Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Використання наскрізної інтеграції святкових днів та пам’ятних дат в освітньому процесі
»
Взяти участь Всі події

"Енергію рахуємо й економимо.    Як заощаджувати енергію?"

Виховна робота

Для кого: 3 Клас, 4 Клас

29.01.2022

101

8

0

Опис документу:

Опис

Виховний захід "Енергію рахуємо й економимо. Як заощаджувати енергію?" підготовлено учителем за матеріалами посібника "Таємниці енергоефективного будину" К. Р. Сафіуліної, використано завдання, ігри дитячих журналів, в т. ч. журналу "Джміль".

Попередня діяльність третьокласників - проєкт "Дім, в якому ми живемо" про історію житла, які бувають будинки та хто їх утримує в належному стані.

Захід "Енергію рахуємо й економимо. Як заощаджувати енергію?" проводиться в класі та розраховано на молодших школярів. Ігри, пошуки й знахідки дітей на тему енергоефективності спияють формуванню знань про безпечний дім, затишну оселю.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Опис

Урок "Енергію рахуємо й економимо. Як заощаджувати енергію?" підготовлено учителем за матеріалами підручника "Таємниці енергоефективного будину" К. Р. Сафіуліною, використано завдання, ігри дитячих журналів, в т. ч. журналу "Джміль".

Уроку про ененргозбереження передують уроки про історію житла , які бувають будинки та кому вони належать , з чого складається будинок , як можна управляти будинком .

Урок розраховано на учнів 3-4 класів. Наступні уроки спияють формуванню знань про безпечний дім, затишну оселю.

Урок «Мій енергоефективний будинок» . 3 клас . Учитель Ралло Т. О.

Тема. Енергію рахуємо й економимо. Як заощаджувати енергію?

Урок-пошук

Мета: Формувати уявлення третьокласників про діяльність співвласників будинку, в якому кожен проживає;

Формувати уявлення про основи енергопостачання ( тепло, газ, вода, електрика – це цінні ресурси ), ощадливого споживання ресурсів, управління житлом тощо.

вчити застосовувати в житті знання про збереження тепла й електроенергії в побуті;

дослідити, як можна зменшити втрати тепла та електроенергії в оселях;

  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;

  • збагачувати активний словник відповідно до теми тижня ;

  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;

  • виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, пізнавальний інтерес, естетичний смак.

  • Очікувані результати навчання.

  • Третьокласник спільно діє з іншими дітьми у групі, парі;

  • висловлює власну думку, додаючи аргументи;

  • слухає інших , дослухається до спільних рішень;

  • підтримує діалоги про  важливі життєві ситуації;

  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;

  • ставить запитання дорослим і одноліткам,

  • порівнює результат із очікуваним.

Матеріали: мультимедійний пристрій, для досліду (свічка, сірники, блюдечко, вода).

Словничок: Енергоефективність – споживання меншої кількості енергії на виконання одного і того

ж обсягу роботи з освітлення, нагрівання, охолодження

  • Хід уроку.

  • І.Емоційне налаштування.

  1. Інсценування «Домовичок, Тарасик, Катруся Тарасик і Катруся дізнаються від Домовичка, чому треба створювати ОСББ» (Кадрія Сафіуліна).

Дійові особи: Домовичок – Міша К., Катруся – Злата Б., Тарасик – Сашко М.

Домовичок – Привіт, друзі, –Чогось ви сьогодні довго, ледве вас дочекався.

Тарасик – Ми після уроків прибирали шкільну територію.

Катруся – Тепер так чисто стало біля школи.

Домовичок – Добре, А як вам здається, у вашому будинку і біля нього теж все гарно?

Ні. Наш будинок не дуже охайний . Коли ми разом його оглядали, я помітив тріснуте скло у другому під’їзді. Вхідні двері там

майже не закриваються. Стіни під’їздів пописані . Фарба облупилася.

Катруся – І ще гойдалки зламані

Домовичок – Утім, будинку понад 40 років, –(зітхнув ). – І якщо про нього не дбали як слід, то нічого дивного, що він так виглядає. А чи виконали ви моє завдання? Дізналися, хто управляє вашим будинком?

