• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Трудове навчання
  • Елементарна інформаційна культура. Види інформацій. Співвіднесення видів інформацій з напрямами професійної діяльності. Виготовлення закладки для книжок.

Елементарна інформаційна культура. Види інформацій. Співвіднесення видів інформацій з напрямами професійної діяльності. Виготовлення закладки для книжок.

Опис документу:
Трудове́ навча́ння — предмет технічного та профільного напряму у середніх загальноосвітніх школах. Трудове навчання — загальноосвітній предмет, який становить основу предметного наповнення освітньої галузі «Технологія». Головна мета трудового навчання — формування технологічно грамотної особистості, підготовленої до життя і активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного, інформаційного суспільства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Елементарна інформаційна культура. Види інформацій. Співвіднесення видів інформацій з напрямами професійної діяльності. Виготовлення закладки для книжок.

Мета:навчити учнів виготовляти закладки для книжок,ознайомити з видами інформацій,виховати акуратність.

Обладнання:інструкційна картка,закладка для книг.

Хід уроку

І.Організація учнів до уроку.

1.Віршик-привітання.

Ось дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо –

наш урок розпочинаймо.

ІІ. Актуалізація учнів до уроку.

  • Скажіть,як ми можемо отримати інформацію,через які джерела?(Через телебачення,інтернет,книги).

  • Добре!

  • Книга – це перше джерело з якого ми отримуємо інформацію.

  • Якщо наприклад ми вирішили прочитати вірш чи казочку,але не прочитали її до кінця,наступного разу коли ми захочемо прочитати її до кінця,що допоможе нам знайти швиденько сторінку де ми закінчили читати?(Закладка).

ІІІ. Оголошення теми уроку.

  • Сьогодні ми виготовимо закладку для книг у техніці орігамі.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  • Отже,ми виготовимо на уроці закладку в техніці орігамі.

1.Демонстрація та аналіз виробу.

- Ось подивіться,таку закладку для книг ми виготовимо сьогодні.(Показує учням виріб).

- На свій смак ви виберіть колір,закладку можна прикрасити різними елементами:рослинними та тваринними узорами,у цьому виборі вам допоможе фантазія.

- Бачите всі кути рівні,не зігнуті.

- Це так звана закладка вушко. Подивіться,як вона виглядає в книжці.

2. Техніка виготовлення.

  • Для того,щоб виготовити закладку нам потрібно вирізати з кольорового паперу квадрат:шириною і довжиною 15 см. Виміряти потрібно точно,охайно вирізати.(Вирізую).

  • Згинаємо квадрат навпіл по діагоналі від себе.(Згинаю).

  • Загинаємо верхній кутик до низу,бокові всередину.

  • Знову загинаємо бокові частини до середини,щоб утворився ромб.

  • Ріжки ромбу згинаємо всередину і у нас утворюється закладка.

  • Візерунок ви вибираєте самостійно на власний смак.

3.Ззакріплення вивченого.

- Отже, що потрібно спочатку зробити для виготовлення закладки?(Вибрати кольоровий папір з нього вирізати квадрат:шириною і довжиною 15 см.

- Що робимо потім? (Гнемо квадрат навпіл по діагоналі від себе,

потім верхній кутик до низу,бокові всередину.

Знову зігнути бокові кути до середини,щоб утворився ромб).

4.Інструктаж з техніки безпеки.

- Для того,щоб приступити до роботи повторимо техніку безпеки.

- Як потрібно поводитись з ножицями?

- Як слід передавати їх?

V. Самостійна робота учнів.

- А зараз приступайте до роботи, візерунки ви вибираєте самостійно. Бажаю успіхів.(Проводжу індивідуальну роботу з учнями, в разі необхідності проводжу індивідуальний інструктаж,якщо діти допускають однокових помилок проводжу повторний інструктаж).

VI. Аналіз і оцінка роботи учнів.

А)Виставка найкращих робіт.

Б)Критерії оцінювання:

  • правильність згинання кутів:

  • акуратність;

  • творчий підхід до роботи.

VII. Підсумок.

  • Сподобався урок?

  • Що ми виготовляли?

VIII. Прибирання робочих місць.

  • Приберіть свої робочі місця.

  • Урок закінчено.

  • До побачення!

