Фонди музею, особливості їх збереження. Методи комплектування фондів. (конспект заняття)

Опис документу:
Музеї України оцінюються виходячи з того, яким є кількісний та якісний склад їх фондів. Музейні фонди формуються та поповнюються протягом всього часу існування музею. Вони розподіляються на основний, допоміжний та обмінний. До основного фонду входять унікальні, рідкісні та незвичайні експонати та предмети музейного значення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Фонди музею, особливості їх збереження.

Методи комплектування фондів.

(конспект заняття)

КПНЗ «ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР

Войтовицька Т.А.

Керівник гуртка

«Краєзнавці-екскурсоводи»

Кривий Ріг

Мета заняття:

ознайомити вихованців з поняттям «Фонди музею»; закріпити навички розпізнавання музейних предметів; виховувати почуття поваги та любові до культурної спадщини рідного краю.

Обладнання: предмети музейного значення: археологічна, архівна, історична, нумізматична, етнографічна, природнича, художня, фонографічна, фото, та група книги.

Опорний конспект заняття.

А) Організаційна частина. Безпека життєдіяльності вихованців під час заняття.

Б) Ознайомлення з темою і метою заняття.

Збереження фондів музеїв, незалежно від їх форми власності та профілю, регламентуються «Інструкцією з обліку та збереження музейних фондів» затвердженої Міністерством культури і туризму України.

В) Основна частина.

- Розповідь керівника гуртка:

Музеї України оцінюються виходячи з того, яким є кількісний та якісний склад їх фондів. Музейні фонди формуються та поповнюються протягом всього часу існування музею. Вони розподіляються на основний, допоміжний та обмінний. До основного фонду входять унікальні, рідкісні та незвичайні експонати та предмети музейного значення. До допоміжного фонду належать публікації у ЗМІ, фото подій, пов’язаних з експонатами, предмети музейного значення непридатні для експонування, але необхідні для роботи наукових співробітників. До обмінного фонду відносяться предмети музейного значення кількість яких перевищує необхідну для вивчення. Вони за певною процедурою можуть обмінюватися на інші експонати, які знаходяться в обмінному фонді іншого музею.

  • методи комплектування фондів: тематичний (для профільних музеїв) ; систематичний (для художніх музеїв); комплексний (для краєзнавчих музеїв);

  • вибір методів експонування та підготовка фондової виставки;

  • фондова документація, та вимого до неї;

  • показ керівником ілюстративного матеріалу (по основним групам );

Г) Підсумок заняття буде підведений на наступному занятті, де вихованцям буде запропоновано принести по одному предмету зі збірки «Сімейні реліквії», описати її та віднести до визначеного розділу.

  1. Завдання для самоперевірки:

Ви отримали від місцевих мешканців для музею наступні предмети музейного значення, до якого з фондів вам варто віднести :

книгу О.Мельник., І. Стеблина «Тернівська земля-перлина Криворіжжя»,

сучасний вишитий рушник,

монету « 5» копійок 1998року,

газету «Червоний гірник» за 2010 рік,

платівку для патефону,

камяне знаряддя праці,

керамічну вазу 90-х років хх ст.

фото будівництва РЗФ-1 Півн.ГЗК,

вовче ікло,

перо білої чаплі,

спогади учасника визволення Кривого Рогу Гомжина П.К.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»