Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Реалізація професійної діяльності та розвиток цифрової компетентності педагога через обмін методичними матеріалами в цифрових бібліотеках
»

Фактори виробництва, ТНК, диверсифікація економіки, концепція сталого розвитку.

Економіка

11.06.2019

381

2

0

Опис документу:
В економіці розглядають три узагальнені групи ресурсів земля, праця, капітал. Різним групам ресурсів відповідають різні форми доходу. Від наданих ресурсів — землі, праці, капіталу — одержують, відповідно, рентний дохід, заробітну плату та процент.....
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Фактори виробництва, ТНК, диверсифікація економіки, концепція сталого розвитку.

1.В економіці розглядають три узагальнені групи ресурсів земля, праця, капітал. Різним групам ресурсів відповідають різні форми доходу. Від наданих ресурсів — землі, праці, капіталу — одержують, відповідно, рентний дохід, заробітну плату та процент (маржу). Окремо розглядають підприємницький дохід, який називають прибутком. Такі різні доходи визначаються як фактори виробництва.

2. ТНК -це форми територіальної організації виробництва, які переступили національні кордони і набули глобальних рис. Сучасні могутні ТНК охоплюють своїми структурними підрозділами десятки і сотні країн. Територіальна організація ТНК має міжнародний глобальний характер, вона орієнтована на досягнення максимального виграшу за рахунок міжнародного поділу праці, при цьому економічні критерії такого загального ефекту стосовно окремих країн можуть бути дуже різними: багаті природні ресурси, дешева й кваліфікована робоча сила, розвинена інфраструктура, розвинена науково-технічна база, ємкий ринок збуту, сприятлива нормативно-правова база, розвинена фінансова інфраструктура, слабкі екологічні обмеження та ін..

3.Диверсифікація економіки— це процес його кількісної та якісної диференціації й подрібнення. Диверсифікація економіки потрібна для країн СНД, бо в них багато великих підприємств з високою концентрацією виробництва. Масове й спеціалізоване виробництво має велику інерцію, його важко переорієнтувати на інші види технологій, на нову продукцію. Велике й вузькоспеціалізоване підприємство виявляється мало "маневреним", "неповоротким". Воно повільно й дуже повільно реагує на зміни попиту, економічної кон'юнктури. Відтак, великі компанії, фірми, підприємства стосовно до сучасної дуже динамічної кон'юнктури, гонитви за новими технологіями, орієнтації на змінний попит застосовують глибоку, різнопланову й ешелоновану диверсифікацію своїх основних виробництв.

4. Концепція сталого розвитку набуває значного поширення як одна з провідних глобальних проблем людства, що має міждисциплінарний характер і розглядається в багатьох аспектах і ракурсах. Найбільш істотні серед них такі:

1) усвідомлення потреби безумовного зберігання природно-ресурсного потенціалу біосфери, природного середовища життєдіяльності суспільства; це головний фактор виживання цивілізації; всі попередні тенденції світового розвитку розглядають як нестійкі, і їх продовження неминуче призведе до соціально-екологічних катаклізмів; людство наближується до порогу "асиміляційної ємкості" біосфери, коли йдеться не лише про вичерпання ресурсів, але й неможливість повної і безпечної утилізації відходів життєдіяльності людства;

2) все більшої популярності набувають "концепції антизростання"; нестримне і неконтрольоване збільшення споживання загрожує швидким вичерпанням ресурсів та деградацією довкілля; йдеться про певні обмеження кількісного зростання й поступового переходу до нових якісних показників життя, що не мають обмежень;

3) все частіше звучить теза щодо "справедливого" розподілу світових ресурсів між "багатими" і "бідними", між Північчю і Півднем; йдеться про загальну потребу підвищення рівня життя населення бідних країн, з одного боку, й про певні "самообмеження" та "раціоналізацію" споживання в багатих країнах. Сталий розвиток трактують у вузькому та широкому розумінні. Вузьке розуміння акцентує екологічні проблеми й збереження біосфери. У широкому розумінні сталий розвиток — це новий тип функціонування цивілізації, нові параметри людського розвитку: соціальні, економічні, екологічні, культурні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.