Додаток 5

Значення праці в житті людини.
Праця є джерелом і важливою передумовою фізичного та соціально-психічного розвитку особистості. Упродовж усієї історії людства праця була засобом формування у кожної особистості найкращих якостей. 
Українська
 народна педагогіка праці відводила головну роль у процесі створення матеріальної та духовної культури. У прислів'ях як у своєрідному кодексі поведінки людини говорилось: "Без труда немає добра", "Будеш трудитися — будеш кормитися", "Праця людину годує, а лінь — марнує". Люди вважали, що добра праця забезпечує достатній фізичний, розумовий, естетичний, морально-духовний розвиток ("Щоб людиною стати, треба працювати", "Хто багато робить, той багато знає", "У праці краса людини", "Землю прикрашає сонце, а людину праця", "Без трудів не їстимеш пирогів"). 
Тема праці людини є провідною в народних піснях, казках, легендах, іграх. Уже в колискових піснях малюку навіювали:
 
Не вчись, котику, красти,
 
А вчися робити —
 
Черевички шити.
 
Та й не дорогії —
 
По три золотії.
 
Будуть люди купувати,
 
Будуть тебе шанувати.
 
Ідея праці як визначального фактора виховання людини перейшла від народу до
 філософів, педагогів. Адже народ творив науку виховання, а педагоги-вчені лише упорядковували його надбання. Тому багато відомих філософів, педагогів не мислили виховання поза працею. 
На новому етапі суспільного розвитку В.О. Сухомлинський, підтримуючи народні традиції в царині виховання, вбачав у праці невичерпне джерело виховання всебічно розвиненої особистості. "Виховну місію школи, — писав В.О. Сухомлинський, — ми вбачаємо в тому, щоб праця увійшла в духовне життя особистості, в життя колективу, щоб захоплення працею уже в роки отроцтва й ранньої юності стало однією з найважливіших якостей людини".
 
Є ще суттєвий аспект важливості трудового виховання. Людина прагне до утвердження себе в колективі на основі престижу, а також бажає відчувати задоволення від певного виду діяльності. Якщо
 особистість залучена до бажаних видів трудової діяльності, це приносить психічне задоволення і забезпечує престижність особистості. Коли ж людина позбавлена можливості займатися працею (а отже, і відчувати радість діяти, мати задоволення), вона вдається до сурогатів, за допомогою яких можна штучно викликати ілюзорне відчуття задоволення, престижності. Такими засобами є алкоголь, наркотики. Це призводить до фізичного і соціально-психічного ослаблення частини людей і суспільства в цілому. Праця, у тлумаченні В.О. Сухомлинського, не просто виконання трудових операцій із затратою певної кількості енергії — це елемент духовного життя. Звідси випливає закономірність: чим вищий рівень духовного життя дитини, тим більшу радість приносить праця. У ній розкриваються здібності, обдарування, талант, утверджується почуття людської гідності. 
      У численних своїх виступах на наукових конференціях і нарадах, на семінарах, педагогічних читаннях і на зустрічах з учительською громадськістю. В.О. Сухомлинський пристрасно і переконливо стверджує думку про трудове виховання учнівської молоді як мірило моральності підростаючого покоління і всього суспільства. Значну роль відводив не тільки предметамприродничо -математичного циклу , а й гуманітарним предметам , що формують і спрямовують духовне життя школярів , що допомагає їм осмислити свою працю .

    Трудове виховання і процес навчання взаємопов'язані. Оскільки вчення у житті дитини займає головне місце, з нього , на думку Сухомлинського , і треба починати трудове виховання . З перших днів перебування в школі дитина повинна сприймати поважне ставлення до праці , зокрема праці фізичній, і виконувати посильні доручення , які з часом стають складніше і відповідальніше . Дуже важливо , щоб суспільно корисна праця була дитині в радість. « Відчуття радості , писав Сухомлинський , - доступно лише тому, хто вміє напружувати сили , знає , що таке піт і втома . Дитинство не повинно бути постійним святом , якщо немає трудової напруги , посильної для дітей , для дитини залишиться недоступним і щастя праці ... У праці розкривається багатство людських відносин . Виховувати любов до праці неможливо , якщо дитина не відчуває краси цих відносин ». Дуже важливим моментом у системі трудового виховання В.О.Сухомлинського є положення про те , що праця дозволяє найбільш повно і яскраво розкрити природні задатки і схильності дитини. Аналізуючи готовність дитини до трудового життя , потрібно думати не тільки про те , що він може дати для суспільства , але і про те , що праця дає особисто йому. У кожній дитині дрімають задатки якихось здібностей . Ці задатки як порох : щоб запалити , необхідна іскра.

     Дитяча праця таїть в собі величезну  силу. Якщо дитина вклала певні зусилля в працю для інших людей і пережила у зв'язку з цим особисту радість ,  вважає Василь Олександрович , не може стати недобрим людиною. Сутність гармонійного розвитку особистості Сухомлинський бачить в нерозривному зв'язку трудового виховання з іншими сторонами виховання - морального, естетичного , інтелектуального , фізичного. До цього висновку Василь Олександрович прийшов завдяки власній праці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.