Катруся – Дідусь сказав, що нашим будинком управляє ЖЕК.

Домовичок (хитро)– То що, може, ЖЕК винний у тому, що стіни помальовані і зламані гойдалки?

Катруся пирснула: Ні, це робить не ЖЕК. Я бачила, як Сергійко із квартири №15 дряпав стіну на першому поверсі. Я йому сказала: «Ти й у своїй квартирі таке робиш?» Він щось буркнув і вийшов із під’їзду. Я думаю, що наш будинок і територія не дуже охайні, бо самі мешканці не дбають про них. Тарасик: Катрусю, ми вже з тобою вивчили, що треба говорити не мешканці, а співвласники будинку.

Домовичок– Дуже слушне зауваження, Тарасику. Катруся сказала правильно. У бідах свого будинку винуваті насамперед…

Катруся й Тарасик (разом)– Його співвласники.

Домовичок – Добре, що ви це усвідомили. Ми з вами говорили про послугу з управління будинком. Це так звана житлова послуга, яку за договором зі співвласниками надає управитель. Ваш управитель – ЖЕК. Чи виконує він свої обов’язки, як ти гадаєш, Тарасику?

Тарасик. Наш дідусь ходив до начальника ЖЕКу щодо ремонту вхідних дверей. Взимку через них холодне повітря заходить до під’їзду. Але дотепер нічого не зроблено. А потім - дідусь домовився з батьком Микитки та ще одним сусідом. Вони самі відремонтували двері.

Домовичок– Ось бачите, якщо співвласники будуть байдужими до стану спільного майна свого будинку, то вони не зможуть нічого контролювати. Тому з кожним роком це майно занепадатиме ще більше.

Тарасик і Катруся(розгублено)– А що ж робити, Домовичку?

Домовичок– Треба створювати у вашому будинку ОСББ.

Тарасик– Я зрозумів.– ОСББ – це об’єднання співвласників і йому легше захистити права всіх, хто живе у нашому будинку.

Домовичок– Так, Тарасику! Створивши ОСББ, ви отримаєте можливість

найняти спеціалістів, щоб вони оцінили стан вашого будинку: що в ньому треба

ремонтувати або оновлювати;

вести розрахунки, скільки грошей надійшло і скільки витрачено;

контролювати, куди йде кожна копійка;

самостійно визначати виконавців робіт у будинку і на прибудинковій території;

вести облік спожитих енергетичних та інших ресурсів (теплоти, газу, води тощо);

впроваджувати у будинку заходи, які підвищать його енергоефективність та поліпшать комфорт проживання тощо, – закінчив перелік Домовичок.

Тарасик: Домовичку, а що таке енергоефективність? Я чув про енергоефективні лампи.

Домовичок: Якраз на прикладі роботи ламп я поясню вам це поняття, –. – Коли ви робите ввечері уроки, то вмикаєте настільну лампу. У її світильник може бути вкручена енергоефективна лампа, а може – звичайна лампа розжарювання. Обидві лампи однаково освітлюють ваш зошит. Але, освітлюючи зошит, енергоефективна лампа споживає у кілька разів менше енергії, ніж лампа розжарювання. Тому вона є більш вигідною з погляду витрат енергії, тобтоенергоефективною.

Для освітлення, опалення, нагрівання води, приготування їжі тощо в будинках витрачаються енергетичні ресурси. В Україні багато будинків побудовані 40-50 років тому. Вони використовують більше енергії, ніж будівлі у країнах Європейського Союзу. Це стосується й індивідуальних будинків старої забудови.

Тарасик: Я хотів спитати, що має виконувати голова правління ОСББ? Адже від нього багато залежить, чи не так?

Домовичок ( кивнув): Дійсно, ключовою особою в ОСББ є голова правління. Він відповідає не лише за свою роботу, а також за всіх співвласників.

Тарасик:– Але ж одній людині виконувати таку роботу. Треба, щоб йому

допомагали.

Домовичок:– Ти маєш рацію, Тарасику. Спільна робота з утримання будинку створює у ньому теплі, добросусідські відносини.

