Бібліотека

Факультативне заняття. Лабораторія "Біологія навпаки"

Опис документу:
Як цікаво та в ігровій формі познайомити шестикласників із будовою та функціями ДНК. Як використовуючи підручні матеріали на факультативних заняттях навчити дітей виконувати лабораторні досліди. Працюючи у лабораторії "Біологія навпаки", учні здобувають практичні навички, для закріплення теоретичних знань.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Факультативне заняття. Лабораторія «Біологія навпаки»

Тема: ДНК — носій спадкової інформації.

Мета: формувати в учнів знання про нуклеїнові кислоти як найважливіші сполуки, що зумовлюють існування всіх живих організмів; ознайомити учнів зі складом і будовою ДНК; показати біологічну роль нуклеїнових кислот.

Хід заняття:

1.Оголошення теми, мотивація навчальної діяльності.

- Хто я? Чому я такий? - Я думаю, ці питання ставив собі кожен з вас.

Сьогодні на уроці ми відкриваємо нову главу "Спадкова інформація та реалізація її в клітці", вивчення якої, я сподіваюся, дозволить вам відповісти на хвилюючі кожної людини питання, з біологічної точки зору.

- Ми знаємо, що всі живі організми мають ознаки подібності, але є й індивідуальні ознаки, що дають можливість організмам виділитися в світі природи.

- Чим ми відрізняємося з вами один від одного? (Колір очей, форма вух, довжина рук, розмір взуття і т.д.)

- Чому ж кожна людина унікальна?

- А з чим це пов'язано?

- Сьогодні на занятті ми познайомимось з біологічної та хімічної структурою ДНК і виділимо її з клітин банана.

2.Розповідь учня.

- ДНК або Дезоксирибонуклеїнова кислота знаходиться в ядрі і забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління і реалізацію генетичної програми розвитку і функціонування живих організмів. Молекула ДНК зберігає біологічну інформацію у вигляді генетичного коду, що складається з послідовності нуклеотидів. (слайд 1) ДНК містить інформацію про структуру різних видів РНК і білків.З хімічної точки зору ДНК - це довга полімерна молекула, що складається з послідовності блоків - нуклеотидів. Кожен нуклеотид складається з азотистої основи, В ДНК зустрічається чотири види азотистих основ (аденін (A), гуанін (G), тимін (T) і цитозин (C)), вуглеводу, моносахарида пентози (дезоксирибози) і фосфатної групи. Макромолекула ДНК складається з двох ланцюжків, орієнтованих азотистими основами один проти одного.(слайд 2)

Слайд 1

Ця дволанцюжкова молекула закручена по гвинтовий лінії. В цілому структура молекули ДНК отримала традиційну, але помилкова назва «подвійної спіралі», насправді ж вона є «двойним гвинтом».

Слайд 2

Гвинтова лінія може бути правою (A- і B-форми ДНК) або лівою (Z-форма ДНК)

3. Практична робота. Віділення ДНК з банана.

1. Інструктаж з БЖД

2. Виконання роботи. Візьмемо 1 \ 4 подрібненого банана, додамо 40мл води, 1 \ 4ч.л.солі і 1 \ 2ч.л. миючого засобу, воно допоможе розчинити клітинну стінку і звільнити ДНК а сіль-відокремити білки від ниток ДНК. Перемішуємо і відфільтровуємо рідину і додаємо в розчин охолоджений ізопропіловий спирт 1 до3.

3. Отримання результатів. Оскільки нуклеїнові кислоти не розчиняються в спирті, з'являється видимий осад. Це і є ДНК.

Рефлексія «Плюс-мінус-цікаво».

«П» - що сподобалося на занятті, інформація і форми роботи, які викликали позитивні емоції, або на думку учня можуть бути йому корисні для досягнення якихось цілей.

«М» - що не сподобалося на занятті, здалося нудним, залишилося незрозумілим, чи інформація, яка, на думку учня, виявилася для нього не потрібна з точки зору вирішення життєвих ситуацій.

«І» - цікаві факти, про які дізналися на занятті і питання до вчителя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.