласти ромашку та дати їй назву.

Для І групи: Дев'ять негідних речей, про які писав В.Сухомлинський.

Для ІІ групи: Десять “не можна” В. Сухомлинського

Для ІІІ групи: 14 законів дружби за В.Сухомлинським .

- Порівняймо Ваші відповіді з відповідями на екрані.

- Вміння дружити- це звичка,яку ми маємо привити дітям у дошкільному закладі.

Ведуча: - Про дружбу існує багато гуморесок та байок. Ось одна з них. Її написав Павло Глазовий.

Двоє друзів тихо йшли
Полем, попід гаєм.
Раптом дивляться: ведмідь
З яру вибігає.
Перший вигукнув: - Біда!
Буде нам рахуба! –
Кинув друга і притьом
Вискочив на дуба.
Другий скрикнув і упав
На краю дороги,
З переляку задубів
І відкинув ноги.
До лежачого ведмідь
Підійшов поволі,
Довго нюхав, потім чхнув
Та й побрів по полю.
Зліз із дуба, той, що втік.
- Ти живий? – питає, -
Ну й великий же ведмідь!
Більших не буває.
Як же він тебе не з’їв
Мабуть, не голодний.
- Ні, друзяко, видно, він –
Добрий, благородний.
Ти повіриш, розмовлять
Вміє по-людському.
Він обнюхував мене
Й говорив при тому:
«Ти дружи з людьми, та знай –
Совісті не має
Той, хто в горі та біді
Друга покидає».
Байку вигадав Езоп,
Крапку я поставив!
Цим себе прославив.
А мораль ведмідь сказав.

Вихователь:

- Чому ця байка нас навчає?

Дитина:

- Справжній друг ніколи у біді не залишає!.

«Ромашка – порадниця»

Ведуча: - Чи актуальними є Закони дружби В.Сухомлинського сьогодні? Впевнена,що Ви відповісте – так!

- Чи хвилюють Вас проблеми агресії і жорстокості у стосунках між дітьми.

- Дійсно, у наш час – це одна із проблем, яку долає майже кожен дитячий колектив.

- Отже, надаємо слово практичному психологу нашого закладу Жадько Ю.Г.

Практичний психолог: - Пропоную кожному педагогу повторити зі мною молитву:Отже, ваше

Я — Вчитель від Бога.

Молюсь тобі, серце моє,

Дай мудрості осягати моменти істини в житті дітей!

А осяватиме мій шлях серце В.Сухомлинського»

Гра – руханка «Дружба».

Ведуча: Ми плідно працюємо, але й перепочити час. Пропонуємо вам разом з дітьми виконати руханку та розім’ятися.

6. Завдання «Ромашка Блума», або: Цінності у творах В. Сухомлинського

Ведуча: - Працюючи у групах, ми ми виокремили цінності, які маємо формувати у дітей.

- Оскільки цінностей дуже багато і про всі поговорити неможливо, пропоную поговорити про совість.

— Що ж таке Совість ? (Це відчуття моральної відповідальності за свою поведінку перед оточуючими.)

— А яку дитину називають совісною? (Ту, яка соромиться чинити не по совісті.) 7

Ведуча: - Сократ назвав це своїм Демоном, внутрішнім голосом, який розмежовує чесне і безчесне. У кожної людини є свій внутрішній закон, який скеровує її вчинки, стримує від зла, спонукає до добра. Цей внутрішній моральний закон називається совістю.  

Ведуча: - Відомо, що докори совісті можуть завдати більших тортур, ніж усі жахи світу. Чи погоджуєтесь Ви з цією думкою?

Ведуча: - Якби раптом зникли закони та їх охоронці, чи чинили б усі тільки те, що вигідне їм самим? Чи, можливо, знайшлися б люди, яким просто стало б соромно чинити зло? 

Ведуча: — Кожній групі роздані вислови. Поясніть їх значення.

Запрошуємо до слова представників І групи : «Яка совість, така й честь»;

- Надаємо слово представникам ІІ групи : «Люди з чистою совістю»;

- Запрошуємо до слова представників ІІІ групи: «Чинити по совісті»;

Ведуча: - Поясніть значення прислів’я:

І група: • Совість на базарі не продається.

ІІ група: • Совісті ні попросити, ні купити.

ІІІ група: • Безсовісному жити легше.

«Ромашкою Блума».

Ведуча: - Давати відповіді доволі легко, а от поставити запитання, щоб дитина зрозуміла та дала відповідь іноді вкрай важко. Тому з вами спробуємо на пелюстках із схемами запитань скласти свої варіанти на оповідання В.Сухомлинського «Камінь за пазухою».

- Кожній групі пропонуємо скласти по 2 запитання свого типу за «Ромашкою Блума»

- Отже, до Вашої уваги текст твору.