Катруся. -А ще у доглянутому будинку і жити веселіше, і гостей зустрічати радісніше

2.Розповідь учителя

- Сьогодні дізнаємось , що може зробити кожен громадянин, власник будинку чи співвласник багатоквартирного будинку для збереження коштів і енергії.

3. Основна частина. Попереднє дослідження.

(Слайд) -Пригадайте, які нові електричні прилади з’явилися у вашому домі. З якою метою їх придбали?

Нині в більшості є комп’ютер, підключений до мережі Інтернет. Завдяки розвитку сучасних технологій відеодзвінок по скайпу став буденністю; у декого є автомобіль, а на літаку швидко можна дістатися до будь-якої точки планети. І, звичайно, всі ці блага цивілізації потребують колосальних витрат енергії, неймовірних ресурсів, використання яких безжально виснажує надра нашої Землі. (Слайд)Гра «ЛАБІРИНТ»

Пройдіть стежкою лабіринту і прочитайте слово. Поясніть, як ви його розумієте. Складіть речення зі словом, що утворилося. Запишіть його 


Енергозбереження — споживання меншої кількості енергії на виконання одного і того ж обсягу роботи з освітлення, нагрівання, охолодження

Існує багато способів економії тепла, води та електроенергії в побуті.

Завдання 1

1квт -90 копійок

10 квт – 9 грн

100 квт -90 грн

За місяць родина споживає (взимку) приблизно 300 кВт. Як порахувати витрати?

  • Як гадаєте, це багато чи мало? Обґрунтуйте свою відповідь.

  • А як ви можете економити електроенергію і гроші вашої родини?
    Діти розповідають про досвід в сім’ї.

  • (Готуватися до занять при денному світлі; якщо ввімкнена настільна

  • лампа, вимикати інше освітлення; виходячи з кімнати, вимикати світло;

  • використовувати енергоощадні лампи тощо.)





Завдання 2

У родині Володі вирішили замінити всі лампочки на енергоощадні.

Необхідно придбати 9 лампочок.Скільки заплатить за них родина

якщо ціна однієї лампочки 52 грн? 

За місяць родина споживає (взимку) приблизно 300 кВт. Як порахувати витрати?

Завдання 3(Слайд)

Розглянь малюнки. Що роблять Тарасик і Катруся для утеплення квартири?

Розкажи про це.

Завдання 4 (Слайд) Економічна математика.

Це лічильники газу та електроенергії. – Як визначити ,скільки газу й

електроенергії використовує родина?

Завдання 5 (Слайд)


Енергоощадна лампа споживає електроенергії приблизно

у 8 разів менше за звичайну. Але ж вони і значно дорожчі.

Як гадаєте, чи варто витрачати гроші на енергоощадні лампочки? Чому?

Пригадайте, скільки разів на тиждень у вас вдома використовується кожен

електроприлад. Розкажіть, які електроприлади використовуються більше,

а які — менше за інші; які споживають більше енергії, а які — менше

 (наприклад, холодильник — більше, ніж праска).

Завдання 6 (Слайд) Розглянь схему. Назви способи збереження енергії вдома.

Гра «Правда чи неправда».

Холодильник на кухні треба поставити біля батареї.

У кімнаті із світлими шпалерами світліше.

Вибираємо джерела енергії.

Дослід. (Проводить вчитель).

      1. Запалюємо свічку.

      2. Потримаємо перевернуте блюдце над вогнем.

      3. Якщо повернути блюдце, що побачимо?

      4. Якщо набрати в блюдце води, якою вона стане? Чому?(Пояснення дітей).

Чим менше енергії споживають люди, тим менше спалюють палива і забруднюють навколишнє середовище.

(Слайд) Вправа “Добре, погано”

Продовжте речення.

Добре, що у нас є багато побутових приладів, які полегшують наше життя, але погано…

Добре, що ми висаджуємо дерева біля наших будинків, але погано…

Добре, що у нашому помешканні дуже тепло, але погано…

Добре, що ми можемо одночасно виконувати кілька справ завдяки побутовим приладам, але погано…

3. Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?

  • Які відкриття зробили для себе?

  • Про що розкажете вдома?

Домашнє завдання

  • Провести дослідження “Енергоефективні ідеї моєї сім’ї”.

