Федір Злидень

Опис документу:
Представник "розстріляного відродження"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Злидень Федір Євтихійович народився 24 липня (5 серпня) 1899 року в селі Зачепилівці Костянтиноградського повіту Полтавської губернії (тепер Зачепилівський район Харківської області) в селянській сім’ї.

Закінчив Зачепилівське двокласне училище. Деякий час працював канцеляристом Костянтиноградського повітового земства.

У 1918 році вступив до Костянтиноградського учительської семінарії. Після її закінчення працював вчителем початкових класів Забаринської школи. У 1922 році почав друкуватися, полтавська газета „Незаможний селянин” друкувала його вірші за підписом „Злидар”.

1923 році Федір Євтихійович став студентом Полтавського інституту народної освіти. У Полтаві близько сходиться з гуртом молодих поетів, його приймають до літературної організації “Плуг”. П. Усенко пізніше згадував: „Ми завжди вітали його появу в Полтаві, бо любили його. І він любив „Плуг”, був закоханий у його вечірки...”

З 1924 року Ф.Є. Злидень учителював у Зачепилівці. Одночасно працював сількором газети „Радянське слово”, виступав у „Радянській освіті”, писав нариси, фейлетони, пєси.

З 1930 до 1938 року працював літпрацівником газети “Більшовик Полтавщини”, займається літературною творчістю. Його твори друкуються в збірках „З риштовань будови” (1932 рік), „Червона книга”(1933 рік), „Більшовицька весна” (1934 рік). Окремими виданнями вийшли його твори: „Яри загомоніли”, „Бригадир Ткач”, „Надія Яремченко” – нариси про знатних людей радянського села. Його вірш „Школа” композитор В. Верховинець поклав на музику. Пєса „Не тоді хортів годують, як на охоту ідуть” втрачена.

Багато його творів не опубліковано, серед них і повість „Незаможник” та роман „Смійтесь, мамо”. Вони пропали після того, як 17 березня 1938 року його заарештували. Помер у 1941 році в концтаборі від саркоми печінки (за іншими даними, помер 16 травня 1938 року у Полтаві). Посмертно реабілітований 1957 року.

Деякі його вірші опубліковані в збірці „Революційна поезія Жовтня” (1960 рік).

Плуг” – спілка селянських письменників, заснована 1922 року у Харкові, філії спілки існували в багатьох містах України. Спілка ставила за мету творчу і просвітницьку діяльність для поширення ідей „пролетарської революції” серед сільського населення.

Школа

Усміхнулося сонце осіннє.

Зашарівся розгублений день,

Обізвавсь на шкільному подвірї

Голосистий дзвіночок:

Дзень, дзень.

Одчинилися широко двері

До науки, до світла й знання,

У колонах струнких піонерів

Радість юна

Й завзяття буя.

Над книжками русяві голівки,

А в очах дивовижні огні.

Тут ростуть ковалі пятиліток,

Що, як ми, гартуватимуть дні.

Вже синіють і довшають тіні,

Усміхнувся на заході день.

В школі й досі (для другої зміни)

Голосистий дзвіночок:

Дзень, дзень.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!