Були собі два селянини — Молодий і Старий. От запросив Старий селянин Молодого в гості. Прийшов Молодий селянин до сусіда. Правою рукою тисне сусідову руку, вітається, а ліву за пазуху заховав: камінь тримає. Пильним оком помітив Старий селянин камінь за пазухою Молодого та й змовчав. Посадив Старий Молодого за стіл, пригощає. Їсть Молодий та все вихваляє страви, а лівої руки з пазухи не виймає. — А тепер,— каже Старий селянин,— пригощу тебе медом. Але ж тільки звичай у нас такий. Із діжки дорогому гостеві наливають меду в тарілку, і він бере тарілку й несе до рота обома руками. Як совість у гостя чиста — жодна крапля меду не розіллється. Поблід Молодий селянин, та що поробиш — звичай. Налив Старий повну тарілку меду, поставив перед сусідом. Вийняв Молодий селянин ліву руку із пазухи, ледве хотів доторкнутися обома до тарілки, а камінь вислизнув з-під сорочки, упав і розбив тарілку з медом. Ось що буває, коли тримаєш камінь за пазухою.

Ведуча: - Поставте свої варіанти запитань іншим групам по одному.

Ведуча: Ось і підійшли ми до написання розділу , який називається «Методичний місток через століття». Впровадження ідей В.Сухомлинського – пріоритетний напрям роботи нашого дитячого садка, а тому до Вашої уваги краплинками досвіду колективу.

Показ відео сюжету (з досвіду роботи).

Ведуча: - Співпраця з родинами – один з найважливіших напрямків роботи закладу. Ніщо в житті так високо не цінується, як своя родина. Велика родина – це дідусі і бабусі, тітоньки і дядечка, рідні і двоюрідні брати та сестри . Та найдорожчі і найрідніші в сім’ї – тато і мама. До них ми завжди звертаємося за допомогою та порадою в години радості і смутку. До них завжди лине наше серце і горнеться душа. Батьки і діти – це “ пелюстки одного квіту ”.

Ведуча: - З давніх - давен українці розглядали рід, родину, сім’ю як святиню, а виховання дітей – як святий обов’язок батьків. Завдяки вихованню в родині український народ продовжував себе в своїх дітях, передавав свій національний дух, характер, традиційну родинно-побутову культуру.

- До Вашої уваги цінності «Колискової пісні» (О.Василівецька)

Ведуча: - Про що розповідає мама малюкові? (мрії та сподівання мами про майбутнє життя сина (доньки).

- У які цінності вірить мама? (Добрі поради мами своїм дітям із доведенням висновків про те, що мама поганого (злого) не навчить).

- Шановні присутні, увага на екран. Запрошуємо представника групи батьків презентувати «Заповіді сімейного виховання».

Вправа  «Ромашка підсумків».

Ведуча: - Перед вами знаходяться стрічки з текстом вірша, пропонуємо вам по черзі його прочитати.

Читання по черзі вірша

1.Дітей непросто у житті ростити,
Непередбачуваний світ летить…
Батькам дітей навчити треба вміти
В нім праведно й не віртуально жить.

І бути чесним, жити справедливо,
Нести в душі чарівність, сонця цвіт,
Великої любові світле диво,
І світлим та натхненним йти у світ.

2.Це нелегке завдання, зрозуміло,
Але — це діти, ви для них батьки.
Дітей виховувати треба вміло
І вийде все, старанням завдяки.

Як сонце в їхні душі закладете
І доброту та радісний політ,
Тоді своїх дітей не підведете -
Вони достойними підуть у світ.

3. Нам соромно за них тоді не буде,
Бо діти з честю всі шляхи пройдуть.
Їх будуть цінувати добрі люди,

Вони нам першим руку подадуть.

4. Бо виховання йде від мами й тата,
Й тих цінностей, що в душі закладуть.
Любові ж не буває забагато —
Вони з цим багажем в життя підуть.

І будуть випромінювати світло,
Тепло, любов, турботу, доброту…

Щоб все життя навколо них розквітло,

5.Тож пам’ятайте істину просту

І прикладом для донечки і сина

Ми будемо у щасті і біді.
Для педагогів і батьків вимога ця єдина

І поки ще пташата у гнізді

Любімо щиро ніжно і натхненно.

Даруймо добрість, всю красу Землі.
Бо діти — диво, світле, сокровенне,
Вони ще наші, поки ще малі…

А підростуть — у них свої стежини,
Свої ідеї, мрії і путі.
Батьки і педагоги дитини
Найважливіші у житті.

Ведуча: - Дитина – це поле, а ми з вами….сіячі.

- З самого народження в родині сіються зерна цінностей, в садочку ми створюємо умови, щоб зернята проростали, в школі вони міцніють.

-  Без чого вся наша праця була б даремною, без чого ми ніколи не досягнемо успіхів у спілкуванні з дітьми? Звичайно без любові до Дитини, яка живе у золотому серці педагога.

Ведуча: - Тож давайте разом з Вами, як підсумок сьогоднішньої зустрічі, поселимо на сердечках цінності, які повинні бути у кожної маленької людини, щоб в подальшому вона стала великою особистістю. Розмістимо їх біля зображення дітей.

Ведуча: - У кожному дитячому Серці повинні бути краса і велич Любові, натхнення Віри, відродження Доброти, гордість і суворість Обов'язку, торжество Справедливості, квіти Вдячності, сльози Співпереживання, посмішка Радості, піднесеність Відданості, іскра Щирості, легкість Покаяння, нива Благородства...

Пісня«Серце золоте»

Ведуча: - Пам 'ятайте: «Серця педагогів, як і серце В.О.Сухомлинського, палають для дітей».

- На згадку про наш «ромашковий бум» творчості і добра, прийміть ці рукотворні ромашки – символ нашого закладу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
8
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!