Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Фейсбук сторінка "Костянтин Острозький"

Історія України

Для кого: 7 Клас

26.08.2019

903

36

0

Опис документу:
Відповідно до програми з історії України для 7 класу. Завдання для учня опрацювати додатковий матеріал і заповнити сторінку Фейсбуку. Матеріал можна використовувати на уроках вивчення нового матеріалу, узагальнення знань, а також під час підготовки до ЗНО з історії України.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Завдання: Опрацюйте додатковий матеріал і заповніть сторінку Фейсбук

Костянтин Іванович Острозький

Костянтин I Іванович Острозький (1460—1530 рр.) — волинський князь, староста брацлавський, звенигородський і вінницький (від 1497 р.), великий гетьман литовський (1497—1500, 1507—1530 рр.), маршалок волинський і староста луцький (від 1499 р.), каштелян віленський (1513—1522 рр.), каштелян троцький (1522—1530 рр.), світський голова православного населення.

Князь почав свою військову кар’єру за часів короля Яна I Ольбрахта та став одним із найвидатніших полководців XVI ст. Костянтин Острозький провів 35 битв, із них програв тільки дві. Він брав участь в успішних кампаніях проти татар і Московської держави. За перемогу біля Очакова проти сил Мехмет-Гірея він був нагороджений званням великого гетьмана литовського. Костянтин Острозький був першою людиною, яка здобула це звання.

Костянтин Острозький — один із найвизначніших меценатів того часу, до його маєтку входило 100 міст, 40 замків, 1300 сіл. Князь перетворив Острог на осередок слов’янської культури. У битві над Ведрошею 14 липня 1500 р. литовсько-польське військо під керівництвом Костянтина Острозького зазнало поразки від московського війська. Князь був узятий у полон. У 1506 р. Василь III змусив Костянтина Острозького підписати присягу на вірність. Отримавши свободу пересування, у 1507 р. йому вдалося втекти на Волинь. Сигізмунд I Старий повернув князеві чин великого гетьмана литовського.

У 1508 р. під Слуцьком і 1512 р. під Вишневцем князь розгромив кримських татар. Після цього тріумфу та переможної битви під Ольшаницею 1527 р. на Київщині він захопив у полон чимало татар та розселив їх в Острозі. У 1527 р. під Ольшаницею звільнив із татарського полону 40 тис. бранців і узяв у полон 7 тис. татар.

Збройні протистояння з військами південного сусіда були для Острозького звичною справою. Він навіть розробив проти них спеціальну тактику ведення бою. 8 вересня 1514 р. в битві під Оршею військо Костянтина Острозького розбило московське 80-тисячне військо воєвод Івана Челядніна та Михайла Голиці.

У битві з татарами під Сокалем 2 серпня 1519 р. Костянтин Острозький зазнав поразки.

Князь був православним та користувався руською мовою. Він домігся значного обмеження впливу світських урядників на церковне життя та справи. Припинила діяти заборона на будівництво нових православних церков та інших споруд. Костянтин Іванович заклав православний монастир у селі Дермань та Богоявленський собор в Острозі. Окрім того, на честь своїх перемог він будував храми в інших місцях Литовської та Польської держав. А його грошові фундації були чи не найбільшими серед пожертв у всьому князівстві. Як потім було написано, «для немічних притулки, для дітей школи, для людей рицарських в Академії Марсовій списи з шаблями залишив».

Костянтин Острозький помер 11 вересня 1530 р. в Турові, похований у Києво-Печерській лаврі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.