  • Підготуват и світлину і запис для презентації.























Дослідження “Енергоефективні ідеї моєї сім’ї”.

Як заощаджувати енергію?

Максимально використовуємо сонячне світло

Письмовий стіл біля вікна,

чисте скло,

прозорі, світлі штори, шпалери на стінах…

Застосовуємо енергоощадні лампочки

Електроприлади ніколи не працюють без необхідності.

Вимикаємо світло, коли виходимо з кімнати надовго;

не вмикаємо телевізор, якщо не дивимось передачу;

не вмикаємо комп’ютер, якщо не будемо на ньому працювати…

Автоматичне керування освітленням -

датчики руху …

Правильно використовуємо тепло

Утеплюємо квартиру,

не загороджуємо батареї опалення,

не залишаємо на довго відчинену кватирку,

замінили дерев’яні вікна на склопакети…


Воду витрачаємо бережно


Енергозбереження — це шлях до збереження природи Землі.

Існує багато способів економії тепла, води та електроенергії в побуті.

Зберігаючи тепло та електроенергію, ми дбаємо про своє майбутнє.



Джерела:

https://youtu.be/j4Xwnv7ic4A

https://svitdovkola.org/metodic/um3/tema4

https://jmil.com.ua/2015-6/economika

https://svitdovkola.org/metodic/ik3/tema4/lessons/20

https://jmil.com.ua/2015-6/economika



Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
. Енергію рахуємо й економимо Як заощаджувати енергію? Урок «Мій ененргоефективний дім» у 3 класі Учитель Тетяна Ралло
Слайд № 1

. Енергію рахуємо й економимо Як заощаджувати енергію? Урок «Мій ененргоефективний дім» у 3 класі Учитель Тетяна Ралло

-Які нові прилади з’явились в вашому домі? - Що придбали для освітлення, що - для опалення?
Слайд № 2

-Які нові прилади з’явились в вашому домі? - Що придбали для освітлення, що - для опалення?

Якщо пройти лабіринтом, можна зібрати букви в слово. Запиши його. Дізнайся, що це.
Слайд № 3

Якщо пройти лабіринтом, можна зібрати букви в слово. Запиши його. Дізнайся, що це.

Запам’ятай! Енергозбереження — це дії, спрямовані на доцільне економне використання електроенергії. . Енергозбереження — це шлях до збереження прир...
Слайд № 4

Запам’ятай! Енергозбереження — це дії, спрямовані на доцільне економне використання електроенергії. . Енергозбереження — це шлях до збереження природи Землі. Існує багато способів економії тепла, води та електроенергії в побуті. .

Як у вашій родині економлять електроенергію і кошти?
Слайд № 5

Як у вашій родині економлять електроенергію і кошти?

Розглянь малюнки. Що роблять Катруся й Тарасик для заощадження енергії?
Слайд № 6

Розглянь малюнки. Що роблять Катруся й Тарасик для заощадження енергії?

Це показання лічильника. Як визначити , скільки газу й електоенергії використала родина?
Слайд № 7

Це показання лічильника. Як визначити , скільки газу й електоенергії використала родина?

Енергоощадна лампа споживає електроенергії приблизно у 8 разів менше за звичайну. Але ж вони і значно дорожчі. Як гадаєте, чи варто витрачати гроші...
Слайд № 8

Енергоощадна лампа споживає електроенергії приблизно у 8 разів менше за звичайну. Але ж вони і значно дорожчі. Як гадаєте, чи варто витрачати гроші на енергоощадні лампочки? Чому? Пригадайте, скільки разів на тиждень у вас вдома використовується кожен електроприлад. Розкажіть, які електроприлади використовуються більше, а які — менше за інші; які споживають більше енергії, а які — менше (наприклад, холодильник — більше, ніж праска).

У Глєба , Міші та Яни в оселі – енергоефективні лампи.
Слайд № 9

У Глєба , Міші та Яни в оселі – енергоефективні лампи.

Всім уже відомо , використання енергоефективних ламп заощаджує кошти й енергію.
Слайд № 10

Всім уже відомо , використання енергоефективних ламп заощаджує кошти й енергію.

