Еленор Портер. Полліанна і жителі міста. Урок4

Опис документу:
5 клас. Конспект уроку 4. Полліанна і жителі міста.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Роль Поліанни в житті жителів міста Белдінгсвіля.

Слайд1

Мета: Розширювати і доповнювати знання учнів про творчість

зарубіжних письменників, активізувати читацьку

пам’ять, формувати в учнів уміння робити висновки і

висловлювати судження на основі прочитаного і

посилатися під час відповіді на текст книжки, сприяти

усвідомленню значимості в житті людини віри в

позитив, виховувати доброзичливість, розвивати

позитивне мислення.

Обладнання: книги Е. Портер « Поліанна»,виставка ілюстрацій до

сюжетів з книги, портретів головного героя- Поліанни,

індивідуальні картки досліджень « Роль Поліанни в

житті жителів міста Белдінгсвіля», набір рис характеру.

Тип уроку: комбінований

Якщо доля подає вам лимон,

постарайтесь зробити із нього лимонад.

Дейл Карнегі

“…від червня ця благословенна дитина тільки

те й робила, що вчила все місто радіти, і тепер усе

місто намагається віддячити їй своєю радістю”.

Е.Портер Слайд2

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності:

На виставці воскових фігур «Катастрофи людського тіла», яка проходила і в Києві, представлені експонати двох братів: один був цілісний і здоровий, а інший народився практично без тазу і ніг. Хлопчики росли, і коли перший почав займатися бігом, інший цю саму дистанцію проходив на руках, що у майбутньому дало змогу каліці жити повноцінним життям. Він став неперевершеним символом оптимізму, сили волі та шаленої любові до життя для всього американського народу. (Учні читають на вираз мовою: «Кожний день не може бути гарним, але щось гарне є у кожному дні».

Тож сьогодні на уроці ми спробуємо, працюючи і далі над твором «Поліанна» Еліонор Портер, американської письменниці прослідкувати, як маленька героїня твору уміла це робити, розберемося в питаннях, які хвилюють і будуть хвилювати людей, допоки існуватиме людство: Чи може людина змінити своє життя? Від чого залежить щастя людини? Від грошей, від положення в суспільстві, від оточуючих, чи від внутрішнього стану та самого бажання бути щасливим? (Озвучення мети).

ІI.Актуалізація опорних знань:

Запитання до тексту:

  1. У якому містечку відбуваються події?
    (Белдінґсвіл, штат Вермонт - типове периферійне містечко)

  2. Назвіть жителів міста 
    (міс Полі Гаррінгтон, старий Том і Ненсі, місіс Сноу, Джиммі Бін, містер Джон Пендлтон, лікар Чилтон, преподобний Пол Форд, маленька вдова Бентон, місіс Тарбел, місіс Том Пейсон ) Слайд3

  3. Що можна сказати про жителів міста? Що у них спільного? До кого з них приїжджає Поліанна? Чому?

ІІІ. Оголошення теми уроку та епіграфа.

  1. Бесіда

Наше завдання вияснити:

  • Якими були жителі містечка до зустрічі з Полліанною?

  • Що змінилося в їх житті завдяки впливу Поліанни? Слайд4

  • Хто із жителів міста першим почав «грати в радість»?

  • Чому Ненсі не любила свого імені та ранки в понеділок?

  • Як Полліанні вдалося розрадити Ненсі? Слайд5

  • З чого радіти старому Томові, якщо він не може розігнути спину? Слайд6

  • Згадайте, якою була місіс Сноу? Як змінилася вона після зустрічі з Полліанною? З чого вона радіє? Слайд7

  • Назвіть основні риси характеру Джона Пендлтона вмомент першої зустрічі з Полліанною. Слайд8

  • Як змінився він після відвідин дівчинки? Слайд9

  • В чому став вбачати сенс свого життя? Слайд10

  • Як склалася доля у Джиммі Бена? Слайд11

  • Що зрозумів пастор Пол Форд після розмови з дівчинкою? Слайд12

  • А як влаштував своє сімейне життя лікар Чилтон Слайд 13

  • Що змінилося в житті вдови Бентон і місіс Пейсон? Слайд14

  • Але найбільші зміни відбулися з тіткою Поллі. Давайте згадаємо, якою вона була на початку твору? Слайд15

  • Якою стала завдяки спілкуванню з Полліанною? Слайд16

  • Чому Полліанна перестала граим в радість?

  • Як до цього поставилися жителі міста? Слайд 17

  1. Перегляд уривку з кінофільму

  • З чого змогла порадіти Полліанна, коли дізналася, що майже все містечко грає у радість? Слайд18

  1. Чи «скористалася порадою» Дейла Карнегі Поліанна, змінюючи відношення до життя жителів міста?(Відповіді учнів)

  • Хто допоміг Полліанні стати на ноги?Слайди 19,20
    Що вона зрозуміла після лікування?

  • Виразне читання ЛИСТА ВІД ПОЛІАННИ учнями.

ІV Підсумок

-Що заважає людям бути щасливими? ( Образи, хвороби,непорозуміння і саме відношення до життя і самого себе).

  • Чи може людина змінити своє життя?вісно може, якщо схоче, якщо радісними очима подивиться на цей світ, на саму себе. Яскравим прикладом для нас стали герої твору, який ми вивчили сьогодні на уроці.)

  • Чи стане вам у пригоді в подальшому житті гра Поліанни?

V. Домашнє завдання: Написати листа другові з аргументованою порадою прочитати книгу "Поліанна" Елеонор Портер.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн