До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
6
міс.
0
0
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Екскурсія «Дніпродзержинці – захисники України»

Опис документу:
Екскурсія «Дніпродзержинці – захисники України» стане в нагоді класним керівникам у проведенні виховних заходіів, екскурсійної роботи.Наші молоді земляки віддали життя за свободу рідної країни, за її незалежність та територіальну цілісність. Вірні військовій присязі вони до останнього подиху виконували свій громадянський обов’язок, захищали Батьківщину

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Екскурсія

«Дніпродзержинці – захисники України»

69-років ми жили в мирі з часу Великої Вітчизняної війни. Це були щасливі роки. Ніхто навіть не міг подумати, що знову, над нашою Батьківщиною, чорним крилом змахне війна, забираючи життя молодих юнаків, які ніколи не тримали у руках зброю, а також досвідчених військових. Війну на Сході нашої держави ми сьогодні називаємо АТО. Але не має жодного сумніву, що це війна за гідність, за свободу і державність нашого народу. Ціна її тисячі обірваних доль.

За останні місяці наше місто зазнало гірких втрат. Під час бойових дій в зоні антитерористичної операції загинули дніпродзержинці. За офійійними даними на 2015 р. їх вже 14 осіб(за 9 років війни в Афганістані Дніпродзержинськ втратив 12 своїх мешканців).

У наше місто війна прийшла страшною звісткою. У нічь на 14 липня ЇЛ-76, який перевозив десантників, був сбитий у Луганську. Загинули 9 членів екіпажу та 40 військовослужбовців, у складі яких були і дніпродзержинці Констянтин Авдєєв та Лісной Сергій Володимирович.

Через чотири дні 18 липня, ще одна втрата: Мосьпан Віталій Олексійович молодший сержант, десантник, загинув в Донецкій області у бою під Красним Лиманом.

27.07.2014 пролунав страшний вибух на блокпосту в м. Старобешевому забрав життя 50-річного дніпродзержинця Олександра Завгороднього, автомобіль нашпигований мінами заїхав на блокпост.

Як справжній герой загинув Какалюк Олександр Валентинович 02.08. старший лейтенант, командир взводу батареї протитанкових керованих ракет. Помер від кулі снайпера в районі Саур-Могили витягуючи з поля бою своїх поранених товаришів.

А ось герой нашого часу, відважний і мужній Кордабньов Володимир Олександрович (10.04.1964 – 07.08.2014). Випусник НВК № 13. Під час навчання проявив себе як дисциплінований, ініціативний, відповідальний учень. Брав активну участь у громадському житті школи. Захоплювався військовою справою і по закінченню школи вступив в військове училище в інженерні війська. Закінчив службу в званні майора. Пішов добровольцем на війну, не зміг всидіти вдома, бо мав значний багаж військових знань, був ветераном Афганської війни. Для молодих і необстріляних солдат він був наче батько, опікувався, допомагав, підтримував. Мав безперечний авторитет серед військовослужбовців. Під час бойових дій в зоні АТО була поставлена задача виставити Марьянівський блок-пост, але на цьому місці вже знаходився блок-пост терористів. 07.08 не стало Володимира, але він назавжди залишиться жити у нашій памяті! Творчою групою вчителів та учнів нашої школи був відзнятий фільм пам’яті, якій присвячений Кардабньову Володимиру. Переглянути його ви зможете на виховних годинах.

У той же день під населеним пунктом Старобешево, був вбитий Максим Кочура – студент, якому в серпні повинно було виповнитись 20-ть років. Максим був добровольцем з 40-го батальону териториториальної оборони «Кривбас». Загинув від постріла снайпера - куля потрапила в район серця і пробила бронежилет.

Мельников Олександр Юрьєвич якому було 34 роки служив в 25 бригаді ВДВ., 8 рота. Трагічно загинув 12.08 у бою під Углегорськом.

Під Должанськом, не слало Кирилюка Василя Сергійовича (11.08.1985-16.08.2014). Група українських військових, у складі якої був Василий, потрапила в засідку.

У Іловайському котлі 21.08.2014 загинув Скрабунов Микола Сергійович, якому було всього 28 років. Призвався добровольцем з братом Володимиром. Загинув Микола на очах свого брата – від осколочного поранення у груди. Служив солдатом в 93-й механізованій бригаді в інженерному забезпеченні.

Також у вересні загинув Ровенський Дмитро.

Дробний Денис Євгенович служив у званні солдата на посаді санітарного інструктора. Підрозділ: 74-й окремий розвідувальний батальйон. Загинув 5 вересня 2014 р. під час виконання розвідгрупою бойового завдання в районі міста Мар'їнка (Донецька область). Коли Денис зачепив розтяжку, спрацював вибуховий пристрій. Він загинув, прикривши своїм тілом інших бійців. Йому було лише 30 років.

6 листопада загинув молодий 22-річний солдат Юрій Волошин. Він став тринадцятим мешканцем Дніпродзержинська, який загинув на сході.

Також у листопаді 2014 не стало 37-річного Сергія Бородая, який підірвався на міні у районі Дебальцево. Він був начальником бюро технічного забезпечення інформаційно-аналітичного відділу ДМКД. Був мобілізований 5 вересня, вдома залишилася жінка з чотирьохрічною дитиною.

Всих загиблих воїнів поховано з почестями на Алеї Слави військового кладовища Соцміста м. Дніпродзержинська.

Ці втрати ніколи і нічим не заповняться для близьких та рідних загиблих бійців. Наші молоді земляки віддали життя за свободу рідної країни, за її незалежність та територіальну цілісність. Вірні військовій присязі вони до останнього подиху виконували свій громадянський обовязок, захищали Батьківщину. Саме завдяки цим людям ми можемо вільно, мирно жити в Дніпродзержинську, не ховаючись у підвалах, не здригаючись від обстрілів артснарядів та градів, ходити вулицями рідного міста, до школи. Вони віддали життя за нас, за нашу спільну Батьківщину, за її майбутнє, відійшли у вічність заради миру та спокою на рідній землі. Йдуть у небуття цвіт української нації, найкращі з чоловіків. Цих воїнів вже не має в строю, але вони назавжди залишаються в наших серцях. Вічна їм пам’ять і вічна слава!

Пом’янемо Героїв хвилиною мовчання….

Багряний схід не сонцем запалав,
А від пожеж почервонів та крові,
Від мук і сліз усіх, хто постраждав,
Від проявів « братерської любові».
Палають гвинтокрили, літаки,
Горять в огні чиїсь батьки та діти,
І сіють смерть з нечистої руки
Проплачені злодіями бандити.
Та гнів росте та Божий суд гряде,
Дух волі невмирущої не вбити.
Прокляття всім на голови впаде,
Хто здумав цю пожежу розпалити.
Війна вбиває кращих з-поміж нас.
І повняться ряди в Небесній сотні,
Та для Героїв зупинився час,
Вони у вічність перейшли з безодні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.