Вправа “Добре, погано” Продовж речення.  Добре, що у нас є багато побутових приладів, які полегшують наше життя, але погано… Добре, що ми висаджуєм...
Слайд № 11

Вправа “Добре, погано” Продовж речення.  Добре, що у нас є багато побутових приладів, які полегшують наше життя, але погано… Добре, що ми висаджуємо дерева біля наших будинків, але погано… Добре, що у нашому помешканні дуже тепло, але погано… Добре, що ми можемо одночасно виконувати кілька справ завдяки побутовим приладам, але погано…

«ТАК І НІ» Розглянь підказки і розкажи , як заощаджувати енергію.
Слайд № 12

«ТАК І НІ» Розглянь підказки і розкажи , як заощаджувати енергію.

ТТарасик з Катрусею
Слайд № 13

ТТарасик з Катрусею

Домашнє завдання. Взяти участь у дослідженні “Енергоефективні ідеї моєї сім’ї”: протягом 1–2 днів дослідити, які енергоефективні ідеї використовуют...
Слайд № 14

Домашнє завдання. Взяти участь у дослідженні “Енергоефективні ідеї моєї сім’ї”: протягом 1–2 днів дослідити, які енергоефективні ідеї використовують у сім’ях; своє дослідження записати з фото ,потім презентувати у класі. .  

Більшевикористовуємосонячнесвітло Письмовийстілбілявікна,чистескло,прозорі,світліштори,світлішпалерина стінах… Застосовуємоенергоощаднілампочки  Го...
Слайд № 15

Більшевикористовуємосонячнесвітло Письмовийстілбілявікна,чистескло,прозорі,світліштори,світлішпалерина стінах… Застосовуємоенергоощаднілампочки  Готуємосядо занять при денномусвітлі; якщоввімкненанастільналампа, вимикати інше освітлення; виходячи з кімнати, вимикати світло; використовувати енергоощадні лампи Електроприлади  працюютьтількитоді, коли треба Вимикаємосвітло, коливиходимоз кімнатинадовго; не вмикаємотелевізор,якщоне дивимосьпередачу; не вмикаємокомп’ютер,якщоне будемона ньомупрацювати…

Правильно використовуємо тепло Утеплюємо квартиру, не загороджуємо батареї опалення, не залишаємо на довго відчинену кватирку, замінили дерев’яні в...
Слайд № 16

Правильно використовуємо тепло Утеплюємо квартиру, не загороджуємо батареї опалення, не залишаємо на довго відчинену кватирку, замінили дерев’яні вікна на склопакети… Воду витрачаємо бережливо Регулюємо потік води з крану, закручуємо кран, коли чистимо зуби…

Ідеї родини Міші Королькова
Слайд № 17

Ідеї родини Міші Королькова

У Злати й Насті –біля батареї – тепловідбивальні плівки. Тому й тепло в квартирі взимку.
Слайд № 18

У Злати й Насті –біля батареї – тепловідбивальні плівки. Тому й тепло в квартирі взимку.

Зберігаючи тепло та електроенергію, ми дбаємо про своє майбутнє.
Слайд № 19

Зберігаючи тепло та електроенергію, ми дбаємо про своє майбутнє.

Матеріали до тижня енергозбереження підготувала вчитель початкових класів Тетяна Ралло 2022 Академічний ліцей №15 Кам’янської міської ради
Слайд № 20

Матеріали до тижня енергозбереження підготувала вчитель початкових класів Тетяна Ралло 2022 Академічний ліцей №15 Кам’янської міської ради

Джерела: file:///D:/МІЙ%20ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ%20ДІМ/house_secrets.pdf file:///D:/2021%20-%202022%20%20%203%20-%20В%20клас/КАЛЕНДАР%20СВЯТ/ЕНЕРГОЗБЕРЕЖ...
Слайд № 21

Джерела: file:///D:/МІЙ%20ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ%20ДІМ/house_secrets.pdf file:///D:/2021%20-%202022%20%20%203%20-%20В%20клас/КАЛЕНДАР%20СВЯТ/ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ/Урок%2020%20-%20Навчально-методичні%20матеріали.html https://jmil.com.ua/2015-6/economika

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.