і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Форматування шрифтів та абзацу

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YT418729
За публікацію цієї методичної розробки Коваленко Вадим Олександрович отримав(ла) свідоцтво №YT418729
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Тема уроку. Форматування шрифтів і абзаців Практична робота № 10. Робота з текстовими фрагментами 9 клас

Слайд № 2

Мета: Навчальна: ознайомити учнів з форматуванням тексту і створенням документів за певною структурою; виконувати: форматування шрифту, форматування абзацу, форматування сторінки, пошук і заміну тексту. Розвиваюча: сприяти логічному мисленню, уваги, пам’яті; вміння порівнювати набуті знання; розвивати вміння аналізувати. Виховна: виховувати охайність, акуратність при роботі з документами; виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо.

Слайд № 3

Дайте відповіді на питання: Редагування — це... Форматування — це... Як створити новий документ? Як вставити картинку в документ? За допомогою якого пункту меню можна форматувати абзац? Які дії можна виконувати з графічними об'єктами? Що відноситься до форматування шрифту?

Слайд № 4

Процес оформлення зовнішнього вигляду документа в цілому чи його фрагментів у будь-якому програмному середовищі називають форматуванням. Саме слово "форматування" походить від слова "форма", тобто чому-небудь треба надати визначену форму. Різні засоби й інструменти форматування, що надає текстовий процесор, дозволяють одержати професійно оформлений текст.

Слайд № 5

Форматування документів здійснюється в результаті наступних дій: установки параметрів сторінки документа; застосування шрифтового оформлення символів тексту; задання положення абзаців на сторінці й установка для них відступів та інтервалів (лівий і правий відступ, міжрядковий інтервал та інтервали між абзацами); вибору варіантів обрамлення та заповнення абзаців; розташування тексту в колонках; завдання стилю оформлення символу, абзацу, сторінки і т.п. Велика частина цих дій може бути реалізована за допомогою інструментів меню Формат. Форматування документа засноване на заданні нових форматів елементам тексту, що повинні бути попередньо виділені. Зауваження! Перш ніж форматувати текст, потрібно його виділити!

Слайд № 6

Форматування шрифту Текст документа набирається встановленим за умовчанням шрифтом, налаштовування якого виконується в діалоговому вікні "Шрифт". Ви можете змінити шрифт уже набраного тексту. Для цього спочатку виділіть текст. Щоб указати шрифт для тексту, який Ви збираєтеся набирати, просто встановіть курсор у початок майбутнього тексту. Потім виконаєте наступне. Виберіть команду Формат→Шрифт, щоб відкрити діалогове вікно "Шрифт" У списку "Шрифт" представлені назви існуючих шрифтів. Прокрутіть список і виберіть потрібний. У списку "Розмір" зазначений розмір поточного шрифту. Виберіть новий розмір з списку чи введіть число в текстовому полі. У вікні "Зразок" з'явиться вигляд обраного шрифту. Натніть кнопку ОК.

Слайд № 7

Форматування шрифтів

Слайд № 8

Для форматування абзаців використовується команда Формат Абзац, після виконання якої з’являється вікно діалогу, що містить вкладки: Відступи і інтервали, Розміщення на сторінці. На вкладці Відступи і інтервали, задаються: Вирівнювання – вирівнювання по ширині, по центру, по лівому чи правому краях; Рівень – вибір  рівня структури документа; Відступ – границі абзаців (відступів) від краю друкованого аркуша, а також відступ першого рядка ліворуч і праворуч; Інтервали – між абзацами (перед і після) та міжрядковий; Вкладка Розміщення на сторінці визначає правила розбивки рядків абзацу на сторінки: заборона висячих рядків – забороняється друкувати один перший чи останній рядок абзацу на іншій сторінці (потрібно щоб було не менше 2 рядків); не розривати абзац –  розташовувати весь абзац на одній сторінці; не відривати від наступного поточний  і наступний абзаци друкуються на одній сторінці; с нової сторінки – виділений абзац починати з нової сторінки, вставляючи роздільник сторінок; заборонити нумерацію рядків абзацу; заборонити автоматичне перенесення слів.

Слайд № 9

Форматування абзацу

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Практична робота № 10. Робота з фрагментами тексту Запустіть текстовий редактор. Створіть новий документ. Налаштуйте вікно текстового редактора до роботи: увімкніть панель інструментів стандартна та лінійку; задайте вигляд документа Розмітка сторінки. Виберіть українську мову. Встановіть шрифт та його розмір: Times New Roman, 12. Задайте масштаб відображення документа на екрані. Задайте параметри сторінки: усі чотири поля сторінки по 2,5 см, формат сторінки А4, а орієнтація – книжкова. Створити документ по зразку Документ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Практична робота № 10. Робота з текстовими фрагментами
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Інформатика
 • Клас
  9 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  144
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  YT418729
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти